Klasa O Stalowa Wola. Unia Nowa Sarzyna pokonała Pogoń Leżajsk w meczu derbowym

red.
Krzysztof Kapica
Hitem kolejki były bez wątpienia derby, w którym Unia Nowa Sarzyna mierzyła się z Pogonią Leżajsk. Lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 3:2.

Unia Nowa Sarzyna – Pogoń Leżajsk 3:2 (1:1)

Bramki: Gnatek 6, 51, Błajda 72-wolny – Gaweł 12, Drożdżal 90+1.

Unia: Żuraw - Wiatr, Pieróg cz [faul 55] Wośko ż, Ulawski, Filip (36 Jandziński), Grześkiewicz, Błajda, Madej ż, Łuczak (84 Wołoch), Gnatek.

Pogoń: Baranowski – R. Drożdżal, Bibułek, Gaweł, Bukowski (85 Wawrzaszek), A. Drożdżal, D. Drożdżal, Baj, Leja (20 Pietrycha), Baranowski, Czarniecki ż (68 Leptacz).

W meczu derbowym nie zabrakło emocji. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła już w 6 minucie, ale i gościom szybko udało się wyrównać wynik. Początek drugiej połowy to lepsza gra Unii, której udało się wypracować dwubramkową przewagę, pomimo iż od 55 minuty Unici grali w osłabieniu po faulu, a w konsekwencji czerwonej kartce, Marcina Pieroga. Pogoń dopiero w doliczonym czasie gry strzeliła drugiego gola.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Sokół Nisko – Olimpia Pysznica 1:0;

LKS Brzyska Wola - Siarka II Tarnobrzeg 3:2 (1:0) dla gospodarzy: Staroń 2, A. Hacia 70, 88;

Słowianin Grębów – ŁKS Łowisko 2:0 Olko, Kobylarz;

Sokół Sokolniki – Stal Gorzyce 1:3 (1:0) Michalski 6 – Toś 53, Szymanek 68, 77;

Sokół Kamień – LZS Ździary 3:1 Woźniak, Buczek dwie - Sałek;

Transdźwig Stale - Stal Nowa Dęba 1:1 (1:1) dla gospodarzy: Stąporski 24;

Francesco Jelna – Bukowa Jastkowice 2:3 (1:0) Stopyra 26, 70 – Kaczmarczyk dwie, Partyka.