Klasa okręgowa. Kompromitacja Wielowsi, Orzeł "rozłupał" Kamień, pewna wygrana Bukowej

Piotr SZPAK [email protected]
Piłkarze Podwoliny (w zielonych koszulkach) zaimponowali na tarnobrzeskim Zwierzyńcu i pokonali drużynę Wielowsi. Grzegorz Lipiec
To była nietypowa kolejka, bowiem przez ubiegłotygodniowe ulewy aż cztery mecze zostały odwołane, bowiem boiska zamieniły się w jeziora. Rozczarowanie przeżyli kibice w Krzeszowie gdzie dobrze dotąd grająca Rotunda przegrała z Unia Skowierzyn.

Wielowieś Tarnobrzeg - KP Podwolina 2:3

Marian Skakuj, działacz Rotundy ocenia mecz:

Pierwsza połowa należała do Unii, której zawodnicy imponowali zaangażowaniem i zasłużenie wygrali tę część. Po przerwie zdecydowaną przewagę mieli nasi piłkarze, ale trafili na bardzo dobry dzień bramkarza zespołu ze Skowierzyna, który miał olbrzymi wkład w zwycięstwo swego zespołu.

Wielowieś Tarnobrzeg - KP Podwolina 2:3 (2:0)

Bramki: Szwedo 24, Szczepański 43 - Marut 48, 50, Łątka 59.

Wielowieś: Witoń - Stachowicz, Pruś, Żarów, Maciągowski - Chrzan, Mrzygłód, Chmiel, Szczepański, Szwedo (70 Dziedzic) - Stąporski.

Podwolina: Kussy - Chapuła, Marut, Drabik (27 Działo), Pikor - Szymonik, Kowal, Łepski, Łątka - Lebioda, Urbanik (65 Bolka).

Czerwona kartka: Pruś (W, 75 min za dwie żółte). Żółta: Stąporski (W). Sędziował: Rafał Gonet z Dębicy. Widzów: 100.

Drużyna z Podwoliny pokazała charakter. Mimo tego, że po pierwszych 45 minutach goście przegrywali 0:2 i byli wyraźnie słabsi od tarnobrzeskiej Wielowsi to po zmianie stron zaimponowali. W przerwie trener Marcin Drabik na tyle zmobilizował swoich zawodników, że ci od razu zabrali się za odrabianie strat. Między 48 a 59 minutą Podwolina wyprowadziła trzy "zabójcze kontry", które kończyły się bramkami. Filmowe było zwłaszcza trafienie Bartłomieja Łątki, który uderzył z pierwszej piłki, po dośrodkowaniu na 16 metr. Wielowieś mimo wielu okazji nie potrafiła doprowadzić do wyrównania. Po rezygnacji trenera Janusza Gieracha ekipę Wielowsi poprowadził w tym meczu prezes klubu, Dariusz Dziedzic.

Orzeł Rudnik - Sokół Kamień 3:2 (1:2).

Gagat 15, Piechniak 78, Pędlowski 80 - M. Socha 10, Słonina 25.

Po pierwszej połowie goście powinni prowadzić nawet czterema golami, ale po zmianie stron wykazali słabe przygotowanie kondycyjne i przegrali. Jednego z trzech goli dla rudniczan zdobył Kacper Piechaniak syn byłego piłkarza Stali Stalowa Wola i Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski Piotra Piechniaka

Bukowa Jastkowice - Sparta Jeżowe 4:0 (1:0). Partyka 20, 60, 84, Kaczmarczyk 71.

Rotunda Krzeszów - Unia Skowierzyn 1:2 (0:2).
Szostak 90 - Zając 17, Lasota 32.

Mecze: Wichry Rzeczyca Długa - Unia Nowa Sarzyna, Słowianin Grębów - Stal Gorzyce, LZS Zdziary - Wisan Skopanie i San Wrzawy - Olimpia Pysznica zostały odwołane.

Awansem: Orzeł Rudnik - Wichry Rzeczyca Długa 2:3 (1:2).
Słowik 19, Wawryszuk 77 - Markut 33, 88, Stemlach 42.
TABELA (miejsce, zespół, mecze, punkty, bramki, zwycięstwa, remisy, porażki)

16. Orzeł Rudnik 25 19 41-89 6 1 18

W następnej kolejce, 24-25 maja: Sokół - Bukowa, Wisan - Słowianin, Stal - Wichry, Unia NS - San, Olimpia - Rotunda, Unia S. - Wielowieś, Podwolina - Sparta, Orzeł - Zdziary.