Klasa okręgowa. Stal II straciła 2. miejsce na rzecz LZS-u

DW
Krzysztof Nowaliński
Walka o awans do czwartej ligi podkarpackiej trwa w najlepsze. W tej chwili najbliżej osiągnięcia celu jest LZS Ździary, który po ostatniej kolejce wskoczył na drugie miejsce w tabeli.

Z czwartej ligi spadł co prawda Sokół Nisko, ale coraz bardziej prawdopodobne staje się to, że jego miejsce zajmie inny zespół z powiatu niżańskiego, LZS Ździary.

Zespół ten w ostatniej kolejce klasy okręgowej mierzył się z Wisan Skopanie przed własną publicznością i nie dał niżej notowanemu przeciwnikowi najmniejszy szans, ogrywając go 3:0. Gole strzelali: Sobiło w piątej minucie z rzutu karnego, Kochowski w 18., oraz P. Wojtas w 89. minucie. Gospodarze kontrolowali mecz od pierwszej do ostatniej minuty. Obok sytuacji po których padły bramki, miejscowi stworzyli sobie jeszcze kilkanaście dobrych okazji bramkowych, jednak w sobotnie popołudnie skuteczność nie była sprzymierzeńcem drużyny gospodarzy.

Rezerwy Stali Stalowa Wola, główny przeciwnik LZS-u w walce o awans i zespół, który do tej pory zajmował miejsce premiowane awansem, zgubił punkty.

Zespół z Tarnobrzega prowadzi w lidze, jednak nie może awansować wyżej z klasy okręgowej z powodu spadku pierwszej Siarki z drugiej do trzeciej ligi przed kilkoma tygodniami.

Wyniki wszystkich spotkań 31. kolejki: Stal Nowa Dęba - Sokół Kamień 2:1, Słowianin Grębów - Olimpia Pysznica 2:1, LZS Ździary - Wisan Skopanie 3:0, San Kłyżów - Bukowa Jastkowice 3:7, Siarka II Tarnobrzeg - Stal II Stalowa Wola 1:1, Pogoń Leżajsk - Sparta Jeżowe 2:0, LKS Brzyska Wola - Sokół Sokolniki 3:0, Retman Ulanów - Unia Nowa Sarzyna 0:2. Pauzowała Rotunda Krzeszów.

Rekordowe polskie budynki. Co o nich wiesz?