Kolejne drogi do przebudowy w powiecie niżańskim. To ważne inwestycje dla Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Na spotkaniu od lewej starosta niżański, burmistrz Rudnika nad Sanem, wiceminister  i burmistrz Ulanowa
Na spotkaniu od lewej starosta niżański, burmistrz Rudnika nad Sanem, wiceminister i burmistrz Ulanowa Starostwo Powiatowe
W Starostwie Powiatowym w Nisku, z inicjatywy starosty Roberta Bednarza, odbyło się spotkanie, w którym wziął udział sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, poseł Rafał Weber. Uczestniczyli w nim także Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz i Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemar Grochowski. Spotkanie dotyczyło rozwoju powiatu niżańskiego i było okazją, do rozmowy na tematy ważne dla gmin, w tym gminy Rudnik nad Sanem i gminy Ulanów. Poruszono między innymi tematy dotyczące inwestycji strategicznych, w tym głównie drogowych. Omawiano również przygotowania terenów inwestycyjnych.

Jednym z poruszanych tematów były ważne inwestycje drogowo-mostowe, które wzmocnią potencjał powiatu niżańskiego w kontekście realizowanych inwestycji dróg szybkiego ruchu S19 i S74. Odpowiednie przygotowanie infrastruktury jest istotne i niewątpliwie wpłynie na atrakcyjność lokalizacji tych inwestycji.

„Zorganizowana wizyta i wcześniejsze spotkania ją poprzedzające, świadczą o dużym zaangażowaniu starosty Roberta Bednarza, który stara się wspierać gminy w podejmowanych przez nie inicjatywach i wspólnie z samorządowcami konsultuje ważne inwestycje, które często są przedmiotem wspólnej realizacji” - czytamy w informacji na stronie internetowej powiatu.

- Dużym wsparciem i pomocą jest zaangażowanie wiceministra Rafała Webera, który jako Poseł na Sejm RP drugiej już kadencji, jest bardzo aktywny i zainteresowany sprawami naszych samorządów, zawsze odpowiada na zaproszenie starosty, burmistrzów i wójtów oraz aktywnie uczestniczy w rozwoju naszego powiatu i naszych gmin. Często przekazuje nam swoje sugestie, pomysły i podpowiedzi, oraz wskazuje możliwości i źródła pozyskania środków umożliwiających realizację zaplanowanych inwestycji. Dzięki jego zaangażowaniu w rozwój naszego Powiatu i Gmin, udało się zrealizować wiele inwestycji, potrzebnych i poprawiających bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców Ziemi Niżańskiej. Za wsparcie, cenne wskazówki i otrzymaną pomoc, kierujemy do pana ministra słowa serdecznych podziękowań i uznania – mówi starosta niżański Robert Bednarz.

Zaraz po spotkaniu z wiceministrem Rafałem Weberem w siedzibie starostwa podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej czyli ulicy Kończycka w Rudniku nad Sanem i Rudnik-Kończyce wraz z przebudową drogi powiatowej w miejscowości Przędzel. Tego dnia przekazany został plac budowy wykonawcy, jakim jest konsorcjum firm - Lider PBI Infrastruktura z Kraśnika oraz Partner PBI WMB z Sandomierza.

Łączny koszt inwestycji to 4 miliony 673 tysięcy złotych, z czego 60 procent stanowi dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ramach inwestycji przebudowane zostanie niespełna 7 kilometrów dróg. Zadanie będzie polegać na zmianie elementów geometrycznych i konstrukcyjnych drogi, przebudowie skrzyżowań, chodników, zjazdów oraz kanalizacji deszczowej. Wykonane zostaną także pobocza, ścieżka rowerowa oraz oznakowanie. Przewidywany termin zrealizowania inwestycji to październik 2021 roku. Tempo prac będzie więc duże.

- To ważna inwestycja nie tylko dla Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem, ale istotna również dla powiatu niżańskiego. Niewątpliwie przyczyni się ona do poprawy infrastruktury drogowej na terenie powiatu i stworzy znacznie lepsze warunki drogowe dla mieszkańców i osób przyjezdnych - tłumaczy starosta niżański Robert Bednarz.

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie