Kolejne zwycięstwo mistrzyń z Tarnobrzega. Wygrały w Białymstoku

Piotr Szpak
Serbka Andrea Todorović może być zadowolona z niedzielnego zwycięstwa
Serbka Andrea Todorović może być zadowolona z niedzielnego zwycięstwa Grzegorz Lipiec
W niedzielnym meczu ekstraklasy Akademia Tenisa Stołowego Białystok przegrała z Siarką-ZOT Tarnobrzeg 0:3.

Wyniki gier: Kinga Stefańska - Monika Leonowicz 0:3 (9:11, 3:11, 1:11), Julia Ślęzak - Wiktoria Pawłowicz 0:3 (9:11, 6:11, 6:11), Gabriela Dyszkiewicz - Andrea Todorović 0:3 (1:11, 6:11, 6:11).

Gospodarzem meczu była drużyna z Białegostoku, ale spotkanie rozegrane zostało na prośbę naszego klubu w Tarnobrzegu.
- Mamy bardzo napięty terminarz, więc poprosiłem prezesa klubu z Białegostoku Karola Dyszkiewicza by zgodził się przyjechać do nas. Nam to bardzo ułatwiło zadanie i jesteśmy prezesowi Dyszkiewiczowi bardzo wdzięczni za taką postawę. To dowód na to, że w naszej dyscyplinie postawa fair play nie wszystkim jest obca. Chcemy za to serdecznie podziękować - mówił po meczu trener i menażer tarnobrzeskiego zespołu Zbigniew Nęcek.
Sam mecz zakończył się oczywiście pewną wygraną mistrzyń Polski, ale kilka setów było nadspodziewanie ciekawych. W pierwszym secie pojedynku Kingi Stefańskiej z Moniką Leonowicz zaciętej gry nie brakowało, a Kinga wygrała 11:9. Kolejne dwie partie były już jednostronne.

W drugiej grze Białorusinka Wiktoria Pawłowicz zmierzyła się z prezentująca już spore umiejętności Julią Ślęzak. W pierwszym secie zaciętej gry było dużo, zawodniczka z Białegostoku miała nawet szanse na przeważenie tej partii na swoją korzyść, ale ostatecznie poległa w końcówce. W dwóch kolejnych setach Julia Ślęzak potwierdziła, że jest zawodniczką sporo już potrafiąca i choć uległa Wiktorii w dwóch setach w identycznym stosunku 6:11 nie mogła się swojej postawy wstydzić. Wprost przeciwnie.

Na słowa uznania zasłużyła także trzecia z zawodniczek klubu z Podlasia Gabriela Dyszkiewicz. Pierwszego seta pojedynku z Serbką Andreą Todorović przegrała do jednego. Kiedy jednak opanowała tremę i zaczęła grać na luzie przekonała się, że może powalczyć z rywalką i tak też się stało. Serbka wygrał drugą i trzecią partię podobnie jak Białorusinka 11:6, 11:6.