Koncert noworoczny z Wielką Galą Straussowską z gwiazdami...

  Koncert noworoczny z Wielką Galą Straussowską z gwiazdami muzyki [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aleksandra Szymańska ukończyła Szkołę Muzyczną w Stalowej Woli w klasie skrzypiec
  1/33
  przejdź do galerii

  Aleksandra Szymańska ukończyła Szkołę Muzyczną w Stalowej Woli w klasie skrzypiec ©Zdzisław Surowaniec

  W sobotni wieczór publiczność wypełniła parter, balkon i loże sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury podczas koncertu noworocznego, który był Wielką Galą Straussowską.
  W czarowny świat pieśni, piosenek i arii wprowadziła publiczność Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. A solistami byli wspaniałej klasy artyści - Katarzyna Trylnik (sopran), Tomasz Kuk (tenor) oraz goście specjalni pochodzący ze Stalowej Woli Aleksandra Szymańska (sopran liryczny) i Jerzy Butryn (bas).

  O wspaniałą atmosferę koncertu jak zwykle zadbał maestro Sławomir Chrzanowski, który zapowiadał wysstepy artystów i sypał anegdotami. A publiczność była naprawdę wspaniała, świetnie się bawiła i nagradzała artystów owacyjnymi brawami oraz okrzykami zachwytu.

  Katarzyna Trylnik ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie śpiewu solowego profesor Haliny Słonickiej otrzymując najwyższe odznaczenie uczelni Medal „Magna cum Laude”. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, między innymi: na VII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej imienia Ady Sari w Nowym Sączu (Nagroda Specjalna), XXXII Międzynarodowym Konkursie imienia Antonina Dvořáka w Karlovych Varach (II Nagroda), III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki.

  Tomasz Kuk na stałe związany jest z Operą Krakowską. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Nova w Bydgoszczy, a także Operą Narodową Teatru Wielkiego w Warszawie.

  Jerzy Butryn jest stalowowolaninem,ma tytuł Ambasadora Stalowej Woli. Obecnie doktorant na wydziale wokalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ma na swoim koncie wiele koncertów w kraju i za granicą, zarówno z repertuarem oratoryjnym, operowym, pieśniarskim, jak również muzyki cerkiewnej. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz prezydenta Wrocławia.

  Aleksandra Szymańska ukończyła Szkołę Muzyczną w Stalowej Woli w klasie skrzypiec. Jako aktorka i śpiewaczka brała udział w przedsięwzięciach Studia Operowego „Halka” w Rzeszowie oraz Rzeszowskiego Teatru Muzycznego. Pracuje jako choreograf w Szkole Muzyki Rozrywkowej „Pro Musica” w Rzeszowie.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Czy znasz te niezwykłe fakty z życia gwiazd? Nasz plotkarski quiz może cię zaskoczyć!


  Te współczesne choroby przeszkadzają w nauce. Pomóż swojemu dziecku  Kiedy Europejczycy opuszczają rodzinne gniazdo?  Jak zmieniły się ceny w ciągu ostatnich 8 lat? [PORÓWNANIE]
  NAJBOGATSZE RODZINY w Polsce 2018. Ile zarabiają? Czy dadzą początek dynastiom biznesu?  500 plus to mało. W innych krajach rozdają lodówki i mieszkania!


  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ DNI WOLNE 2019

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love