Koncert noworoczny z Wielką Galą Straussowską z gwiazdami...

  Koncert noworoczny z Wielką Galą Straussowską z gwiazdami muzyki [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aleksandra Szymańska ukończyła Szkołę Muzyczną w Stalowej Woli w klasie skrzypiec
  1/33
  przejdź do galerii

  Aleksandra Szymańska ukończyła Szkołę Muzyczną w Stalowej Woli w klasie skrzypiec ©Zdzisław Surowaniec

  W sobotni wieczór publiczność wypełniła parter, balkon i loże sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury podczas koncertu noworocznego, który był Wielką Galą Straussowską.
  W czarowny świat pieśni, piosenek i arii wprowadziła publiczność Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. A solistami byli wspaniałej klasy artyści - Katarzyna Trylnik (sopran), Tomasz Kuk (tenor) oraz goście specjalni pochodzący ze Stalowej Woli Aleksandra Szymańska (sopran liryczny) i Jerzy Butryn (bas).

  O wspaniałą atmosferę koncertu jak zwykle zadbał maestro Sławomir Chrzanowski, który zapowiadał wysstepy artystów i sypał anegdotami. A publiczność była naprawdę wspaniała, świetnie się bawiła i nagradzała artystów owacyjnymi brawami oraz okrzykami zachwytu.

  Katarzyna Trylnik ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie śpiewu solowego profesor Haliny Słonickiej otrzymując najwyższe odznaczenie uczelni Medal „Magna cum Laude”. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, między innymi: na VII Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej imienia Ady Sari w Nowym Sączu (Nagroda Specjalna), XXXII Międzynarodowym Konkursie imienia Antonina Dvořáka w Karlovych Varach (II Nagroda), III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki.

  Tomasz Kuk na stałe związany jest z Operą Krakowską. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Nova w Bydgoszczy, a także Operą Narodową Teatru Wielkiego w Warszawie.

  Jerzy Butryn jest stalowowolaninem,ma tytuł Ambasadora Stalowej Woli. Obecnie doktorant na wydziale wokalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ma na swoim koncie wiele koncertów w kraju i za granicą, zarówno z repertuarem oratoryjnym, operowym, pieśniarskim, jak również muzyki cerkiewnej. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz prezydenta Wrocławia.

  Aleksandra Szymańska ukończyła Szkołę Muzyczną w Stalowej Woli w klasie skrzypiec. Jako aktorka i śpiewaczka brała udział w przedsięwzięciach Studia Operowego „Halka” w Rzeszowie oraz Rzeszowskiego Teatru Muzycznego. Pracuje jako choreograf w Szkole Muzyki Rozrywkowej „Pro Musica” w Rzeszowie.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Czy znasz te niezwykłe fakty z życia gwiazd? Nasz plotkarski quiz może cię zaskoczyć!


  Te współczesne choroby przeszkadzają w nauce. Pomóż swojemu dziecku  Kiedy Europejczycy opuszczają rodzinne gniazdo?  Jak zmieniły się ceny w ciągu ostatnich 8 lat? [PORÓWNANIE]
  NAJBOGATSZE RODZINY w Polsce 2018. Ile zarabiają? Czy dadzą początek dynastiom biznesu?  500 plus to mało. W innych krajach rozdają lodówki i mieszkania!


  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ DNI WOLNE 2019

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Zobacz koniecznie:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!