Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Koncert sąsiedzki” na zakończenie remontu Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Chór Kameralny i Stalowa Orkiestra podczas „Koncertu sąsiedzkiego” na tle wielkiego ekranu
Chór Kameralny i Stalowa Orkiestra podczas „Koncertu sąsiedzkiego” na tle wielkiego ekranu Zdzisław Surowaniec
„Koncert sąsiedzki” zorganizowany został w sobotę na tarasie Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. To było uroczyste zakończenie projektu, którego celem był remont budynku Miejskiego Domu Kultury.

Jego efekty mają cieszyć nie tylko estetów, ale powinny wpłynąć na poszerzenie oferty kulturalnej Miejskiego Domu Kultury. Co się zmieniło, co nowego wkrótce się wydarzy i z kim zawarto w tym celu koalicje - można było dowiedzieć się właśnie podczas „Koncertu sąsiedzkiego”.

Sąsiedzi Miejskiego Domu Kultury to najbliżsi mieszkańcy: osiedla, miasta, ale i regionu. Warunkiem dofinansowania remontu była współpraca Stalowej Woli z gminami Nisko i Pysznica. Tam również odnowiono domy kultury w ramach tego samego projektu.

Podczas koncertu wystąpili Chór Mały Cantus pod dyrekcją Katarzyny Pisery, Chór Zespołu Pieśni i Tańca Lasowiacy, Chór Kameralny pod dyrekcją Jerzego Augustyńskiego, Stalowa Orkiestra pod dyrekcją Błażeja Mokrzaka, Orkiestra Dęta MDK pod dyrekcją Mieczysława Parucha, Mażoretki Niżańskiego Centrum Kultury Sokół, solistka Dominika Swara.

Częścią zakończonego projektu był otwarty w sobotę Gabinet Józefa Żmudy. Swoje imię miejsce to zawdzięcza reżyserowi, aktorowi i patronowi teatru amatorskiego w Stalowej Woli, który w drugiej połowie ubiegłego wieku kreował życie artystyczne, głównie teatralne, w mieście. - Współcześnie nawiązujemy do sposobu pracy, szerokiego patrzenia na widza, słuchania go i rozmawiania z nim - tłumaczy Katarzyna Pawłowska, odpowiedzialna za realizację tej części projektu.

Dodała: - Zależy nam na przypominaniu o osobach, które budowały lokalne środowisko i dbały o kulturalny rozwój ludzi je tworzą-cych. Poza wspomnianym już Józefem Żmudą, istotną rolę w sąsiadującej ze Stalową Wolą Pysznicy odegrała Maria Bourdon – pedagog, działaczka społeczna, miłośniczka teatru. Z Niska pochodzi Stanisław Chruściel – reżyser i aktor Amatorskiego Teatru Dramatycznego, nestor teatralny grający na scenie od 1919 roku.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, pozwolił także na kupno trzech olbrzymich ekranów i komputerów do zajęć plastycznych i do realizacji artystycznych przedsięwzięć.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

To najpopularniejsze pułapki języka polskiego



Czy matura z języka polskiego jest trudna?

10 gadżetów dla modnego przedszkolaka


Ile pamiętasz z podstawówki? Quiz


Gdzie studiować, żeby zarabiać?


emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie