Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
Według planu o awans do 1 ligi miały też walczyć w barażach...

Koniec gry? Wskazujemy największych wygranych w Polsce [MISTRZ I AWANSE]

GKS KATOWICE CZY RESOVIA? - AWANS DO 1 LIGI

Według planu o awans do 1 ligi miały też walczyć w barażach drużyny z miejsc od 3 do 6. Uchwała z 12 marca te baraże jednak "kasuje", faworyzując w wyścigu trzecią drużynę po ostatniej rozegranej kolejce.

Pytanie, która drużyna mogłaby dzisiaj zakończyć sezon jako trzecia w 2 lidze. Dwie mają po tyle samo punktów, a w ich jedynym bezpośrednim meczu padł wynik 2:2. Teoretycznie lepszy wynik osiągnęła drużyna przyjezdna, bo zdobyła bramki na obcym terenie. Ale czy na pewno?

Mowa o przypadku GKS Katowice i Resovii. Te zespoły uzbierały po 41 punktów na 66 możliwych (62 procent). - Tabela na serwisie Łączy Nas Piłka pokazuje, że my jesteśmy na 3. miejscu. Zresztą regulamin mówi, że liczy się bezpośrednie mecze, a nie mecz - zauważatrener Resovii, Szymon Grabowski.

- Jak dla mnie to GKS jest trzeci! Regulamin nie zostawia żadnej furtki, a teoria o meczach a nie meczu nie broni się. Bo załóżmy, że ostatni zespół w tabeli ma punkt, a nie punkty i co wtedy? O awansie mają decydować bramki? Mam nadzieję, że w PZPN taka karkołomna decyzja nie zapadnie - uważa Paweł Mogielnicki z 90minut.pl

Tę nieścisłośc ostatecznie wyjaśni PZPN. Dla GKS Katowice byłby to powrót do 1 ligi po jednym sezonie przerwy.