Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs papierowe origami - to sztuka robienia cudów z kartki papieru

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Na wystawie w Spółdzielczym Domu Kultury można zobaczyć efekt konkursu „Wędrówki po krainie orgiami” - powstał barwny świat papierowych zwierząt, kwiatów, postaci i figur
Na wystawie w Spółdzielczym Domu Kultury można zobaczyć efekt konkursu „Wędrówki po krainie orgiami” - powstał barwny świat papierowych zwierząt, kwiatów, postaci i figur Zdzisław Surowaniec
XIII Wojewódzki Konkurs Origami „Wędrówki po krainie orgiami” miał finał w piątek w Spółdzielczym Domu Kultury. Rozdaniu nagród dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych towarzyszyła wystawa najlepszych prac. Można na niej zobaczyć barwny świat papierowych zwierząt, kwiatów, postaci i figur.

Finał połączony był z warsztatami dla uczniów ze szkoły w Jamach koło Mielca. Poprowadziły go nauczycielki zajęć plastycznych ze Szkoły Podstawowej numer 7 imienia Mikołaja Kopernika z oddziałami integracyjnymi w Stalowej Woli, która w tej edycji konkursu była koordynatorem. Wszyscy uczestnicy warsztatów złożyli papierowego motyla, wymieniali się uwagami i spostrzeżeniami na temat japońskiej sztuki składania papierowych figurek.

XIII Wojewódzkim Konkursie Origami organizowany został w ramach Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży „Wędrówki po krainie origami”. Festiwal miał na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży sztuki origami, promowanie talentów, integrację społeczności szkolnej województwa podkarpackiego oraz propagowanie twórczego spędzania wolnego czasu.

Wojewódzki Konkurs Origami był adresowany do wychowanków przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prac w dwóch kategoriach: origami klasyczne (z jednej kartki papieru) oraz origami modułowe (z wielu kartek papieru). napłynęło sto prac.

Warunki uczestnictwa było własnoręczne złożenie modelu. Jedna osoba mogła przesłać lub dostarczyć na konkurs maksymalnie dwie prace. Jury dokonując oceny prac, kierowało się stopniem trudności wykonania modelu, ciekawością pomysłu, estetyką wykonania, doborem kolorystyki.

Nagrodę specjalną jury przyznało Aleksandrze Gibale z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Błażowej koło Rzeszowa, opiekun Jadwiga Gibała. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, a nauczyciele i opiekunowie podziękowania za propagowanie sztuki origami i przygotowanie uczniów do konkursu.

Origami to sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską.

ZOBACZ TAKŻE: Flesz - kranówka lepsza dla zdrowia i kieszeni

Źródło: vivi24

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie