Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [1.08]

red.

Wideo

Zobacz galerię (112 zdjęć)
Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty dotyczące koronawirusa w regionie, a także najważniejsze informacje na temat pandemii z kraju i ze świata. Raport aktualizujemy na bieżąco.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

  • 126 962 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu
  • 4 610 - liczba zgonów na Podkarpaciu
  • 2 883 029 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 75 261 - liczba osób, które zmarły w Polsce

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 1 SIERPNIA]

17:20

Problem szczepień spędza sen z oczu tysiącom pracowników i pracodawców w kraju. Pod koniec lipca komunikat wydał Główny Inspektorat Pracy. Rekomenduje szczepienia, ale przypomina, że w świetle prawa są dobrowolne.

11:45

Dzisiaj posłanki Lewicy m.in. Joanna Scheuring-Wielgus, Katarzyna Kotula, Wanda Nowicka, Beata Maciejewska i Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przyjechały na rzeszowski Rynek i o godz. 12 spotkają się z mieszkańcami Rzeszowa. Posłanki rozmawiają m.in. konieczności szczepień.

10:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę 1 sierpnia o 91 nowych zakażeniach koronawirusem. Nikt nie zmarł. Na Podkarpaciu mamy 11 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 31 LIPCA]

17:28

- Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych został przedłużony do 15 sierpnia 2021 roku. Dzięki temu samorządy mogą wnioskować o pieniądze z puli 20 miliardów złotych na potrzebne przedsięwzięcia – wyjaśniał Fryderyk Kapinos, poseł na Sejm RP podczas konferencji prasowej w Boguchwale.

10:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę 31 lipca o 153 nowych zakażeniach koronawirusem i 2 zgonach. Na Podkarpaciu mamy 7 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

7:31

Z Ewą Leniart, wojewodą podkarpackim, rozmawiamy, jak należy zachęcać niezdecydowanych na szczepienie mieszkańców Podkarpacia.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 30 LIPCA]

16:58

Eksperci alarmują, że nadciąga czwarta fala koronawirusa, a w Polsce w pełni zaszczepionych jest tylko 17 milionów osób. Nasze województwo znajduje się na 11. miejscu w kraju. W pełni zaszczepionych jest u nas niespełna 700 tys. z 2,1 mln mieszkańców. Jeśli statystyki nie wzrosną, w przypadku kolejnej fali grożą nam regionalne obostrzenia.

12:00

W piątek w Warszawie odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wobec umiarkowanego powodzenia poprzednich programów mających zachęcać Polaków do szczepień, władze zaprezentowały nowe pomysły, w tym m.in. gratyfikacje finansowe dla gmin.

10:39

153 nowe zakażenia koronawirusem w Polsce. W kraju zmarły 2 osoby z chorobami współistniejącymi. Na Podkarpaciu przybyło 8 przypadków.

8:00

Czwarta fala pandemii puka do drzwi Polski? Wiele na to wskazuje, ponieważ pierwszy raz kilku miesięcy tygodniowa liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem wzrosła w porównaniu do poprzedniego tygodnia, a wskaźnik R dla kraju przekroczył 1, a w niektórych województwach jest dużo wyższy, co zapowiada, że liczba nowych zakażeń będzie rosnąć. W którym województwie w niedługim czasie sytuacja może stać się szczególnie trudna? Sprawdź!


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 29 LIPCA]

10:38

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek 29 lipca o 167 nowych zakażeniach koronawirusem i 5 zgonach. Na Podkarpaciu mamy 21 nowych przypadków. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

9:25

- Rada Medyczna będzie zalecać obowiązkowe szczepienia różnych grup zawodowych - zapowiedział na antenie TVN24 prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. walki z pandemią.

8:30

Tel Awiw: będzie trzecia dawka szczepionki przeciwko Covid-19 dla starszych obywateli Izraela.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 28 LIPCA]

21:50

Sprawdziliśmy, co skłoniłoby mieszkańców Rzeszowa do zaszczepienia się przeciwko Covid-19. Jak się okazuje najczęściej wymieniane powody to troska o zdrowie i rodzinę, powrót do pracy i do normalności, a także podróże po całym świecie. Są też tacy, którzy nie zaszczepili się jeszcze, bo mają mnóstwo pytań i wątpliwości.

15:20

W związku z malejącą liczbą szczepień coraz częściej podnoszona jest kwestia zachęcenia Polaków do przyjęcia dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Jednak eksperci są podzieleni – czy stosować rozwiązania podobne jak we Francji, czy wprowadzać kolejne zachęty dla niezaszczepionych.

10:38

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 28 lipca o 138 nowych zakażeniach koronawirusem, zmarły 3 osoby, z czego 2 miały choroby współistniejące. Na Podkarpaciu przybyło 6 zakażeń.

8:08

Rząd przyjął 27 lipca 2021 r. projekt zmian w prawie o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Dzięki temu utworzy Fundusz Kompensacyjny Szczepień Ochronnych.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 27 LIPCA]

14:30

Na Podkarpaciu zaszczepionych jest zaledwie 1 400 000 osób, a podwójną dawką około 700 tysięcy. W krajowym rankingu wypadamy dosyć słabo. Są w regionie gminy, w których zaszczepionych jest zaledwie kilkanaście procent mieszkańców.

10:40

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 106 nowych zakażeniach koronawirusem i 7 zgonach. Na Podkarpaciu mamy 4 nowe przypadki. Sprawdźcie szczegóły w naszym raporcie.

7:25

Już po sześciu miesiącach od podania szczepionki firmy Sinovac zanikają przeciwciała, które neutralizują koronawirusa, podał Yahoo, powołując się na badania chińskich specjalistów.

19:25

Minister zdrowia Adam Niedzielski chciał w poniedziałek zorientować się dlaczego gmina Jeżowe w powiecie niżańskim jest jedną z najsłabiej zaszczepionych w Polsce przeciwko COVID-19. Zajmuje jeśli chodzi o tak zwany poziom wyszczepienia czwarte miejsce od końca w Polsce.

15:10

- Wszystkie te działania, które prowadzimy, powodują, że ciągle przybywa osób zaszczepionych, ale jest to wyścig z czasem. Aby uniknąć złych skutków dla zdrowia, dla życia, ale także złych skutków gospodarczych, apeluję do wszystkich o zaszczepienie się – mówił podczas konferencji prasowej w Gdańsku premier Mateusz Morawiecki.

12:14

- Wariant Delta zaczyna dominować już w całej Europie, także i u nas w kraju. Na dzień dzisiejszy mamy już 246 potwierdzonych przypadków mutacji Delta. To już jest prawie 70 procent wszystkich próbek, które badamy – mówił w radiowej Jedynce wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

10:36

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 74 nowych zakażeniach koronawirusem, nikt nie zmarł. Na Podkarpaciu mamy dwa kolejne przypadku. Szczegóły w naszym raporcie.

9:35

Z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że 40,1 procent Polaków chce, by niezaszczepieni mieli zakaz wstępu do restauracji i kawiarni. Odmiennego zdania jest 54,6 procent pytanych.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 25 LIPCA]

11:55

W przypadku w pełni zaszczepionego społeczeństwa w Polsce nie byłoby problemu, z którym zmagają się obecnie organizatorzy i artyści z branży rozrywkowej i kulturalnej. Wytyczne rządu jasno wskazują – na koncert może wejść 250 osób niezaszczepionych, do klubu 150. Pozostałe osoby muszą być po pełnym cyklu szczepień przeciwko COVID-19. Tylko, kto to sprawdza i jak?

10:39

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 82 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, zmarła 1 osoba. Na Podkarpaciu przybyło 8 przypadków. Szczegóły w naszym raporcie.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 24 LIPCA]

19:43

Niezaszczepieni uczniowie zostaną w domach? To jeden z pomysłów ekspertów Polskiej Akademii Nauk na czas szczytu zachorowań w roku szkolnym 2021/2022. Naukowcy opublikowali kolejne stanowisko w sprawie zbliżającego się powrotu uczniów do szkół. Apelują w nim o szczepienie uczniów, obowiązkowe zaszczepienie personelu szkolnego i przestrzeganie zasad sanitarnych, tj. zachowania bezpiecznego dystansu, przestrzegania obowiązku dezynfekcji i noszenia maseczek. Tylko w ten sposób, zdaniem ekspertów, unikniemy nauczania zdalnego w roku szkolnym 2021/2022.

14:48

Dotychczas w Polsce osób zaszczepionych zostało około 30 mln osób. To jednak nadal zbyt mało, aby osiągnąć odporność zbiorową. Minister Zdrowia zapowiedział, że rząd może wkrótce rozważyć wprowadzenie opłaty za usługę szczepienia.

10:45

Ministerstwo Zdrowia informuje dziś o 122 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce i 6 ofiarach zgonach. Na Podkarpaciu nie odnotowujemy dużych wzrostów zakażeń - w sobotę mamy 5 nowych przypadków i bez ofiar śmiertelnych. W kwarantannie nadal przebywa prawie 3000 mieszkańców regionu.

7:53

To niezwykle rzadkie przypadki. Okazuje się, że możliwe jest zakażenie dwoma różnymi wariantami koronawirusa jednocześnie. Naukowcy z Akademickiego Ośrodka Diagnostyki Patomorfologicznej i Genetyczno-Molekularnej przy UMB potwierdzili co najmniej kilka takich podwójnych zakażeń.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 23 LIPCA]

17:35

Komitet ds. Leków dla Ludzi (CHMP) Europejskiej Agencji Leków (EMA) zalecił rozszerzenie wskazania dla szczepionki przeciw COVID-19 Spikevax (wcześniej COVID-19 Vaccine Moderna) o stosowanie u dzieci w wieku od 12 do 17 lat.

13:20

Minister zdrowia Adam Niedzielski ostrzega przed zbliżającą się czwartą pandemii. Rząd planuje regionalizacje obostrzeń, a najwięcej ograniczeń będzie w tych województwach, w których jest najmniej zaszczepionych. Od dziś, 23 lipca, Koła Gospodyń Wiejskich mogą ubiegać się o dofinansowanie na imprezy mające propagować szczepienia. Za organizacje wydarzeń i efektywne szczepienia będą nagradzane. Rząd chce dopuścić także mieszanie różnych szczepionek.

12:45

Aktualnie mniej niż połowa Polek deklaruje, że przeprowadza regularne badania profilaktyczne z zakresu ginekologii. W stosunku do ubiegłego roku odnotowano spadek o 26 proc., a w województwie podkarpackim aż o 37 proc ! Powód? Strach przed zakażeniem koronawirusem, ale też strach o wynik diagnozy, ponieważ większość Polek nie wykonała żadnego badania ginekologicznego od stycznia 2020 roku. W najbliższy weekend - w Tarnobrzegu (24 lipca) oraz Mielcu (25 lipca) zaparkuje gabinet mobilny, w którym mieszkanki Podkarpacia będą mogły wykonać bezpłatne, kompleksowe badania ginekologiczne w ramach akcji „(z)Badaj się w kobiecym interesie”.

12:12

Okazuje się, że niezaszczepieni muszą się niedługo zacząć liczyć z nowymi konsekwencjami. Na razie przedsiębiorcy nie wpuszczają osób ponad wyznaczony limit na imprezę czy do kina. Co jeszcze się zmieni? Prezydent Andrzej Duda także zabrał głos w sprawie.

10:45

Jak informuje dziś Ministerstwo Zdrowia, w Polsce przybyło 108 nowych zakażeń. 4 osoby zmarły, dwie z nich nie miały chorób współistniejących. Na Podkarpaciu spada liczba nowych zakażeń, sporo osób jest jednak w kwarantannie.

8:05

Wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem, duży stres i schorzenia kręgosłupa. Do tego problemy psychiczne. To tylko część powodów, przez które nauczyciele szkół z województwa podkarpackiego decydują się w ostatnim czasie na przejście na urlop dla poratowania zdrowia.

7:03

Liczba ludności w 2020 roku na Podkarpaciu zmniejszyła o 5,9 tysięcy osób w porównaniu z 2019 rokiem. Mniej było porodów. - Spadek skłonności do posiadania potomstwa w czasie Covid-19 nie dziwi, albowiem zawsze w czasach tzw. kryzysów społecznych zaobserwować można zjawisko dostosowania się ludności do nowych uwarunkowań – zwraca uwagę Piotr Szukalski z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 22 LIPCA]

19:50

Z oficjalnych informacji wynika, że na Podkarpaciu na razie nie wykryto groźniejszej mutacji wirusa SARS-CoV-2 o nazwie Delta. Ale trzeba się liczyć z tym, że wcześniej czy później pojawi się u nas.

15:01

Niezaszczepieni uczniowie zostaną w domach? To jeden z pomysłów ekspertów Polskiej Akademii Nauk na czas szczytu zachorowań w roku szkolnym 2021/2022. Naukowcy opublikowali kolejne stanowisko w sprawie zbliżającego się powrotu uczniów do szkół. Apelują w nim o szczepienie uczniów, obowiązkowe zaszczepienie personelu szkolnego i przestrzeganie zasad sanitarnych, tj. zachowania bezpiecznego dystansu, przestrzegania obowiązku dezynfekcji i noszenia maseczek. Tylko w ten sposób, zdaniem ekspertów, unikniemy nauczania zdalnego w roku szkolnym 2021/2022.

10:45

22 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 126 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, zmarło 9 osób. Na Podkarpaciu mamy 4 nowe przypadki.

8:00

Prawie 40 stopni gorączki u 16-miesięcznego dziecka może wprawić nie jednego rodzica w panikę. Taka sytuacja przydarzyła się naszej Czytelniczce, która od razu po zauważeniu stanu swojej pociechy, zadzwoniła do szpitala. Niestety, w pierwszej placówce nie było akurat lekarza, w drugiej, jak twierdzi kobieta, odmówiono jej przyjęcia, bo jest niezaszczepiona przeciwko COVID-19. Szpital tłumaczy, że żadna odmowa nie miała miejsca i przedstawia swoją wersję wydarzeń.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 21 LIPCA]

18:15

Koronawirus wciąż budzi ogromny niepokój. Wszystko przez wariant delta, który jest bardzo zaraźliwy. W Polsce sytuacja jest na razie dobra, ale rząd już teraz zaczyna się przygotowywać na najgorsze, czyli nadejście czwartej fali. Kto powinien się najbardziej obawiać? Sprawdźcie miejsca w Polsce, w których może uderzyć najbardziej koronawirus!

16:10

Zakończenie pandemii wirusa SARS-CoV-2 możliwe jest dzięki wytworzeniu odporności przeciwko niemu u jak największej liczby osób. Właśnie po to wprowadzone zostały masowe szczepienia na całym świecie. W ten sposób powstanie odporność zbiorowa, chroniąca również osoby nie mogące przyjąć szczepionki takie jak dzieci czy pacjentów onkologicznych. Dowiedz się, czym dokładnie jest odporność populacyjna i jak wpływają na nią szczepienia przeciw COVID-19.

11:10

Czwarta fala pandemii puka do drzwi Polski? Wiele na to wskazuje, ponieważ pierwszy raz kilku miesięcy tygodniowa liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem wzrosła w porównaniu do poprzedniego tygodnia, a wskaźnik R dla kraju przekroczył 1, a w niektórych województwach jest dużo wyższy, co zapowiada, że liczba nowych zakażeń będzie rosnąć. W którym województwie w niedługim czasie sytuacja może stać się szczególnie trudna? Sprawdź!

Nadchodzi czwarta fala? Zakażenia koronawirusem idą w górę. ...

10:38

Ministerstwo Zdrowia podało 21 lipca, że w Polsce przybyły 124 nowe zakażenia koronawirusem, zmarły 3 osoby z chorobami współistniejącymi. Na Podkarpaciu mamy 3 przypadki.

8:14

Osoby, które ciężko przeszły COVID-19, mogą skorzystać z programu rehabilitacyjnego NFZ, na który kierują lekarze specjaliści pierwszego kontaktu. Pierwszy rehabilitowany pacjent w Uzdrowisku Horyniec odzyskał sprawność chodzenia.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 20 LIPCA]

18:10

Tak zwany paszport covidowy, czyli Unijny Certyfikat Covid (UCC), pobrało już przeszło milion Polaków. Zainteresowanie dokumentem jest spore, bo dzięki niemu podróżowanie staje się prostsze nie tylko w czasie wakacji. Kto może go uzyskać, w których krajach obowiązuje i skąd go wziąć? Sprawdź szczegóły!

10:41

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 20 lipca o 104 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, zmarły 4 osoby. Na Podkarpaciu mamy ponownie tylko 2 nowe przypadki. Nie żyje jedna osoba z regionu, która miała choroby współistniejące.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 19 LIPCA]

16:40

W poniedziałek niepokojące dane zaprezentował w mediach społecznościowych minister zdrowia Adam Niedzielski. Według szefa resortu zdrowia w miarę stabilne statystyki dotyczące nowych zakażeń COVID-19 w Polsce wkrótce mogą się zmienić. Jak poinformował Adam Niedzielski, w najbliższym czasie nastąpią wzrosty zachorowań na koronawirusa.

10:35

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek 19 lipca o 67 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Nie odnotowano żadnego zgonu. Na Podkarpaciu mamy tylko dwa przypadki.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 18 LIPCA]

13:47

Centrum Medyczne Medyk uruchomiło mobilne punkty szczepień w Rzeszowie oraz kilku innych miejscowościach na Podkarpaciu. Można zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson, dzięki czemu od razu otrzymamy certyfikat szczepienia!

10:35

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 69 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, zmarły 3 osoby z chorobami współistniejącymi. Na Podkarpaciu mamy 4 nowe przypadki.

8:16

Przy okazji spadku liczby szczepień pojawia się pytane o wprowadzenie przywilejów dla osób, które już się zaszczepiły przeciwko COVID-19. - Te rozmowy się na pewno toczą - powiedział w rozmowie z Polsat News, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 17 LIPCA]

19:19

Biuro szeryfa w amerykańskim hrabstwie Bristol, jako pierwsze w USA zatrudniło przeszkolone psy do wykrywania koronawirusa

14:09

Przy okazji spadku liczby szczepień pojawia się pytane o wprowadzenie przywilejów dla osób, które już się zaszczepiły przeciwko COVID-19. - Te rozmowy się na pewno toczą - powiedział w rozmowie z Polsat News, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

12:10

W sobotę i niedzielę Centrum Medyczne Medyk uruchomi mobilne punkty szczepień w Rzeszowie oraz kilku innych miejscowościach na Podkarpaciu. Będzie można zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson, dzięki czemu od razu otrzymamy certyfikat szczepienia!

10:46

Jak informuje w sobotnim raporcie Ministerstwo Zdrowia, do 114 wzrosła liczba nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Na Podkarpaciu też jest ich więcej niż w poprzednich dniach. Odnotowano 7. Jedna osoba zmarła, miała choroby współistniejące.

9:15

Od soboty 17 lipca osoby, które przylatują do Polski z zagranicy muszą wypełnić elektroniczną Kartę Lokalizacji Podróżnego. Trzeba uzupełnić ją jeszcze przed odprawą.

7:47

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał w rozmowie z PAP, że resort rozważa wprowadzenie odwiedzin w szpitalach tylko dla osób w pełni zaszczepionych. Decyzja w tej sprawie może zapaść w „najbliższym czasie”.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 16 LIPCA]

18:40

Osoby, które nie zaszczepiły się przeciw COVID-19 bądź nie zarejestrowały się na szczepienie, już niebawem będą mogły spodziewać się telefonu. W narodowym programie szczepień i wszelkich akcjach w ramach kampanii profrekwencyjnej rząd chce iść o krok dalej i zachęcać obywateli drogą telefoniczną. NFZ przeprowadziło już pilotaż takiego rozwiązania. Efekt? Co czwarta osoba zgodziła się na zapisanie na szczepienie.

15:10

Piotr Wawrzyk: Apelujemy by za granicę wyjeżdżały głównie osoby zaszczepione.

10:45

W piątek w Polsce odnotowano 93 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Zmarło 14 osób. Na Podkarpaciu spada liczba nowych zakażeń, dziś Ministerstwo Zdrowia informuje tylko o 3.

9:20

O konieczności szczepień przeciw Covid-19 rozmawiamy z dr. med. Pawłem Rajewskim, prof. WSNoZ, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych dla województwa kujawsko-pomorskiego i kierownikiem Oddziału Internistyczno-Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy.

7:36

Program Profilaktyka 40 PLUS, zwany też 500 Plus na zdrowie, uchwalony! Minister zdrowia Adam Niedzielski podpisał już rozporządzenie w tej sprawie. To jeden z elementów programu odbudowy zdrowia Polaków po pandemii COVID-19. Jakie są założenia programu? Kto, gdzie i kiedy może skorzystać? Przedstawiamy zasady krok po kroku. Poznajcie szczegóły!


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 15 LIPCA]

17:00

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że w kolejnych tygodniach musimy liczyć się ze wzrostami zakażeń. - Trend boczny, oznaczający ustabilizowanie liczby nowych zakażeń, stał się faktem – oświadczył na Twitterze.

16:20

Hiszpański rząd może czekać fala procesów po wydaniu decyzji przez Trybunał Konstytucyjny, że nakaz pozostawania ludzi w domach z powody koronawirusa był sprzeczny z konstytucją.

15:00

Amerykańscy specjaliści ostrzegają o rosnącej liczbie hospitalizowanych z powodu Covid-19, którzy nie przyjęli szczepionki. To może oznaczać czwartą falę zarazy.

13:34

Obostrzenia w Polsce zostały ostatnio w dużym stopniu zniesione, jednak nie możemy mówić o całkowitym powrocie do normalności. Tymczasem Rada Medyczna nalega, aby część obostrzeń dalej obowiązywała, ale tylko w stosunku do osób niezaszczepionych przeciw COVID-19. Rząd bierze pod uwagę taką możliwość!

12:12

- W tej chwili takich planów nie ma, ale obserwujemy sytuację jaka dzieje się w Europie i to, że niektóre kraje planują szczepienia obowiązkowe – mówił na antenie radiowej Jedynki wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

10:49

Ministerstwo Zdrowia informuje dziś o wykryciu 105 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce oraz o 12 zmarłych. Połowa z tych zgonów została odnotowana na Podkarpaciu. W naszym województwie mamy 8 nowych zakażeń koronawirusem.

9:05

Koronawirus wciąż budzi ogromny niepokój. Wszystko przez wariant delta, który jest bardzo zaraźliwy. Czwarta fala pandemii COVID-19 może pojawić się w Polsce w drugiej połowie sierpnia. Choć rządzący zachęcają do szczepień, jest wiele regionów, gdzie wyszczepialność jest na słabym poziomie.

Czwarta fala najmniej dotknie te podkarpackie miasta? Tutaj ...

7:30

Wariant Delta jest najbardziej niebezpieczną odmianą koronawirusa. W Polsce słychać już o powolnym wzrośnie zachorowań ta odmianą Covid-19. Objawy zakażenia koronawirusem Delta są dość specyficzne i obejmują nie tylko układ pokarmowy!


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 14 LIPCA]

20:00

Obostrzenia dla nieszczepionych - czy taki scenariusz czeka nas w najbliższym czasie? Wirus Delta, czyli indyjski wariant koronawirusa, zyskuje przewagę w coraz większej liczbie krajów i powoduje wzrost liczby nowych zakażeń. Czwarta fala w wielu państwach jest już faktem, a w innych stoi u progu. Z tego powodu coraz więcej mówi się o powrocie obostrzeń, a gdzieniegdzie niektóre z nich już wróciły. Tym razem jednak restrykcje mogą dotknąć głównie osoby niezaszczepione. Jak wygląda sytuacja w krajach Unii Europejskiej i poza nią, a jakie plany tworzą się w Polsce?

Obostrzenia dla niezaszczepionych czy lockdown? Wariant Delt...

19:00

Loteria szczepionkowa organizowana w ramach Narodowego Programu Szczepień ruszyła 1 lipca. Każdy zaszczepiony ma aż cztery szanse na wygranie cennych nagród, a wśród nich samochodu osobowego, hulajnogi elektrycznej i przede wszystkim wysokich nagród pieniężnych, których kwota może sięgnąć nawet miliona złotych. Zobacz, jak zgłosić się do loterii szczepionkowej!

18:05

Szczepionki chroniące przed COVID-19 przyjęły już miliony Polaków. Wciąż jednak nie jest to wystarczająco dużo, by osiągnąć odporność zbiorową i w ten sposób sprawić, że przenoszenie koronawirusa SARS-CoV-2 nie będzie już możliwe. Ty też możesz chronić siebie i bliskich – pandemię możemy pokonać tylko razem! Zaszczep się i przerwij łańcuch zakażeń!

17:10

Jeden z najpopularniejszych leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych może zmniejszyć ryzyko śmierci na skutek COVID-19 nawet o połowę! To wyniki analiz dostępnych badań, w których oceniono śmiertelność infekcji u osób zażywających wcześniej niskie dawki aspiryny, czyli kwasu acetylosalicylowego.

16:00

W najbliższą sobotę, 17 lipca, w centrum handlowym VIVO! Stalowa czynny będzie tymczasowy punkt szczepień przeciw COVID-19. Przy okazji zakupów klienci będą mogli zaszczepić się tu jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. Nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja, wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty i przejść standardową kwalifikację medyczną na miejscu.

15:30

- Jeżeli będzie potwierdzenie przez wszystkie najważniejsze agencje lekowe, a w szczególności europejską, a więc także polską, że można szczepić przeciwko COVID-19 dzieci poniżej 12. roku życia, to dopuścimy taką możliwość - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

14:20

– Wypracowaliśmy mechanizm odsprzedaży szczepionek. W imieniu Ministerstwa Zdrowia, które reprezentowało Skarb Państwa w umowie z Komisją Europejską, będzie realizować to zadanie Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych i będziemy odsprzedawać te szczepionki, które byłyby zagrożone niewykorzystaniem czy utylizacją – mówił szef KPRM Michał Dworczyk w Polskim Radiu 24.

12:06

Żołnierze są zmuszani do szczepień w ramach „dobrowolnego programu szczepień przeciwko Covid-19?”. Poseł Grzegorz Braun pyta dowódcę 21 BSP w Rzeszowie.

10:36

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 86 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, zmarło 6 osób. Na Podkarpaciu mamy 2 przypadki.

7:25

Jak informuje "The Washington Post", w poniedziałek Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wydała oświadczenie mówiące o rzadkiej chorobie autoimmunologicznej, do której może prowadzić szczepionka Johnson&Johnson. Jak jednak podkreślają przedstawiciele Agencji, korzyści ze szczepienia przewyższają ryzyko.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 13 LIPCA]

17:20

Po spotkaniu z przedstawicielami koncernu Pfizer, amerykański resort zdrowia i opieki społecznej podjął decyzję, że Amerykanie w pełni zaszczepieni przeciw koronawirusowi nie będą musieli przyjmować trzeciej dawki szczepionki.

16:00

W odpowiedzi na Narodowy Program Szczepień, media Polska Press Grupy ruszają z akcją #szczepiMYgminy. Wiemy już, że – aby zapobiec czwartej fali – wszyscy musimy się zaangażować. Jako jedna z największych grup medialnych w Polsce czujemy się w obowiązku wspomóc włodarzy gmin w promocji szczepień.

15:18

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla medyków i pracowników placówek opiekuńczych. Dodatkowo osoby chcące z korzystać z restauracji czy centrów handlowych będą musiały być zaszczepione.

10:40

W Polsce przybyło 96 zakażeń koronawirusem, zmarło 13 osób. Na Podkarpaciu mamy dwa nowe przypadki. Zmarła jedna osoba z naszego regionu bez chorób współistniejących.

9:20

Postanowiliśmy sprawdzić, którzy mieszkańcy Rzeszowa i Przemyśla najliczniej szczepią się przeciwko COVID-19. Dane pobraliśmy ze strony internetowej Ministerstwa Zdrowia. Sprawdźcie!


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 12 LIPCA]

13:28

500 zł za szczepienie - to kwota, jaką rząd ma zamiar skusić młodych w wieku 18-25 za udział w Narodowym Programie Szczepień. Do takich nieoficjalnych informacji dotarł "Fakt". To kolejne z działań promujących szczepienia obok kampanii z udziałem aktorów, czy sportowców oraz loterii szczepionkowej. Niestety zainteresowanie szczepieniami spada, a Polska liczyć się musi z kolejną falą koronawirusa.

10:42

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 44 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, nie odnotowano żadnego zgonu. Na Podkarpaciu przybyły dwa przypadki.

9:00

Choć liczba nowych zakażeń na Covid-19 jest wyjątkowo niska, nadal tylko i wyłącznie od władz szpitali i pozostałych placówek leczniczych zależy, czy i pod jakimi warunkami rodziny mogą odwiedzać pacjentów. Kilkudziesięciu naukowców z całego kraju zaapelowało do ministra Adama Niedzielskiego, by Ministerstwo Zdrowia wypracowało wytyczne pozwalające pacjentom na bezpieczny kontakt z bliskimi. Autorzy listu sugerują, by prawo do odwiedzin bliskich miały osoby zaszczepione.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 11 LIPCA]

19:00

- Jestem przeciwnikiem przymusu. Uważam, że każdy powinien świadomie podejmować decyzje. Ale zmieniłam zdanie, jeżeli chodzi o dobrowolność szczepień przeciw covid-19, ponieważ uważam za nieetyczne to, że ludzie, którzy mogą się zaszczepić, nie robią tego. W ten sposób pandemia nigdy się nie skończy - mówi dr Anna Prokop-Staszecka, mikrobiolog, pulmonolog, serolog ze szpitala Jana Pawła II w Krakowie.

10:33

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby w Polsce przybyło 66 zakażeń, z tego 3 na Podkarpaciu. 1 soba nie żyje.

8:40

W obliczu koronawirusowych utrudnień związanych z zagranicznymi wyjazdami, wielu turystów zdecydowało pozostać podzas wakacji w Polsce. A jeśli urlop w kraju, to jedną z najpopularniejszych opcji jest wypad nad morze. Zobaczcie, gdzie wypocząć nad Bałtykiem bez tłumów i parawanów:

Najbardziej kameralne plaże nad Bałtykiem. Tu odpoczniesz od...


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 10 LIPCA]

14:17

Prezydent Konrad Fijołek i wojewoda Ewa Leniart wspólnie zachęcają do szczepień przeciw koronawirusowi podczas trwającego właśnie w Rzeszowie festiwalu rowerowego. Można to zrobić nawet od razu.

13:31

Wariant Delta koronawirusa coraz mocniej atakuje Hiszpanię. Tylko ostatniej doby odnotowano w tym kraju prawie 22 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Na zachodzie Europy zaczyna się prawdopodobnie czwarta fala koronawirusa.

10:35

Ostatnia doba to 86 nowych zakażeń koronawirusem w kraju i 4 na Podkarpaciu. Zmarło 7 osób, jedna z naszego województwa.

9:44

Europejska Agencja Leków zaleciła do wpisania jako bardzo rzadkich nowych skutków ubocznych podczas stosowania szczepionek przeciw Covid-19 firm Pfizer i Moderna. To zapalenie mięśnia sercowego oraz zapalenie osierdzia. Dochodziło do nich jednak niezwykle rzadko.

6:10

- Podczas imprez z cyklu Atrakcje na wakacje dostępne będą punkty szczepień Centrum Medycznego Medyk. Apeluję do tych mieszkańców, którzy jeszcze się nie zaszczepili o skorzystanie z takiej możliwości – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 9 LIPCA]

18:10

Liczba użytkowników Internetowego Konta Pacjenta (IKP) dynamicznie rośnie. W lipcu 2021 r. aktywowanych zostało już ponad 10 mln kont – informuje Centrum e-Zdrowia. IKP ma szereg przydatnych funkcji, zarówno na czas pandemii, jak i podczas rutynowego korzystania ze słuzby zdrowia.

17:30

Od poniedziałku Czechy i Słowacja zaostrzają zasady wjazdu dla turystów z Polski. Działanie te są odpowiedzią na nowe warianty koronawirusa.

16:21

Kościół popiera szczepienia. Konferencja Episkopatu Polski zajęła oficjalne stanowisko w sprawie szczepień przeciwko COVID-19. Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP podkreśla, że kościół od zawsze popierał wynalazek szczepionek. Te zgodnie ze wcześniejszymi postanowieniami powinny być jednak dobrowolne, bo "szczepienie nie jest, co do zasady obowiązkiem moralnym".

15:15

- Widzimy niepokojącą tendencję - od końca stycznia do maja 8 tys. osób nie zgłosiło się do przyjęcia drugiej dawki, a od 1 czerwca do 6 lipca już 44 tys. - mówił w piątek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Minister ostrzegł, że jeśli wskaźnik wyszczepienia nie będzie wysoki, to jesienią może wrócić kolejna fala koronawirusa.

14:30

Koncern Pfizer złoży wniosek o dopuszczenie na terenie Stanów Zjednoczonych trzeciej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi. Ta dawka ma sprawić, że zaszczepieni nabędą większą odporność przeciwko wariantowi Delta.

12:34

Dotychczas w Polsce osób zaszczepionych zostało około 30 mln osób. To jednak nadal zbyt mało, aby osiągnąć odporność zbiorową. Minister Zdrowia zapowiedział, że rząd może wkrótce rozważyć wprowadzenie opłaty za usługę szczepienia.

10:33

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 76 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, zmarło 17 osób. Na Podkarpaciu przybyły 2 przypadki.

9:04

Pracownicy skarżą się, że pracodawcy łamią prawo w związku ze szczepieniami. Niektórzy szefowie grożą zwolnieniem niezaszczepionym osobom lub blokują im pracę. Są też przypadki dzielenia pracowników na zaszczepionych i niezaszczepionych. To działania bezprawne – mówią prawnicy.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 8 LIPCA]

18:12

Władze samorządowe liczą na rozwój ruchu turystycznego na Podkarpaciu w dobie pandemii. Temu celowi służyła kampania promocyjna o nazwie „Podkarpackie. Będziesz pod wrażeniem”.

14:30

Rząd rozważa ponowne wprowadzenie nauki hybrydowej w szkołach już od września. Ten scenariusz jest możliwy, bo jesienią możemy spodziewać się kolejnej fali zakażeń COVID-19.

11:35

W Polsce 98,8 proc. osób, które zmarły na COVID-19, były osobami niezaszczepionymi. Takimi statystykami nie są zaskoczeni lekarze, którzy od ponad pół roku podkreślają, że szczepienie chroni przed zgonem oraz ciężką hospitalizacją. Czy ten argument przekona w końcu antyszczepionkowców?

10:44

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, Podkarpacie jest jedynym województwem w Polsce, gdzie nie kolejny dzień nie odnotowuje się nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W Polsce mamy dziś 93 nowe zakażenia i 19 zgonów.

7:45

W Polsce przeciwko COVID-19 zaszczepiono do tej pory 30 mln 300 tys. osób, z czego drugą dawką 13 mln. Postanowiliśmy sprawdzić, jak postępują szczepienia w gminach skupionych wokół Rzeszowa.

6:50

Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce staną się faktem? Według ostatnich danych Ministerstwa Zdrowia na przełomie maja i czerwca liczba osób przyjmujących pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 zaczęła spadać. To niepokojący trend. Wielu Polaków z różnych względów nie chce się szczepić, nie pomagają też nagrody w ramach loterii szczepionkowej czy wizja dodatkowych obostrzeń dla niezaszczepionych. Czy rząd przejdzie do radykalnych środków? Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie wyklucza przymusowych szczepień przeciwko COVID-19!


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 7 LIPCA]

18:45

Obecnie WHO wyróżniła 11 oficjalnych wariantów SARS-CoV-2. Jednym z nich jest wariant Lambda, który został wykryty w Peru w grudniu ubiegłego roku i rozprzestrzenił się do 29 krajów. Na razie prowadzone są wstępne badania dotyczące zaraźliwości tej odmiany i jej odporności na szczepionki.

17:16

Koniec pandemii jeszcze daleko, a winne są nowe mutacje koronawirusa – indyjska „Delta” to tylko jeden z jego wariantów budzących obawy (VOC). Najważniejsze pytania dotyczą teraz skuteczności stosowanych szczepionek przeciwko tym wersjom SARS-CoV-2. Choć jak dotąd ustalono, że jest ona mniejsza, dane zebrane w realnym życiu w Kanadzie są pocieszające. Ochronę przed leczeniem szpitalnym i zgonem zapewnia nawet tylko jedna dawka preparatu, czyli szczepienie częściowe, jednak liczby te są różne dla trzech rodzajów stosowanych produktów, do których należy szczepionka Pfizera, Moderny i AstraZeneki.

16:14

Świat robi wszystko, by zachęcić ludzi do szczepienia się przeciwko koronawirusowi, bo to jedyny sposób, by pokonać zarazę.

15:17

Niepokojący wzrost zakażeń koronawirusem w Izraelu, co rodzi u niektórych obawy, że szczepionki nie były dość skuteczne wobec wariantu Delta. Badania nad tym trwają.

14:33

Wiele wskazuje na to, że czwarta fala koronawirusa, która w Polsce ma pojawić się na przełomie sierpnia i września, zaczyna się już na zachodzie Europy. Wielka Brytania i Hiszpania notują po kilkadziesiąt tysięcy przypadków koronawirusa dziennie, a w najbliższych tygodniach spodziewają się jeszcze większych wzrostów.

10:34

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 103 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, zmarło 17 osób. Na Podkarpaciu nie przybyło nowych przypadków.

8:42

Pomimo wysokiej skuteczności działania szczepionki przeciw COVID-19 nie uwolnią nas od maseczek. Do ich noszenia będziemy musieli przywyknąć na dobre, ponieważ w niektórych sytuacjach nie można liczyć na lepszą antywirusową ochronę. Dlaczego więc zasłanianie ust i nosa jest wciąż zalecane nawet osobom zaszczepionym? Przemawia za tym aż kilka argumentów, a jednym z ważniejszych jest rozprzestrzenianie się nowych wariantów koronawirusa, takich jak Delta z Indii.

8:31

Rozpoczyna się okres wakacyjny, a wraz z nim biura podróży przeżywają oblężenie. Jak się okazuje, w tym roku więcej Polaków niż w 2020 r. planuje wyjazd na wakacje, a odsetek osób które w ogóle nie planują wyjazdu spadł niemal o połowę. Większość urlopowiczów planuje jednak wakacje w kraju, natomiast osób zainteresowanych podróżami za granicę nie brakuje. Wyjazdy zagraniczne wiążą się z dodatkowymi obowiązkami, zdecydowanie łatwiej będzie się podróżować osobom w pełni zaszczepionym.

7:57

Świat robi wszystko, by zachęcić ludzi do szczepienia się przeciwko koronawirusowi, bo to jedyny sposób, by pokonać zarazę.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 6 LIPCA]

16:30

Asklepios w Rzeszowie szczepi przeciwko COVID-19 Johnsonem i ma wolne terminy.

10:35

Wtorek to 4 nowe zakażenia na Podkarpaciu i 96 w całej Polsce. Ostatniej doby potwierdzono śmierć 4 osób, żadna z nich nie jest z naszego regionu.

9:20

Rosja nie radzi sobie z pandemią koronawirusa. Przybywa zakażeń i ofiar śmiertelnych. Lockdownu w skali kraju władze nie przewidują, bo w Rosji mają się odbyć wybory parlamentarne.

8:45

Rząd wycofał się z pomysłu, w którym osoby, które przyjęły szczepionkę będą musiały odbyć 14-dniową kwarantannę po kontakcie wariantem Delta. Osoby zaszczepione będą objęte nadzorem sanitarnym, a nie kwarantanną po kontakcie z wariantem Delta.

8:12

Szczepienia krzyżowe, czyli pierwsza dawka jedną szczepionka, droga zaś inną, co ma dać nam większą odporność przeciwko koronawirusowi.

7:45

- To pierwsze takie orzeczenie SN co do zakazu zgromadzeń. Od kilku miesięcy na wniosek RPO uchyla zaś wyroki za brak maseczek czy złamanie zakazu przemieszczania się” – oceniło Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Chodzi o decyzję Sądu Najwyższego, który odniósł się do zakazu zgromadzeń wprowadzonego podczas pandemii COVID-19.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 5 LIPCA]

15:57

Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Rzeszowie otrzymało od Głównego Inspektora Sanitarnego Krzysztofa Saczka zastrzyk miliona złotych na wyposażenie laboratorium w aparaturę do szybkiego sekwencjonowania, czyli identyfikowania alertowych mutacji SARS-CoV-2. Szybkie wykrywanie nowych patogenów ma poprawić bezpieczeństwo Polaków.

14:35

Od godziny 19 w poniedziałek 5 lipca wracają utrudnienia na granicy polsko-słowackiej. Republika Słowacka zdecydowała się ponownie zamknąć małe przejścia graniczne. Z Podkarpacia na Słowację wjedziemy tylko przez Barwinek.

11:56

Rok 2020 był szczęśliwy dla większości największych amerykańskich korporacji. Wzrosły przychody, wartość rynkowa i co najważniejsze firmy uzyskały znakomite, choć czasem trochę mniejsze niż rok wcześniej, zyski.

10:33

1 nowe zakażenie na Podkarpaciu, 38 w całym kraju - to poniedziałkowe dane Ministerstwa Zdrowia na temat koronawirusa. Ostatniej doby potwierdzono śmierć jednej osoby.

7:50

Według badania przeprowadzonego przez pracownię Social Changes dla portalu wpolityce.pl. coraz więcej Polaków uważa, że pandemia koronawirusa może być wynikiem celowego działania lub spisku.

7:21

W około 70 amerykańskich ogrodach zoologicznych zostanie podana eksperymentalna szczepionka przeciwko koronawirusowi. Zaszczepi się między innymi niedźwiedzie, pumy i fretki.

7:00

Rozmowa z doktorem KRZYSZTOFEM KASZUBĄ, prezesem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego - Oddział Wojewódzki w Rzeszowie na temat przygotowania tegorocznego rankingu Złota Setka Firm Podkarpacia.

6:00

Nawet pół miliona złotych w formie pożyczki oprocentowanej symbolicznie, bo tylko 0,03 proc./rok mogą otrzymać przedsiębiorcy z woj. podkarpackiego na rozwijanie działalności przez firmy i pomioty szeroko rozumianego sektora turystyki i rekreacji.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 4 LIPCA]

11:06

Koronawirus wciąż budzi ogromny niepokój. Wszystko przez wariant delta, który jest bardzo zaraźliwy. W Polsce sytuacja jest na razie dobra, ale rząd już teraz zaczyna się przygotowywać na najgorsze, czyli nadejście czwartej fali. Kto powinien się najbardziej obawiać? Sprawdźcie miejsca w Polsce, w których może uderzyć najbardziej koronawirus!

10:37

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 54 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, zmarło jedna osoba z innychm schorzeniami. Na Podkarpaciu mamy jeden nowych przypadek.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 3 LIPCA]

20:15

Jednodawkowa szczepionka Janssen przeciw COVID-19 od firmy Johnson & Johnson, wygenerowała silną, trwałą aktywność przeciw szybko rozprzestrzeniającemu się wariantowi Delta oraz innym, bardzo rozpowszechnionym wariantom wirusa SARS-CoV-2. Tak wynika z raportów złożonych przez firmę 2 lipca. Ponadto, dane wykazały, że trwałość odpowiedzi immunologicznej wynosiła co najmniej osiem miesięcy, czyli przez czas, który do tej pory oceniano. Dwa streszczenia badań zostały złożone w bioRxiv.

17:45

Zaświadczenie o szczepieniu przeciwko koronawirusowi jest też źródłem pewnych benefitów. W Stanach Zjednoczonych osoby zaszczepione mogą spotykać się w pomieszczeniach zamkniętych bez masek z innymi zaszczepionymi, nie muszą się też poddawać samoizolacji, jeśli miały styczność z osobą zarażoną. Z kolei w Europie po cichu mówi się o swobodnym podróżowaniu. W Polsce te benefity nie zawsze są argumentem, dlatego już pojawiają się firmy, które nagradzają inaczej swoich pracowników. Jak? Więcej w naszym tekście.

12:56

Z pandemia koronawirusa świat walczy od ponad roku. Przeprowadzane są masowe szczepienia. Okazuje się jednak, że naukowcy odkryli lek, który może pomóc w zakończeniu pandemii COVID-19. Jak wskazują eksperci lek iwermektyna wykazuje duże, statystycznie istotne zmniejszenie ryzyka zachorowalności na COVID-19 i śmiertelności z powodu tej choroby. Iwermektyna, co to za lek?

10:47

Jak informuje w sobotę Ministerstwo Zdrowia, na Podkarpaciu mamy tylko 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W szpitalach z powodu COViD-19 przebywa 13 osób. W Polsce dziś odnotowano 107 nowych przypadków, 18 osób zmarło.

7:36

Wakacyjne wybory Polaków w tym roku są silnie związane z bieżącą sytuacją pandemiczną i regulacjami wjazdowymi krajów docelowych. Warto śledzić bieżącą sytuację, ponieważ w ostatnich dniach wiele europejskich krajów zaostrzyło restrykcję dotyczące wjazdu na ich terytorium. - Bieżący letni sezon wakacyjny upłynie znowu, podobnie jak w roku 2020, pod znakiem zmieniających się przepisów wjazdowych i wyjazdowych- komentuje ekspert.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 2 LIPCA]

20:20

Obostrzenia w Polsce zostały ostatnio w dużym stopniu zniesione, jednak nie możemy mówić o całkowitym powrocie do normalności. Tymczasem Rada Medyczna nalega, aby część obostrzeń dalej obowiązywała, ale tylko w stosunku do osób niezaszczepionych przeciw COVID-19.

17:40

Sprawdź najnowsze dane z powiatów

15:35

Bieżący letni sezon wakacyjny upłynie znowu, podobnie jak w roku 2020, pod znakiem zmieniających się przepisów wjazdowych i wyjazdowych - komentuje ekspert.

12:17

Czy czwarta fala pandemii uderzy wkrótce w Europę, w Polskę? Jaki wariant tym razem "napadnie" na nas? Kluczowe wydaje się być zaszczepienie maksymalnie dużej grupy ludzi. Wariant Delta plus atakuje.

10:42

Jak informuje w piątek Ministerstwo Zdrowia w Polsce mamy 96 nowych zakażeń koronawirusem. 21 osób zmarło, 8 z nich nie miało chorób współistniejących. Na Podkarpaciu sytuacja jest bardo dobra - tylko 3 nowe zakażenia. Jedna osoba zmarła.

8:42

Mycie rąk jest znacznie potężniejszą i skuteczną bronią w walce z zarazkami, niż wiele osób zdaje sobie sprawę. Mycie rąk chroni przed infekcjami i chorobami powodowanymi przez tzw. brudne ręce. Dotykając dłońmi różnorodnych przedmiotów, drobnoustroje znajdujące się na nich przenoszą się częściowo na ręce. Każdego dnia ciężko jest kontrolować to czego dotykamy, a także kto wcześniej ruszał danego przedmiotu i jakie zarazki się na nim znajdują. Możemy natomiast zadbać o prawidłową, częstą i skuteczną higienę dłoni! Mycie rąk ma ogromną moc i należy z niej korzystać.

7:29

Po szczepieniu przeciwko COVID-19 mogą pojawić się różne objawy poszczepienne m.in. złe samopoczucie, czy ból głowy Jak je złagodzić? Na co zwrócić uwagę? Warto pamiętać, że gdy objawy utrzymują się kilka dni, to warto skontaktować się z lekarzem.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 1 LIPCA]

20:03

Pracodawcy chcą wiedzieć, którzy pracownicy zaszczepili się na koronawirusa. Mówią, że to jedyna metoda, żeby odpowiednio przygotować się przed ewentualną czwarta falą pandemii. Tymczasem obecnie nie ma prawa, na podstawie którego przełożony mógłby żądać takich informacji.

19:00

Sieć kin Helios wprowadziła nowe zasady sprzedaży biletów, dzięki czemu więcej osób mogło wziąć udział w seansie. Wymogiem było potwierdzenie przyjęcia szczepionki przeciwko koronawirusowi. Po zmasowanym ataku antyszczepionkowców sieć wycofała się z pomysłu.

Materiał oryginalny: Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [1.08] - Nowiny

Komentarze 428

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Monika Wolska

*Cześć panowie, mam na imie Monika *:). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu.. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj_:---> www.cutt.ly/monika89

o
o.Bajtek

Wszystkim zależy na szybkim powrocie do normalności. Chętnie się zaszczepię, ale pod pewnymi warunkami. Dobra współpraca na linii rząd-obywatel musi działać w 2 strony.

10% - zaszczepię się pfizerem

20% - zaszczepię się astrą

30% - zaszczepię się J

n
no name
5 maja, 21:57, Gość:

Nic dziwnego jak do jednego szpitala zwozi sie ludzi z calego wojewodztwa lub z poza niego, żeby ta pseudo ogromna epidemia wygladała na dużą!!! W rzeczywistosci w tym jednym szpitalu na oddzialach bylo 50 osob z calego Podkarpacia a w innych szpitalach byly pustki, wiec juz wiecie do czego sluzyly szpitale jednoimienne zwiesc wszystkich do jednego szpitala i na jeden oddzial i pokazac ze w pocie czola wszyscy pracuja!! po za tym osoby kwalifikowane jako chorzy na covid w rzeczywistosci mialy grype lub jej powiklania testy raz pokazywaly ze pacjenci maja covida zaraz pokazywaly ze nie maja covida te same osoby w odstepie 1 dnia!!! Pracowalem tam i innych oddzialach wiec gadki typu chodź na oddzial do naszego szpitala to pokazemy ci jak wielu jest chorych, a ja wam odpowiadam wskaze palcem wszystkie szpitale w ktorych nie ma tylu chorych bo sa tylko lokowani w jednym szpitalu na jednym oddziale zeby to wszystko wygladalo strasznie

Gówno prawda.

n
no name

Szkoda, że na te nowe odmiany nie działa szczepionka. Oficjalnie nawet już jedna firma z USA się przyznała. Więc po co te szczepionki nie sprawdzone. Nawet w USA wstrzymano johnson

G
Gość

Nic dziwnego jak do jednego szpitala zwozi sie ludzi z calego wojewodztwa lub z poza niego, żeby ta pseudo ogromna epidemia wygladała na dużą!!! W rzeczywistosci w tym jednym szpitalu na oddzialach bylo 50 osob z calego Podkarpacia a w innych szpitalach byly pustki, wiec juz wiecie do czego sluzyly szpitale jednoimienne zwiesc wszystkich do jednego szpitala i na jeden oddzial i pokazac ze w pocie czola wszyscy pracuja!! po za tym osoby kwalifikowane jako chorzy na covid w rzeczywistosci mialy grype lub jej powiklania testy raz pokazywaly ze pacjenci maja covida zaraz pokazywaly ze nie maja covida te same osoby w odstepie 1 dnia!!! Pracowalem tam i innych oddzialach wiec gadki typu chodź na oddzial do naszego szpitala to pokazemy ci jak wielu jest chorych, a ja wam odpowiadam wskaze palcem wszystkie szpitale w ktorych nie ma tylu chorych bo sa tylko lokowani w jednym szpitalu na jednym oddziale zeby to wszystko wygladalo strasznie

G
Gość

Mój ostatni czek płacowy był $9500 pracy 12 godzin w tygodniu online. Moja przyjaciółka siostry jest średnio 15k miesięcy i pracuje około 20 godzin w tygodniu. Nie mogę uwierzyć, jak łatwo było kiedyś próbowałem go. To jest to, co robię,............. Www.Jobs70.com

G
Gość

znajoma ma koronawirusa , wszędzie chodzi, sklep, fryzjer, kościół, dziecko w szkole roznosi chorobę dalej, objawy również ma ( katar, kichanie, kaszel) czy to tak musi wyglądać? nie można tych osób odizolować i zbadać , jeśli same nie mają na tyle rozumu.

G
Gość

https://www.youtube.com/watch?v=RxRk5c7OIic Piękna pogoda, przestrzeganie obostrzeń :)

A
ANNN

Cieszę się, że mogę podzielić się z wami moim sukcesem dzisiaj, kiedy zacząłem handlować kilka miesięcy temu, niewiele wiedziałem i dużo straciłem, dopóki nie spotkałem człowieka o imieniu Mr Grent, który myślał o handlu bitcoinami. Dziś jestem mu wdzięczny za wspaniałą ofertę i pomoc, ponieważ to naprawdę zmieniło moją sytuację finansową dzięki kapitałowi inwestycyjnemu w wysokości 1000 USD, który teraz zarabia 15 000 USD co 3 dni robocze. Skontaktuj się z nim przez Whatsapp 14502314925 👇👇👇, aby uzyskać więcej informacji.

I
Ivan Switch

Ocknijcie się i zrzućcie kaganiec z mordy! To jak łańcuch na szyi niewolnika! Obudź się Polsko!

I
Ivan Switch

Mądry człowiek sprawdzi do kogo należą fabryki produkujące "szczepionkę :):):) " na covid srowid. Tyle na ten temat!

I
Ivan Switch

Tym krajem jak wieloma innymi na świecie rządzą żydowskie pomioty, to oni dyktują kursy walut, gdzie i kiedy kogo ma napaść i zniewolić USA, etc. Covid to żydowska ściema by zniewolić ludzi za holokaust! To zemsta żydowskich pomiotów!

I
Ivan Switch

Kwestia szczepień i dobrowolna zgoda.

Jak kodeks etyczny ma się do kwestii szczepień?

Otóż kluczowe punkty to 1 i 6 – to znaczy, że osoba zaangażowana w szczepienie musi sama wyrazić na nie zgodę.

Każdy pacjent powinien mieć możliwość korzystania ze swobody wyboru bez interwencji jakiegokolwiek elementu siły, oszustwa, przymusu, bezpośredniego lub ukrytego.

Musi posiadać wystarczającą wiedzę i zrozumienie elementów zagrożenia, który płyną ze szczepionek.

Oczekiwane korzyści muszą przewyższać ryzyko, a także należy unikać niepotrzebnego bólu i cierpienia, a lekarze powinni unikać działań, które szkodzą pacjentom.

Podobne stanowisko w tej sprawie ma uniwersalny dokument prawny art. 6 oświadczenia UNESCO z 2005 r. w sprawie bioetyki i praw człowieka.

Jest tam napisane:

"Wszelkie zapobiegawcze, diagnostyczne i terapeutyczne interwencje medyczne powinny być przeprowadzane wyłącznie za uprzednią, bezpłatną i świadomą zgodą zainteresowanej osoby na podstawie odpowiednich informacji. Zgoda musi zostać wyrażona, ale może zostać też cofnięta przez osobę zainteresowaną w dowolnym momencie i z dowolnego powodu.

W żadnym wypadku układ zbiorowy wspólnoty lub zgoda lidera społeczności lub innego organu nie może zastępować świadomej zgody pojedynczych osób fizycznych."

Tak więc wszelkie zarządzenia rządu, ministrów czy jakiegokolwiek innego „przywódcy” w sprawie obowiązkowych szczepień naruszają art. 6 oświadczenia UNESCO w sprawie praw człowieka i bioetyki.

Po drodze naruszają również kodeks norymberski, w szczególności art. 1 i 6.

Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób władze różnych krajów będą próbowały ominąć te fundamentalne dokumenty etyczne..."

G
Gość

1. DR SCOTT JENSEN CYTUJE WYTYCZNE CDC DLA LEKARZY: "W przypadkach, w których nie można postawić jednoznacznej diagnozy COVID, ale jest ona podejrzewana lub prawdopodobna (np. okoliczności są przekonujące z rozsądnym stopniem pewności), dopuszczalne jest zgłoszenie COVID-19 w akcie zgonu jako „prawdopodobny” lub „przypuszczalny” (STRONA: GONIEC NA TEMAT JEGO WYSTĄPIENIA W PROGRAMIE „ The Ingraham Angle ”)......2. DYSPONUJĄC DANYMI MEDYCZNYMI WŁOSKI POSEŁ -VITTORIO SGARBI - POWIEDZIAŁ: „We Włoszech nie umarło 25 000 osób z powodu Coronavirusa – to nie prawda! (…) Dane Włoskiego Instytutu Zdrowia mówią, że 96 % z nich, to umarli z powodu innych patologii (...) To jest sposób, aby terroryzować ludzi i wprowadzać dyktaturę!” (FILM NA BITCHUTE: "Włoski polityk Vittorio Sgarbi potwierdza że 25000 zgonów na covidka to ściema!!!")..........3. DR ANNIE BUKACEK: „Nie ma ogólnie przyjętej definicji zgonu na Covid 19. CDC (Centers for Disease Control and Prevention ) twierdzi, że umieralność na Covid 19 zawiera potwierdzone przypadki i takie przypadki, w których istnieje podejrzenie, że to Covid 19 (to jest cytat ze strony internetowej CDC). Przetłumaczę to: CDC uznaje za prawdziwe – faktyczne przypadki i przypadki spekulacyjne (…) co automatycznie przeszacowuje prawdziwe dane na temat umieralności" (FILM NA CDA: „Dr. Annie Bukacek: Manipulowanie aktami zgonu COVID 19 tłumaczenie symultaniczne”)

P
PreczZPIS

Nie chcemy normalności. ***owskie szmaty zrobiły z mieszkań instrument finansowy a młodzi niech wynajmują jakąś dziurę po babci

Dodaj ogłoszenie