Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [18.06]

red.

Wideo

Zobacz galerię (114 zdjęć)
Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty dotyczące koronawirusa w regionie, a także najważniejsze informacje na temat pandemii z kraju i ze świata. Raport aktualizujemy na bieżąco.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

  • 126 772 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu
  • 4 585 - liczba zgonów na Podkarpaciu
  • 2 878 466 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 74 782 - liczba osób, które zmarły w Polsce

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 18 CZERWCA]

17:18

Bezdotykowe dozowniki wody święconej są już we wszystkich tarnobrzeskich kościołach i kaplicach. Urządzenia ufundowało miasto. W czasie pandemii koronawirusa zastępują one tradycyjne kropielnice, które nie mogą być używane.

16:10

Minęło blisko trzy tygodnie od otwarcia branży gastronomicznej. Na ten moment, zarówno klienci jak i restauratorzy czekali z utęsknieniem. Wreszcie można coś zjeść lub wypić poza domem. - Nawet najbardziej wyszukane danie zamówione w dostawie, nie zastąpi wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi w ulubionej restauracji- tłumaczy w rozmowie z nami ekspert.

15:11

Indyjski wariant koronawirusa "Delta" został wykryty u dwóch mieszkańców Wielkopolski. Chodzi o 65-latka z Konina i 41-latka z Poznania.

13:30

Co najmniej przez tydzień po szczepieniu przeciw Covid 19 powinniśmy uważać na słońce i unikać opalania się - ostrzega dr Paweł Grzesiowski, immunolog, ekspert profilaktyki zakażeń. Słońca powinni unikać także ozdrowieńcy. Dlaczego?

10:45

Jak informuje dziś Ministerstwo Zdrowia, w Polsce mamy 190 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 48 osób. Na Podkarpaciu liczba nowych przypadków to 7, jedna osoba zmarła.

8:46

Zaświadczenie o szczepieniu przeciwko koronawirusowi jest też źródłem pewnych benefitów. W Stanach Zjednoczonych osoby zaszczepione mogą spotykać się w pomieszczeniach zamkniętych bez masek z innymi zaszczepionymi, nie muszą się też poddawać samoizolacji, jeśli miały styczność z osobą zarażoną. Z kolei w Europie po cichu mówi się o swobodnym podróżowaniu. W Polsce te benefity nie zawsze są argumentem, dlatego już pojawiają się firmy, które nagradzają inaczej swoich pracowników. Jak? Więcej w poniższym tekście.

7:30

Po szczepieniu przeciwko COVID-19 mogą pojawić się różne objawy poszczepienne m.in. złe samopoczucie, czy ból główy Jak je złagodzić? Na co zwrócić uwagę? Warto pamiętać, że gdy objawy utrzymują się kilka dni, to warto skontaktować się z lekarze


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 17 CZERWCA]

18:30

W związku z wciąż istniejącym zagrożeniem epidemiologicznym, odwiedziny u chorych w oddziałach szpitalnych Powiatowego Szpitala w Stalowej Woli, nadal pozostają wstrzymane.

17:15

Ostatnio coraz częściej mówi się o Delcie, czyli nowym wariancie koronawirusa. To mutacja indyjska, która, jak twierdzą eksperci, może być bardziej zaraźliwa i powodować większe ryzyko powikłań czy hospitalizacji. Co wiemy o nowym wariancie - czy jest on niebezpieczny? Jak działają na niego szczepionki? Gdzie wykryto obecność nowej mutacji?

13:34

Mamy wszystkie możliwe warianty wirusa. Na początku dostaliśmy wariant włoski. Potem, w momencie, kiedy po Europie krążyły inne wersje, znalazły się u nas i brazylijski, i południowoafrykański. Prawdopodobieństwo poszczególnych typów jest takie, jakie są kontakty z danym obszarem lub kontakty pośrednie, czyli z państwami, w których te wirusy wylądowały – mówi prof. Włodzimierz Gut, wirusolog.

12:11

Rosyjska stolica zapowiada obowiązkowe szczepienia przeciwko Covid-19 pracowników wielu branż. Wprowadza też dni wolne od pracy, by w ten sposób powstrzymać rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa.

10:33

Ostatnia doba to 218 nowych zakażeń w kraju i 7 na Podkarpaciu. Potwierdzono śmierć 46 osób, 2 z nich to mieszkańcy regionu.

7:39

Restauracja „ORZO” z Poznania zaproponowała mały upominek dla osób po pierwszej lub drugiej dawce szczepienia. Każda osoba, która okaże dowód szczepienia, otrzyma darmowy cocktail. Pomysł nie spodobał się internautom. Niektórzy z nich zapowiadają, że już nie zajrzą do knajpy.

6:30

W czasie epidemii koronawirusa obowiązywała dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane. Od najbliższej niedzieli 20 czerwca zostaje ona zniesiona we wszystkich diecezjach w kraju. Zmieniają się też limity w kościołach.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 16 CZERWCA]

18:05

Handel w niedziele jeszcze przed pandemią koronawirusa budził spore emocje. Część branży domagała się powrotu niedziel handlowych, nie brakowało głosów, że zakaz handlu w niedzielę nie jest najlepszym pomysłem. Teraz temat wraca, a sklepy mocno ucierpiały przez pandemię koronawirusa. W związku z tym Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji apeluje o zmiany w przepisach, które miałyby położyć kres niedzielnemu zakazowi handlu. Czy jest na to szansa?

14:41

Czy osoby zaszczepione przeciw COVID-19 mogą więcej? Z pewnością nie muszą obawiać się limitów dotyczących liczby osób mogących brać udział w poszczególnych wydarzeniach. Choć oficjalnie nie mówi się o przywilejach dla osób zaszczepionych przeciw koronawirusowi, to w rzeczywistości można zauważyć wiele udogodnień, które skierowane są do osób, które przyjęły pełne dawki szczepionek.

12:51

Szczepienia i znoszenie kolejnych obostrzeń uwolniły przedpandemiczne przyzwyczajenia Polaków- uważa ekspert. Jego zdaniem, Polacy przestali się izolować i ponownie zaczęli planować podróże.

11:28

Firma, która na zlecenie władz Nowego Jorku zaszczepiła 899 osób przeterminowanymi dawkami preparatu przeprasza i wzywa do ponownych szczepień.

11:03

Przeprowadzona w ostatnich dniach przez naukowców z Laboratorium Gyncentrum w Sosnowcu analiza sekwencyjna kolejnych próbek pobranych od pacjentów z województwa śląskiego potwierdziła zakażenie wariantem Delta SARS-CoV-2 u mieszkańca Katowic.

10:30

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia: 241 nowych zakażeń w Polsce i 7 na Podkarpaciu. W kraju zmarły 62 osoby, w regionie ostatniej doby nie było zgonów z powodu COVID-19.

7:39

Delta, indyjski wariant koronawirusa sprawia ogromne trudności Brytyjczykom, rośnie liczba zakażeń. Europa też ma się czego bać.

6:00

Od 1 lipca kobiety i mężczyźni powyżej 40 roku życia, w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS, otrzymają jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych. W pakiecie m.in. morfologia krwi, stężenie cholesterolu i poziomu glukozy i badanie ogólne moczu. Mężczyźni będą mogli też skorzystać z badania PSA, w kierunku raka prostaty.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 15 CZERWCA]

20:15

Od dzisiaj apteki mogą zgłaszać się do Narodowego Programu Szczepień. Wsparcie farmaceutów ma przyspieszyć w Polsce osiągnięcie odporności populacyjnej przeciwko Covid-19.

17:30

System Unijny Certyfikat Covid przygotowano, by niwelować różnice w zakresie stosowanych przez państwa członkowskie UE obostrzeń i ograniczeń dla swobody przemieszczania oraz wzorów dokumentów potwierdzających status osoby przekraczającej granice. Uwaga: Certyfikat nie będzie warunkiem wstępnym dla ewentualnej podróży oraz nie będzie w sposób bezwarunkowy do niej uprawniał.

16:25

Po szczepieniu przeciwko COVID-19 mogą pojawić się różne objawy poszczepienne m.in. złe samopoczucie, czy ból główy Jak je złagodzić? Na co zwrócić uwagę? Warto pamiętać, że gdy objawy utrzymują się kilka dni, to warto skontaktować się z lekarzem.

Jak złagodzić objawy po szczepieniu przeciwko koronawirusowi...

13:00

- To jest realne zagrożenie. Jeśli mówimy o tym, co może doprowadzić do wygenerowania czwartej fali, to raczej nie myślimy już o tym, że będzie to mobilność, tylko przede wszystkim nowa mutacja, która będzie wychodziła poza zakres ochronny szczepienia – mówił o nowych mutacjach COVID-19 minister zdrowia Adam Niedzielski w Programie 1 Polskiego Radia.

10:34

We wtorek Ministerstwo Zdrowia informuje o 215 zakażeniach w Polsce i 5 nowych przypadkach COVID-19 w województwie podkarpackim. W całym kraju zmarły 52 osoby, 2 z nich to mieszkańcy naszego regionu.

9:50

Brak energii, odczuwalne zmęczenie i mała motywacja do pracy są bardzo dobrze znane każdemu studentowi. Kawa wraz z zawartymi w niej składnikami aktywnymi (np. kofeina, kwas chlorogenowy, niacyna, magnez) może być wartościową formą uzupełnienia diety. Okazuje się, że w czasie pandemii, wielu uczniów i studentów zaczęło dokładniej przyglądać się temu produktowi. Dobra, ziarnista kawa, zaczyna wypierać tę rozpuszczalną.

8:08

Po wariancie brytyjskim, który nękał Wielką Brytanię, przyszła Delta, wariant indyjski koronawirusa. I to przez niego Brytyjczycy będą nadal musieli żyć z wieloma ograniczeniami

7:20

W Polsce mamy już kilkadziesiąt zakażeń indyjskim wariantem Delta koronawirusa. Jak na razie, w województwie podlaskim nie potwierdzono żadnego przypadku tej mutacji, jednak doc. Radosław Charkiewicz z Akademickiego Ośrodka Diagnostyki Patomorfologicznej i Genetyczno-Molekularnej przy UMB nie ma wątpliwości, że to kwestia czasu, aż wariant indyjski dotrze na Podlasie. I to on może dominować podczas spodziewanej na jesieni czwartej fali pandemii. Co wiemy o tej nowej mutacji?


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 14 CZERWCA]

16:25

Firma Novavax Inc (NVAX.O) poinformowała w poniedziałek o danych z amerykańskiego badania klinicznego, które pokazują, że szczepionka tej firmy jest w ponad 90% skuteczna przeciwko COVID-19 w różnych wariantach wirusa - podała agencja Reutersa.

14:45

Według sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla rp.pl Polacy cały czas są podzieleni w kwestii szczepień dzieci w wieku 12-15 lat przeciw COVID-19. Jedynie 36,2 procent pozytywnie odnosi się do takich działań.

10:36

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 140 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, zmarło jedna osoba z chorobami współistniejącymi. Na Podkarpaciu przybyły zaledwie 2 nowe przypadki.

8:17

Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, zaszczepił się przeciwko koronawirusowi, o czym poinformował w mediach społecznościowych.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 13 CZERWCA]

19:27

Półwysep Chalcydycki, który najlepiej oddaje klimat Grecji, budzi się po pandemii koronawirusa do życia. Turystów jest coraz więcej, zatrzęsienia jeszcze nie ma.

18:40

Od kilku dni w mediach społecznościowych lekarze wymieniają się doświadczeniami na temat lawinowo rosnącej liczby dzieci, które zgłaszają się do przychodni z objawami podobnymi do zakażenia Sars-CoV-2. Jednak po testach okazuje się zwykle, że to nie koronawirus. Podlascy lekarze również zauważyli ten trend. Na co chorują dzieci w czerwcu? Jak wygląda sezonowość zapadalności na różne choroby?

14:09

Do godz. 21 można oddać swój głos w wyborach na prezydenta miasta Rzeszowa. Kandydaci już to zrobili. Zobaczcie galerię zdjęć.

Trwają wybory na prezydenta miasta Rzeszowa. Kandydaci już o...

13:56

Jednym z punktów niezgody na szczycie G7 była sprawa podejścia do rosnącej potęgi Chin. Pomysł ostrego kursu wobec Pekinu, który lansuje Ameryka, nie zyskał poklasku.

10:35

Niedziela to 227 nowych zakażeń i 11 zgonów - informuje Ministerstwo Zdrowia. Na Podkarpaciu ostatniej doby potwierdzono 17 przypadków COVID-19.

9:53

Luzowanie kolejnych obostrzeń przekłada się na chęć do działania wśród przedsiębiorców. Blisko co piąta firma planuje inwestycje, głównie w sprzęt i maszyny. Równocześnie 20 proc. zamierza w najbliższym czasie zatrudnić nowych pracowników. Spadła natomiast liczba przedsiębiorców planujących organizację szczepień dla swoich pracowników.

6:00

13 czerwca mieszkańcy wybierają nowego prezydenta Rzeszowa. Głosowanie podczas pandemii koronawirusa wyglądać będzie nieco inaczej.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 12 CZERWCA]

16:50

Stany Zjednoczone podarują światu 500 milionów dawek szczepionki firmy Pfizer. Trafią one do 92 najbardziej potrzebujących państw na świecie w ciągu dwóch lat.

14:20

Szpital w Tarnobrzegu, w którym od ponad roku pandemii koronawirusa obowiązywał zakaz odwiedzin, przywrócił tę możliwość, jednak nie dla wszystkich. Obowiązują nowe zasady. Zobacz jakie

12:05

w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało nowe rozporządzenie w sprawie ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Otwarte strefy gastronomiczne m.in. w kinach, teatrach, na koncertach oraz zwiększenie limitów. Co jeszcze?

10:33

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby w Polsce przybyło 239 zakażeń, z tego 10 na Podkarpaciu. W kraju zmarło 47 osób. 3 z nich w naszym regionie.

9:20

Konferencja Episkopatu Polski poinformowała o zniesieniu dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Dyspensa obowiązywała w kościołach w związku z pandemią COVID-19.

8:00

Minister zdrowia przekazał, że około 60 proc. ludzi w Polsce nabyło odporność przeciwko COVID-19. - Widać, że działają naturalne granice wyznaczone przez odporność nabywaną przez szczepienie bądź przez przechorowanie – mówił w TVP Info Adam Niedzielski.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 11 CZERWCA]

17:15

6 na 10 pracowników chce wykonywać swoje obowiązki w modelu hybrydowym, pracę wyłącznie z domu chciałoby świadczyć zaledwie 15 proc. ankietowanych. Zmiany na rynku pracy wymagają dostosowania prawa związanego ze świadczeniem pracy zdalnej w dialogu z firmami i pracownikami – uważa Konfederacja Lewiatan.

15:49

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zaapelował do wicepremiera Jarosława Gowina o przedłużenie o miesiąc wypłaty rekompensat z tarczy branżowej dla branż, które nie mogły osiągać przychodów w maju, m.in. klubów nocnych i dyskotek. – W dalszym ciągu istnieje kilka działalności, które dalej nie mogą osiągać przychodów– pisze Abramowicz.

14:12

W sobotę 12 czerwca zostaną otwarte baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. ks. Jałowego 23 a. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, na basenach może przebywać nie więcej osób niż połowa obłożenia obiektu.

14:07

Najprawdopodobniej maseczki zostaną z nami na dłużej. Minister zdrowia zarekomendował, żeby nie znosić obowiązku ich noszenia przynajmniej do końca wakacji. Większość Polaków, przekonała się do noszenia maseczek, jednak istotna jest kwestia jakiego rodzaju są to produkty. - Obojętnie jakie maseczki nosimy, musimy pamiętać, że jeżeli zakładamy je tylko do sklepu i trzymamy przez tydzień w kieszeni to, zamiast chronić nas, mogą być one źródłem nowych zakażeń bakteryjnych- mówi nam ekspert.

10:37

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 341 nowych zakażeniach koronawirusem. W Polsce zmarło 68 osób. Na Podkarpaciu przybyło 17 przypadków. W regionie nie odnotowano żadnego zgonu.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 10 CZERWCA]

16:53

Premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim przedstawili w czwartek szczegóły obostrzeń, które będą obowiązywać podczas tegorocznych wakacji. Pierwsze luzowanie obostrzeń nastąpi już 13 czerwca.

15:22

Szczepionka przeciw koronawirusowi z Konstantynowa Łódzkiego powstaje zgodnie z planem. Wkrótce preparat firmy Novavax ma być dopuszczony do obrotu w Unii Europejskiej.

14:05

Jesteśmy szczęśliwi mogąc przekazać tak długo wyczekiwaną informację. Przywracamy porody rodzinne - na facebooku poinformował Szpital Miejski w Rzeszowie i podał zbiór 10 zasad obowiązujących przy tego rodzaju porodach.

13:30

"Paszport covidowy", czyli Unijny Certyfikat Covid (UCC) pobrało już ponad milion Polaków. Zainteresowanie certyfikatem jest spore, bo dzięki niemu podróżowanie w czasie wakacji będzie prostsze. Kto może uzyskać "paszport covid", jak go pobrać i w których krajach będzie obowiązywał? Zanim zaczniesz planować urlop, sprawdź wszystko, co musisz wiedzieć na temat Unijnego Certyfikatu Covid.

"Paszport covidowy". Jak go pobrać, gdzie zadziała? Wszystko...

12:45

Z najnowszych badań opublikowanych w czasopiśmie "Natura" wynika, że preparat J&J jest skuteczny przeciwko różnym wariantom Covid-19.

11:15

Ponad 62 proc. Polaków zaszczepiłoby dzieci, gdyby była taka możliwość - wynika z najnowszego sondażu United Surveys. W zeszłym miesiącu odsetek ten wynosił 67 proc.

10:33

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby w Polsce przybyło 382 zakażenia, z tego 11 na Podkarpaciu. W kraju zmarło 84 osoby. 3 z nich w naszym regionie.

9:15

Kiedy do kina, teatru czy do kościoła będzie można pójść bez maseczki? - Rekomenduję, żeby nie znosić tego obowiązku- odpowiedział i dodał, że na pewno do końca wakacji będziemy ich używać - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

8:25

Nie cichnie burza wokół krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej po jej komunikatach odnośnie studentów, którzy nie zaszczepią się przeciw Covid-19. W tej sprawie zaalarmowana została prokuratura, interweniuje też Rzecznik Praw Obywatelskich.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 9 CZERWCA]

20:57

Wyborcza.pl poinformowała, że polski rząd zrezygnował z podawania pierwszej dawki szczepionki AstraZeneca. Ma być ona zarezerwowana wyłącznie dla osób, które czekają na druga dawkę. Tymczasem prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w rozmowie z polsatnews.pl zdementował te doniesienia. Michał Kuczmierowski stwierdził, że szczepionka AstraZeneca będzie podawana zarówno w pierwszej, jak i w drugiej dawce.

19:23

Rodzice mogą zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12 - 15 lat. Jak słyszymy, na razie zainteresowanie jest średnie. Lekarze przypuszczają, że to dlatego, iż pandemia jest w odwrocie, więc gro myśli, po co zatem się szczepić. Dwa – dzieci i młodzież łagodniej znoszą chorobę i rzadziej mają komplikacje.

14:40

Po ponad rocznym przestoju w postaci braku większych wydarzeń targowych, mówi się nawet o stratach sięgających 2 miliardów złotych. Ma to ogromne znaczenie ponieważ ewentualny upadek któregokolwiek z przedsiębiorców działających w branży może stworzyć swoisty efekt domina, powodujący upadek jego kontrahentów i tym samym także upadek ich kontrahentów.

13:00

Donald Trump nie ustaje w krytyce Chin, że one doprowadziły do rozprzestrzenienia się pandemii Coivid-19 na cały świat i chce, by Pekin zapłacił za to 10 bilionów dolarów odszkodowania.

12:20

Nie mając skutecznego leku przeciw COVID-19, którym moglibyśmy leczyć niezaszczepionych, nie damy sobie rady z pandemią. Musimy przyjąć na siebie odpowiedzialność społeczną i ochronić przed zachorowaniem swoje dzieci – mówi dr n. med. Elżbieta Berdej-Szczot, specjalistka pediatrii i immunologii.

11:15

Narażanie zdrowia najmłodszych w imię potencjalnej i niepewnej ochrony starszego pokolenia jest sprzeczne z naturą, zdrowym rozsądkiem i etyką - przekonują przedstawiciele Fundacji Rzecznik Praw Rodziców, założonej przez Karolinę i Tomasza Elbanowskich. To odpowiedź organizacji na trwające od 7 czerwca szczepienia dzieci przeciw COVID-19.

10:35

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby w Polsce przybyło 428 zakażeń, z tego 4 na Podkarpaciu. W kraju zmarło 108 osób. 1 z nich w naszym regionie.

9:00

Do uzyskania odporności stadnej przeciwko Covid-19 konieczne są szczepienia dzieci. Firma Pfizer zaczyna badania szczepionek na maluchach do 11 lat. Badania odbędą się między innymi w Polsce.

7:00

Już w niedzielę rzeszowianki i rzeszowianie wybiorą swojego prezydenta, który będzie rządzić miastem przez najbliższe kilka lat. Samo głosowanie, jako że organizowane podczas pandemii koronawirusa, wyglądać będzie nieco inaczej.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 8 CZERWCA]

18:31

- Podjęliśmy decyzję, żeby w kościołach od przyszłego tygodnia było więcej wiernych. Chcemy, żeby była wypełniona połowa miejsc. Szczegóły w czwartek - poinformował podczas konferencji Mateusz Morawiecki.

17:39

Ministerstwo Zdrowia opublikowało we wtorek komunikat dotyczący nowych schematów szczepień przeciw COVID-19. Chodzi o krócony czas oczekiwania między dawkami szczepionek firm AstraZeneca, Pfizer/BionTech oraz Moderna.

16:29

- Wersji indyjskiej mamy w granicach 60 przypadków do tej pory zdiagnozowanych i sekwencjonowanych w pracowniach - mówi rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

16:19

Więcej osób będzie mogło uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach. Tak wynika z nieoficjalnych ustaleń do jakich dotarli dziennikarze Wirtualnej Polski. Wynika z nich, że w sprawie interweniował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na posiedzeniu Rady Ministrów. Kilka dni temu do premiera Mateusza Morawieckiego pisał też przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, który apelował o poluzowanie obostrzeń.

13:00

W trakcie pandemii całkowicie zmieniliśmy swoje codzienne zachowania. Lockdown sprawił, że więcej czasu spędzamy w domu. Między innymi z tego powodu w ostatnim roku mogliśmy zauważyć zwiększoną liczbę adopcji psów i kotów, a także większy niż zwykle ruch w gabinetach weterynaryjnych. A jak jeszcze zmieniły się nasze relacje ze zwierzętami?

12:05

Bardzo prawdopodobne, że osoby, które nie zaszczepiły się przeciw COVID-19 bądź nie zarejestrowały się na szczepienie, już niebawem będą mogły spodziewać się telefonu. W narodowym programie szczepień i wszelkich akcjach w ramach kampanii profrekwencyjnej rząd chce iść o krok dalej i zachęcać obywateli drogą telefoniczną. NFZ przeprowadziło już pilotaż takiego rozwiązania. Efekt? Co czwarta osoba zgodziła się na zapisanie na szczepienie. Poznaj szczegóły:

Szczepienia przeciw COVID-19. Nie zaszczepiłeś się? Będą do ...

11:15

Pierwszego dnia rejestracji na szczepienie przeciwko koronawirusowi dla osób w wieku 12-15 lat zarejestrowano ponad 85 tys. dzieci w tym przedziale wiekowym.

10:33

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby w Polsce przybyło 400 zakażeń, z tego 33 na Podkarpaciu. W kraju zmarło 95 osób. 2 z nich w naszym regionie.

9:05

Zapowiedź wprowadzenia kwarantanny po powrocie z Portugalii zmusiła dziesiątki tysięcy Brytyjczyków do szybkiego powrotu do kraju. Nie wszystkim udało powrócić przed godziną "zero". Powodem wprowadzenia kwarantanny był wzrost zakażeń indyjskim wariantem koronawirusa.

8:00

Pomimo malejącej liczby zakażeń, Polacy są przekonani, że koronawirus szybko nie odpuści i jesienią czekać nas będzie kolejna fala pandemii – wynika z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Większość z nas nie zgadza się jednak na kolejny lockdown.

7:30

Zainteresowanie rodziców letnim wypoczynkiem dla dzieci jest bardzo duże - obserwują organizatorzy. Zwłaszcza wakacjami w kraju, bo nie trzeba wykonywać testów na Covid - 19 i rodzice wykorzystują też Polski Bon Turystyczny.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 7 CZERWCA]

21:44

Wobec diametralnie innej i zdecydowanie lepszej sytuacji epidemicznej, wyrażam mój stanowczy sprzeciw wobec dalszego – tak drastycznego – ograniczania prawa wiernych do publicznego wyznawania i praktykowania wiary – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki w liście do premiera Mateusza Morawieckiego.

13:00

Po długiej przerwie, bo od jesieni 2019 roku, wracają dziś tak oczekiwane nie tylko przez mieszkańców Podkarpacia połączenia lotnicze z podrzeszowskiej Jasionki do Newark w Stanach Zjednoczonych. Dreamliner z ok. 170 osobami na pokładzie wyląduje u nas około godziny 13.15, a w drogę powrotną do USA wystartuje o 17.40. Kursy za ocean planowane są do jesieni, a na okres zimowy zostaną zawieszone.

10:33

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby w Polsce przybyło 194 zakażenia, z tego 6 na Podkarpaciu. W kraju zmarło 8 osób. 1 z nich w naszym regionie.

9:55

W oddziale rehabilitacji kardiologicznej Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu prowadzona jest rehabilitacji pocovidowa. Korzystający z niej pacjenci są zadowoleni: Już po kilku dniach widać poprawę.

7:50

Od poniedziałku na szczepienia przeciwko Covid-19 mogą rejestrować się osoby w wieku od 12 do 15 lat. Dzieci będą szczepiły się, jak inni pacjenci, w punktach szczepień populacyjnych i powszechnych, a od września również w szkołach.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 6 CZERWCA]

16:03

Eksperci z Polskiego Instytutu Ekonomicznego przewidują, że w tym roku polska branża turystyczna może spodziewać się znacznie lepszego sezonu niż w roku poprzednim. - Częściowa odbudowa ruchu turystycznego, której się spodziewamy, będzie bazować głównie na ruchu turystów krajowych- wyjaśniają.

11:50

W sobotę Grupa Kult opublikowała oświadczenie w związku z "pojawiającymi się pogłoskami o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych". - Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni- czytamy. - To bardzo niefortunna wypowiedź- skomentował dr Grzesiowski i zaprosił "Panów z Kultu na szkolenie".

10:33

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby w Polsce przybyło 312 zakażeń, z tego 10 na Podkarpaciu. W kraju zmarło 13 osób. 1 z nich w naszym regionie.

9:20

W poniedziałek, 7 czerwca, wystawione zostaną e-skierowania na szczepienia przeciw koronawirusowi dla dzieci w wieku 12-15 lat. To najmłodsza grupa wiekowa, która może obecnie szczepić się przeciwko COVID-19. Gdzie znaleźć e-skierowanie, jak się zarejestrować i jak wypełnić formularz, a także czy przy szczepieniu muszą być obecni rodzice dziecka? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

7:30

Superroznosiciele to osoby, które są w stanie zakazić koronawirusem nawet kilkanaście kolejnych. Polscy lekarze mówią o superroznosicielach z dystansem, podkreślając, że prawdziwy problem stanowią tzw. silent spreaders, czyli cisi roznosiciele. Kim oni są? Sprawdź:

6:30

Działki rekreacyjne nadal są w cenie. Wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotychi już nikogo nie dziwi. Sprawdźcie, jakie działki są na sprzedaż w Rzeszowie:

Działki rekreacyjne na sprzedaż w Rzeszowie. To hit tego sez...


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 5 CZERWCA]

14:04

Od 6 czerwca, zgodnie z zapowiedzią poluzowane zostaną kolejne obostrzenia. Wróci możliwość m.in. organizowania wesel i zgromadzeń do 150 osób. Jednocześnie do 25 czerwca przedłużony został zakaz zgromadzeń spontanicznych.

10:43

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 415 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, zmarło 38 osób. Na Podkarpaciu przybyło 19 przypadków. Zmarło 4 mieszkańców regionu z chorobami współistniejącymi.

9:41

Epidemia koronawirusa trwająca ponad kilkanaście miesięcy pokrzyżowała plany wielu nowożeńcom. I chociaż obecnie rząd odmroził organizację wesel, młodzi nie odetchnęli jeszcze z ulgą. W dalszym ciągu zmagają się z wieloma problemami. Muszą liczyć się z licznymi obostrzeniami, a także podwyżkami usług weselnych. Sporo par musiało także przełożyć lub odwołać swoje przyjęcia.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 4 CZERWCA]

10:34

W całym kraju mamy 319 nowych przypadków koronawirusa i 26 zgonów spowodowanych COVID-19 - informuje w piątek Ministerstwo Zdrowia. Na Podkarpaciu potwierdzono 8 zakażeń, nie ma ofiar śmiertelnych.

8:05

Zakopane znów tętni życiem. Na góralskim deptaku zrobiło się gwarno i tłocznie. Goście pod Giewontem najwyraźniej pożegnali już pandemię koronawirusa. Krupówki wyglądają jak za dawnych dobrych lat: tłumy spacerowiczów, tłumy w kawiarniach, radość.

7:00

Edukacja to jedna z dziedzin życia społecznego, które pandemia COVID-19 dotknęła najmocniej. Szansą na normalny powrót dzieci do szkół w przyszłym roku szkolnym są szczepienia. Od połowy czerwca mają być one możliwe dla młodzieży w wieku od 12 do 15 lat. Jednak jak przyznają eksperci rodziców, którzy wahają się, czy zgodzić się na szczepienie swoich dzieci wciąż jest sporo. W naszym raporcie „Wychodzimy z pandemii” sprawdzamy czy zdalnie nauczanie to był stracony czas, jaka jest kondycja psychiczna uczniów oraz jak bardzo ważne dla osiągnięcia odporności populacyjnej przeciwko COVID-19 są właśnie szczepienia.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 3 CZERWCA]

11:52

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 572 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, zmarło 91 osób. Na Podkarpaciu mamy 16 przypadków. Nie żyje 5 pacjentów z regionu, z czego 4 miało choroby współistniejące.

8:21

Nieswojo, dziwnie, jakoś inaczej - tak teraz dość często określamy odczucia, które towarzyszą nam, gdy po wielu miesiącach przerwy próbujemy wracać do "normalności". Po ponad roku ograniczeń przerywanych na pewien czas i następnie przywracanych, z niepewnością snujemy plany - wyjście do kina, spotkanie w restauracji ze znajomymi czy wakacyjne wyjazdy. Zebraliśmy listę zachowań, które dziś przynajmniej części z nas wydają się "dziwne".

8 zachowań, które zaczęły być dla nas "dziwne" po długich mi...


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 2 CZERWCA]

19:10

Nawet 5,42 zł za litr benzyny i 5,41 zł za olej napędowy płacili we wtorek kierowcy na Podkarpaciu. Analitycy zwracają uwagę, że po raz ostatni tak drogo było przed wybuchem epidemii, w 2019 roku. Trudno przewidzieć, na jakim poziomie zatrzymają się ceny na dystrybutorach.

17:20

Z Internetowych Kont Pacjenta (IKP) pobrano w 24 godziny ponad 400 tys. Unijnych Certyfikatów Covidowych - podał minister zdrowia Adam Niedzielski. Co to jest IKP? Co można załatwić dzięki IKP? Co to jest mojeIKP?

14:36

- Najpewniej szczepionka przeciwko koronawirusowi wejdzie do programu szczepień obowiązkowych dla dzieci i będzie częścią pakietu - powiedział w Radiu Plus doktor Konstanty Szułdrzyński z Rady Medycznej przy premierze. Jak dodał, jest nadzieja, że nie trzeba będzie się szczepić do roku.

10:44

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 664 nowych zakażeniach koronawirusem, zmarło 128 osób. Na Podkarpaciu przybyło 11 przypadków. Nie żyje 11 mieszkańców naszego regionu - wszyscy mieli choroby współistniejące.

10:12

Na konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski zapowiedział, jakie będą zmiany w obostrzeniach w czerwcu. Dojdzie do kolejnego luzowania restrykcji.

7:56

Rząd jest w trakcie przygotowywania kolejnego harmonogramu luzowania obostrzeń, tym razem na czerwiec. Już wiadomo, że będzie mniej ograniczeń. Co się zmieni? W mediach pojawiają się nieoficjalne informacje. Zobacz, jakie obostrzenia zostaną zniesione już niedługo.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU, W POLSCE I NA ŚWIECIE - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 1 CZERWCA]

20:10

Na Podkarpaciu zaszczepiono do tej pory 972 tys. 517 osób. To dopiero dziesiąty wynik w kraju. Liderem w zestawieniu jest Mazowsze - 3 mln osób, dalej Śląsk - 2,4 mln i Wielkopolska - 1,7 mln. Sprawdźcie, jak szczepienia przeciwko COVID-19 postępują na Podkarpaciu.

Tempo szczepień na Podkarpaciu. Sprawdź, aktualne dane Minis...

19:18

Paszport covidowy, czyli unijny certyfikat COVID, który ma ułatwić podróżowanie po krajach Unii Europejskiej, jest już dostępny dla Polaków w Internetowym Koncie Pacjenta. Kod QR mogą pobrać osoby, które zostały zaszczepione przeciw COVID-19, mają status ozdrowieńca (180 dni od pozytywnego testu) albo przed wylotem wykonają test na COVID-19.

18:48

Zamknięci w domach kontaktujemy się przez internet, uważnie przyglądamy się swojej twarzy i widzimy same niedoskonałości. Pojawiło się już pojęcie zoom boom i lockdown face, czyli zaburzone postrzeganie swojego wyglądu . Widać to w gabinetach chirurgów plastycznych, do których ustawiają się długie kolejki

16:21

Od 4 czerwca będzie możliwa organizacja koncertów z udziałem publiczności na otwartym powietrzu. Tak wynika z opublikowanego rozporządzenia ws. ograniczeń w Dzienniku Ustaw. To kolejna dobra wiadomość. Są jednak pewne obostrzenia.

15:10

Badania przeprowadzone przez gdańskich naukowców dowodzą, że osoby które nie chorowały na COVID-19 przed przyjęciem dwóch dawek szczepionki Pfizer, powinny dostać jej trzecią dawkę.

12:46

- Od 7 czerwca rozpocznie się szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat i jest to ponad 2,5 miliona uczniów – przekazał szef KPRM Michał Dworczyk.

12:16

Długi czerwcowy weekend w Bieszczadach zapowiada się ze słoneczną pogodą. Przedsiębiorcy liczą, że turyści w końcu dopiszą i tłumnie przyjadą na wypoczynek. Choć na razie nic na to nie wskazuje.

11:33

Zespół Legendary Rover, który tworzą studenci Politechniki Rzeszowskiej, zdobył pierwsze miejsce w międzynarodowych zawodach IPAS Challenge. Ich projekt marsjańskiego drona został doceniony przez organizatorów i pokonał konkurencję ze znaczącą przewagą punktową. Członkowie zespołu jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu nagrody pieniężnej na walkę z pandemią COVID-19 w Indiach.

10:35

Wtorek to 588 zakażeń koronawirusem w Polsce i 12 w województwie podkarpackim. W całym kraju ostatniej doby potwierdzono śmierć 111 osób, które miały COVID-19. 3 z nich to mieszkańcy naszego regionu.

8:37

Szef KPRM Michał Dworczyk oświadczył w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”, że jego zdaniem szczepienie dzieci to bardzo prawdopodobny scenariusz. - Musimy zapanować nad wirusem i uniknąć znowu zamykania szkół, uczelni, sklepów i gospodarki – argumentował.

6:30

Przez długi czas Rzeszów był jednym z dwóch miast wojewódzkich w Polsce (tuż obok Warszawy), w których przyrost naturalny miał wynik dodatni. Doszły do nas informacje, które sugerują, że sytuacja przez epidemię koronawirusa się zmieniła i odnotowujemy obecnie więcej zgonów niż urodzeń. Sprawdziliśmy, przyrost dalej jest "na plusie", jednak bardzo znacznie spadł. Można powiedzieć, że "stoimy w miejscu".

Materiał oryginalny: Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [18.06] - Nowiny

Komentarze 428

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Monika Wolska

*Cześć panowie, mam na imie Monika *:). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu.. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj_:---> www.cutt.ly/monika89

o
o.Bajtek

Wszystkim zależy na szybkim powrocie do normalności. Chętnie się zaszczepię, ale pod pewnymi warunkami. Dobra współpraca na linii rząd-obywatel musi działać w 2 strony.

10% - zaszczepię się pfizerem

20% - zaszczepię się astrą

30% - zaszczepię się J

n
no name
5 maja, 21:57, Gość:

Nic dziwnego jak do jednego szpitala zwozi sie ludzi z calego wojewodztwa lub z poza niego, żeby ta pseudo ogromna epidemia wygladała na dużą!!! W rzeczywistosci w tym jednym szpitalu na oddzialach bylo 50 osob z calego Podkarpacia a w innych szpitalach byly pustki, wiec juz wiecie do czego sluzyly szpitale jednoimienne zwiesc wszystkich do jednego szpitala i na jeden oddzial i pokazac ze w pocie czola wszyscy pracuja!! po za tym osoby kwalifikowane jako chorzy na covid w rzeczywistosci mialy grype lub jej powiklania testy raz pokazywaly ze pacjenci maja covida zaraz pokazywaly ze nie maja covida te same osoby w odstepie 1 dnia!!! Pracowalem tam i innych oddzialach wiec gadki typu chodź na oddzial do naszego szpitala to pokazemy ci jak wielu jest chorych, a ja wam odpowiadam wskaze palcem wszystkie szpitale w ktorych nie ma tylu chorych bo sa tylko lokowani w jednym szpitalu na jednym oddziale zeby to wszystko wygladalo strasznie

Gówno prawda.

n
no name

Szkoda, że na te nowe odmiany nie działa szczepionka. Oficjalnie nawet już jedna firma z USA się przyznała. Więc po co te szczepionki nie sprawdzone. Nawet w USA wstrzymano johnson

G
Gość

Nic dziwnego jak do jednego szpitala zwozi sie ludzi z calego wojewodztwa lub z poza niego, żeby ta pseudo ogromna epidemia wygladała na dużą!!! W rzeczywistosci w tym jednym szpitalu na oddzialach bylo 50 osob z calego Podkarpacia a w innych szpitalach byly pustki, wiec juz wiecie do czego sluzyly szpitale jednoimienne zwiesc wszystkich do jednego szpitala i na jeden oddzial i pokazac ze w pocie czola wszyscy pracuja!! po za tym osoby kwalifikowane jako chorzy na covid w rzeczywistosci mialy grype lub jej powiklania testy raz pokazywaly ze pacjenci maja covida zaraz pokazywaly ze nie maja covida te same osoby w odstepie 1 dnia!!! Pracowalem tam i innych oddzialach wiec gadki typu chodź na oddzial do naszego szpitala to pokazemy ci jak wielu jest chorych, a ja wam odpowiadam wskaze palcem wszystkie szpitale w ktorych nie ma tylu chorych bo sa tylko lokowani w jednym szpitalu na jednym oddziale zeby to wszystko wygladalo strasznie

G
Gość

Mój ostatni czek płacowy był $9500 pracy 12 godzin w tygodniu online. Moja przyjaciółka siostry jest średnio 15k miesięcy i pracuje około 20 godzin w tygodniu. Nie mogę uwierzyć, jak łatwo było kiedyś próbowałem go. To jest to, co robię,............. Www.Jobs70.com

G
Gość

znajoma ma koronawirusa , wszędzie chodzi, sklep, fryzjer, kościół, dziecko w szkole roznosi chorobę dalej, objawy również ma ( katar, kichanie, kaszel) czy to tak musi wyglądać? nie można tych osób odizolować i zbadać , jeśli same nie mają na tyle rozumu.

G
Gość

https://www.youtube.com/watch?v=RxRk5c7OIic Piękna pogoda, przestrzeganie obostrzeń :)

A
ANNN

Cieszę się, że mogę podzielić się z wami moim sukcesem dzisiaj, kiedy zacząłem handlować kilka miesięcy temu, niewiele wiedziałem i dużo straciłem, dopóki nie spotkałem człowieka o imieniu Mr Grent, który myślał o handlu bitcoinami. Dziś jestem mu wdzięczny za wspaniałą ofertę i pomoc, ponieważ to naprawdę zmieniło moją sytuację finansową dzięki kapitałowi inwestycyjnemu w wysokości 1000 USD, który teraz zarabia 15 000 USD co 3 dni robocze. Skontaktuj się z nim przez Whatsapp 14502314925 👇👇👇, aby uzyskać więcej informacji.

I
Ivan Switch

Ocknijcie się i zrzućcie kaganiec z mordy! To jak łańcuch na szyi niewolnika! Obudź się Polsko!

I
Ivan Switch

Mądry człowiek sprawdzi do kogo należą fabryki produkujące "szczepionkę :):):) " na covid srowid. Tyle na ten temat!

I
Ivan Switch

Tym krajem jak wieloma innymi na świecie rządzą żydowskie pomioty, to oni dyktują kursy walut, gdzie i kiedy kogo ma napaść i zniewolić USA, etc. Covid to żydowska ściema by zniewolić ludzi za holokaust! To zemsta żydowskich pomiotów!

I
Ivan Switch

Kwestia szczepień i dobrowolna zgoda.

Jak kodeks etyczny ma się do kwestii szczepień?

Otóż kluczowe punkty to 1 i 6 – to znaczy, że osoba zaangażowana w szczepienie musi sama wyrazić na nie zgodę.

Każdy pacjent powinien mieć możliwość korzystania ze swobody wyboru bez interwencji jakiegokolwiek elementu siły, oszustwa, przymusu, bezpośredniego lub ukrytego.

Musi posiadać wystarczającą wiedzę i zrozumienie elementów zagrożenia, który płyną ze szczepionek.

Oczekiwane korzyści muszą przewyższać ryzyko, a także należy unikać niepotrzebnego bólu i cierpienia, a lekarze powinni unikać działań, które szkodzą pacjentom.

Podobne stanowisko w tej sprawie ma uniwersalny dokument prawny art. 6 oświadczenia UNESCO z 2005 r. w sprawie bioetyki i praw człowieka.

Jest tam napisane:

"Wszelkie zapobiegawcze, diagnostyczne i terapeutyczne interwencje medyczne powinny być przeprowadzane wyłącznie za uprzednią, bezpłatną i świadomą zgodą zainteresowanej osoby na podstawie odpowiednich informacji. Zgoda musi zostać wyrażona, ale może zostać też cofnięta przez osobę zainteresowaną w dowolnym momencie i z dowolnego powodu.

W żadnym wypadku układ zbiorowy wspólnoty lub zgoda lidera społeczności lub innego organu nie może zastępować świadomej zgody pojedynczych osób fizycznych."

Tak więc wszelkie zarządzenia rządu, ministrów czy jakiegokolwiek innego „przywódcy” w sprawie obowiązkowych szczepień naruszają art. 6 oświadczenia UNESCO w sprawie praw człowieka i bioetyki.

Po drodze naruszają również kodeks norymberski, w szczególności art. 1 i 6.

Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób władze różnych krajów będą próbowały ominąć te fundamentalne dokumenty etyczne..."

G
Gość

1. DR SCOTT JENSEN CYTUJE WYTYCZNE CDC DLA LEKARZY: "W przypadkach, w których nie można postawić jednoznacznej diagnozy COVID, ale jest ona podejrzewana lub prawdopodobna (np. okoliczności są przekonujące z rozsądnym stopniem pewności), dopuszczalne jest zgłoszenie COVID-19 w akcie zgonu jako „prawdopodobny” lub „przypuszczalny” (STRONA: GONIEC NA TEMAT JEGO WYSTĄPIENIA W PROGRAMIE „ The Ingraham Angle ”)......2. DYSPONUJĄC DANYMI MEDYCZNYMI WŁOSKI POSEŁ -VITTORIO SGARBI - POWIEDZIAŁ: „We Włoszech nie umarło 25 000 osób z powodu Coronavirusa – to nie prawda! (…) Dane Włoskiego Instytutu Zdrowia mówią, że 96 % z nich, to umarli z powodu innych patologii (...) To jest sposób, aby terroryzować ludzi i wprowadzać dyktaturę!” (FILM NA BITCHUTE: "Włoski polityk Vittorio Sgarbi potwierdza że 25000 zgonów na covidka to ściema!!!")..........3. DR ANNIE BUKACEK: „Nie ma ogólnie przyjętej definicji zgonu na Covid 19. CDC (Centers for Disease Control and Prevention ) twierdzi, że umieralność na Covid 19 zawiera potwierdzone przypadki i takie przypadki, w których istnieje podejrzenie, że to Covid 19 (to jest cytat ze strony internetowej CDC). Przetłumaczę to: CDC uznaje za prawdziwe – faktyczne przypadki i przypadki spekulacyjne (…) co automatycznie przeszacowuje prawdziwe dane na temat umieralności" (FILM NA CDA: „Dr. Annie Bukacek: Manipulowanie aktami zgonu COVID 19 tłumaczenie symultaniczne”)

P
PreczZPIS

Nie chcemy normalności. ***owskie szmaty zrobiły z mieszkań instrument finansowy a młodzi niech wynajmują jakąś dziurę po babci

Dodaj ogłoszenie