Koronawirus na Podkarpaciu. Zmarła kolejna osoba. Była w szpitalu w Nisku, gdzie urodziła dziecko, zmarła w Łańcucie

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
W piątek w szpitalu w Łańcucie zmarła 27-letnia pacjentka zarażona koronawirusem. Jak ustalono, nie był on jednak bezpośrednią przyczyną jej śmierci.

Ministerstwo zdrowia podało, że stan kobiety był ciężki. 27-letnia kobieta do Łańcuta przeniesiona została ze szpitala powiatowego w Nisku. Jak poinformowała w oficjalnym oświadczeniu dyrekcja szpitala w Łańcucie trafiła tu w siódmej dobie po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc.

- Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą - czytamy w oświadczeniu.

W piątek rzecznik wojewody podkarpackiego poinformowała dwóch nowych przypadkach (18 i 19) zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. Jedną z osób jest starsza kobieta, która przez kilka ostatnich dni przebywała na oddziale wewnętrznym wojewódzkiego szpitala w Tarnobrzegu.

Ponieważ nie wróciła z zagranicy i nie miała kontaktu z osobami ze strefy zagrożenia służby sanitarne uznały, że nie ma przesłanek do wykonania testu. Badanie wykonano dopiero po tym, jak stan zdrowia kobiety gwałtownie pogorszył się. Okazało się, że jest zarażona koronawirusem. Wiadomość ta sparaliżowała pracę szpitala w Tarnobrzegu, który od piątku nie przyjmuje pacjentów. Piszemy o tym - KORONAWIRUS W TARNOBRZEGU

Personel, który miał styczność z kobietą, czyli około pięćdziesięciu osób, został objęty kwarantanną. Siedem osób, które dzieliły salę z pacjentką odwieziono na obserwację na oddział zakaźny w Mielcu. Starsza pani została przewieziona do szpitala w Łańcucie.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono także u młodego mężczyzny z powiatu krośnieńskiego, który jest aktualnie hospitalizowany.

Według komunikatu służb wojewody z 20 marca na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 5019 osób, a 4472 są poddane kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 48 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 827 testów.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Echa Dnia i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Będzie waloryzacja 500+?

Wideo

Dodaj ogłoszenie