Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus nie zagraża budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Budowa obwodnicy Stalowej Woli jest już na półmetku
Budowa obwodnicy Stalowej Woli jest już na półmetku Zdzisław Surowaniec
Stan epidemii koronawirusa wymusza na rządzących każdego szczebla przewartościowanie zaplanowanych zadań w budżetach. Mieszkańcy za naszym pośrednictwem pytają o stan realizacji inwestycji drogowych, kluczowych dla rozwoju Stalowej Woli.

Z największą troską i niepokojem Czytelnicy dopytują o rozpoczętą budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska, której ukończenie zapowiedziano jeszcze w tym roku. - Prace na budowie obwodnicy są prowadzone bez zakłóceń. Na tę chwilę wykonawca jest na placu budowy i sytuacja związana koronawirusem nie przeszkadza w realizacji prac - mówi poseł i wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Jak informuje rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na ten moment zaawansowanie prac sięga 55 procent, a roboty prowadzone są w pełnym zakresie.

Bez zakłóceń prowadzone są także prace projektowe nad budową bezkolizyjnego przejazdu pod torami od ulicy Okulickiego do ulicy Przemysłowej w Stalowej Woli. Miasto mimo przebudowy budżetu w związku z przesunięciem środków na pomoc dla lokalnych przedsiębiorców z powodu epidemii koronawirusa, nie rezygnuje z realizacji tej inwestycji, choć firmy ostrzegają o możliwych opóźnieniach w związku z pogorszeniem zdrowia pracowników.

Budowa trzeciego mostu na Sanie także jest aktualna. - Czekamy na podpisanie umowy między wojewodą a marszałkiem na wykorzystanie środków z Funduszu Dróg Samorządowych - mówi poseł Rafał Weber. Dodaje, że jeżeli koronawirus nie będzie się rozprzestrzeniał i nie stracimy nad nim kontroli, to inwestycje będą realizowane terminowo.

Z budżetu miasta nie znikną inwestycje związane z budownictwem mieszkaniowym wielorodzinnym, inwestycjami drogowymi dofinansowanymi z Funduszu Dróg Samorządowych, stworzeniem nowej strefy gospodarczej dla dużych inwestorów. „Program Norweski” i środki o jakie miasto się stara, będzie przewartościowany, aby ściślej współpracować z biznesem. Miasto będzie wykorzystywać środki europejskie do walki ze skutkami kryzysu gospodarczego wywołaną pandemią koronawirusa.

Urząd Miasta jak i podległe mu jednostki będą zaciskać pasa jeżeli chodzi o wydatki, zakupy, które nie są niezbędne do funkcjonowania. Z działań, przynajmniej na ten rok wypadła budowa krytego lodowiska, drugiego zadaszenia (balonu) dla boiska na Hutniczej, wydatki na zadania rekreacyjne, budowę placów zabaw. Rozpoczęte prace budowlane dla „Podwórka dla Pława” nie są zagrożone. Zostaną one ukończone.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Echa Dnia i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie