Koronawirus. Zespół Zarządzania Kryzysowego w Stalowej Woli: -Brak kontaktowania się ludzi sposobem na zwalczanie epidemii

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Pierwszy, koordynacyjny sztab kryzysowy odbył się stacjonarnie, kolejne będą dzięki zdalnej transmisji
Pierwszy, koordynacyjny sztab kryzysowy odbył się stacjonarnie, kolejne będą dzięki zdalnej transmisji Urząd Miasta
Jeszcze przed ograniczeniem spotkań do 50 osób, odbyło się posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego i osób zaproszonych przez prezydenta Stalowej Woli. Omówiono funkcjonowania miasta w sytuacji zagrażającej epidemii koronawirusa.

Oprócz członków Zespołu Zarządzania Kryzysowego, udział wzięli przedstawiciele jednostek powiatowych i miejskich, publicznych i niepublicznych instytucji opieki zdrowotnej, czy służb mundurowych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Stanisław Pieprzny zwrócił uwagę, by informacje o koronawirusie czerpać z wiarygodnych źródeł, jak kanały rządowe czy Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

– Jedyną metodą zwalczania rozprzestrzeniania się choroby jest ograniczenie transmisji, ruchomości, czy przemieszczania się osób, które są nosicielami tego wirusa. W związku z czym każda podróż, która nie jest konieczna powinna być odłożona. Wszystkie wizyty. Apeluję, żeby osoby, które planowały przyjazd teraz, przyjechały później, za miesiąc, dwa dlatego, że tylko w ten sposób możemy w sposób czynny ograniczyć przenoszenie się zarażenia – mówił Stanisław Pieprzny.

Zaznaczył także, że wszystkie osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni były w miejscach gdzie występuje aktywna transmisja koronawirusa SARS-CoV-2 lub miały kontakt z osobą chorą, która wróciła z takich miejsc, proszone są o kontakt wyłącznie telefoniczny z numerem 15 842 51 30 od poniedziałku do niedzieli w godz. 7.30 – 15.05, a poza godzinami urzędowania z numerem alarmowym Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - 507 133 285.

Sytuację w zarządzanych przez siebie jednostkach przedstawili dyrektorzy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Domu Pomocy Społecznej, czy Warsztatów Terapii Zajęciowych.

Sytuację w ulokowanych na terenie Stalowej Woli jednostkach opieki zdrowotnej zaprezentowali dyrektorzy „ Ambulatorium przy Hucie”, Szpitala Specjalistycznego „Sanus” i Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Medyk”. Zapewnili o utworzeniu dyżurnych Punktów Opieki Zdrowotnej oraz udostępnieniu potrzebnych kontaktów telefonicznych, by pacjenci mogli uzyskać pomoc lub przedłużyć receptę za pomocą teleporady, bez wychodzenia z domu. Na temat prowadzonych działań wypowiedzieli się przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych w Stalowej Woli.

Na koniec prezydent Lucjusz Nadbereżny zarekomendował, by we wszystkich jednostkach miejskich wprowadzić pracę zdalną dla osób będących w grupie wysokiego ryzyka. Polecił również, by wypracować procedury umożliwiające zachowanie dystansu między klientem a obsługą. Dzięki wsparciu firmy Cerkamed, która dostarczyła pojemniki, w jednostkach miejskich pojawił się płyn antybakteryjny do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Prezydent prosił o wstrzymanie do odwołania procedur zamówień publicznych oraz zaciągania zobowiązań ze strony miasta na inwestycje i działania o charakterze niepilnym. Realizowane będą tylko zamówienia pilne, związane z niezbędnym funkcjonowaniem jednostek. Dodatkowe zobowiązania mogą ograniczyć funkcjonowanie budżetowe w przypadku dłuższego czasu kryzysowego.

Pierwszy, koordynacyjny sztab kryzysowy odbył się stacjonarnie. Obecnie wszystkie działania Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbywają się już zdalnie, aby nie gromadzić osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo innych.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Echa Dnia i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Sztuczna inteligencja “nie radzi” sobie z hejtem?

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Zastanawiam się w jakim celu została rozpętana ta medialna histeria z koronawirusem? Na świecie zarażonych jest 297.090 osób, a zmarło 12.755 osób. To są dane z dnia dzisiejszego.

Sprawdzam zatem, jakie są dane statystyczne odnoszące się do corocznej zwykłej grypy sezonowej.

„Jak donosi Światowa Organizacja Zdrowia, każdego roku na grypę choruje od 330 milionów do ponad 1,5 miliarda ludzi, a przeszło 500 tysięcy umiera na skutek powikłań z nią związanych.”

Jak zatem maja się te dane do tych z dnia dzisiejszego?

I kiedy szaleje grypa sezonowa nikt nie zamyka świata na klucz! Wszystko toczy się swoim torem. Sezon (od X-III) mija i z nastaniem kwietnia wirus wycofuje się i czeka do następnego sezonu. Nigdy jak żyję nie było z tego powodu najmniejszego zamieszania, ba nawet szkól nie zamykano, a wprowadzono tzw. ferie zimowe-właśnie w okresie największej zachorowalności.

„Z danych NIZP-PZH wynika, że w poprzednim sezonie grypowym, od 1 września 2018 r. do 7 kwietnia 2019 r., odnotowano prawie 3,7 mln zachorowań i podejrzeń zachorowań z powodu grypy. Odnotowano również 143 zgony z powodu tej choroby -najwięcej od ponad pięciu lat. Zbliżona śmiertelność (124 zgony) była jedynie w sezonie 2015/2016. W ostatnim dziesięcioleciu rejestrowano zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu zgonów z powodu grypy.”

Ludzie ten koronawirus ma jakieś drugie dno!? Dlaczego zarzynamy gospodarkę? Czyżby chodziło o GLOBALNY RESET?!

G
Gość

Kiedy to się odbyło?

Dodaj ogłoszenie