Koszykarze Siarki Tarnobrzeg w finale mistrzostw Polski kadetów

Sebastian Szpak
Młodzi koszykarze Siarki Tarnobrzeg (w czarnych koszulkach) odnieśli piękny sukces awansując do finałowego turnieju mistrzostw Polski Marcin Radzimowski
W nieudanym dotychczas sezonie 2017/2018 koszykarze Siarki Tarnobrzeg odnieśli olbrzymi sukces. Podopieczni trenera Tomasza Żaka wywalczyli awans do finałowego turnieju mistrzostw Polski kadetów.

W decydującym dniu rozegranego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu turnieju finału U-14 tarnobrzescy 14-latkowie potrzebowali zwycięstwa nad Politechniką Gdańską i po niezwykle emocjonującym meczu, w którym po trzech kwartach przegrywaliśmy 61:69 udało się zakończyć spotkanie zwycięsko 91:78 (26:20, 16:22, 19:27, 30:9). Niestety wysoka przegrana 22 punktami z ekipą Miejskiego Klubu Sportowego Dąbrowa Górnicza i wygrana ośmioma punktami z Zastalem Zielona Góra (obecny wicemistrz) sprawiła, że młodzi tarnobrzeżanie musieli w ostatnim meczu turnieju wypatrywać wygranej dąbrowian w pojedynku z ekipą z winnego grodu.

- Ku naszej radości, choć wynik ważył się do 39 minuty, po zaciętym spotkaniu MKS Dąbrowa Górnicza ograł Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 72:66 (9:18, 23:18, 22:18, 18:12). To olbrzymi sukces naszych zdolnych kadetów, z którego bardzo się cieszymy – stwierdził dziennikarz sportowy z Tarnobrzega Rafał Podleśny, który na bieżąco śledzi postępy tarnobrzeskich kadetów.

MVP turnieju został Patryk Zapert z MKS Dąbrowa Górnicza, najlepszym Siarkowcem wybrany został Igor Rokosz, natomiast najlepszym Zastalowcem uznano Konrada Szymańskiego.