Jakub Niechciał
Magda Linette
Magda Linette Fot. Andrzej Szkocki / Polska Press
Już na pierwszej rundzie zakończyła swój start w turnieju w Sankt Petersburgu (WTA 500) Magda Linette, która po raz kolejny nie potrafiła znaleźć sposobu na Białorusinkę Alaksandrę Sasnowicz. Poznanianka, po zaciętym spotkaniu, przegrała 5:7, 6:4, 4:6.

Linette ma czego żałować, bo miała swoje szanse. Nie potrafiła ich jednak wykorzystać. Przede wszystkim w pierwszym secie, gdy jako pierwsza wywalczyła przełamanie i prowadziła już nawet 5:2. Od tego momentu zwolniła jednak tempo, co w połączeniu z gorszą dyspozycją serwisową i coraz większą liczbą błędów w końcówce (nerwy) przyniosło pięć kolejnych wygranych gemów jej rywalce.

Drugi set zaczął się w dodatku od prowadzenia Sasnowicz 2:0, co nie stawiało naszej tenisistki w komfortowej sytuacji. Linette zdołała się jednak przełamać i odrobiła stratę, a później doprowadziła do remisu 1:1. W decydującej partii obie rywalki wygrywały swoje gemy serwisowe do stanu 2:2. Niestety w kolejnym Białorusinka znów przełamała Polka, która tej straty nie zdołała już niestety odrobić.

Spotkanie zakończył zepsuty Return Linette, dla której była to szósta w karierze porażka z Sasnowicz. Pokonała Białorusinkę tylko raz - w 2019 roku, w nowojorskim Bronksie (WTA 250). Wygrała później cały turniej.

Dzień wcześniej, w najnowszym notowaniu rankingu WTA, poznanianka awansowała z 46. na 45. miejsce. Liderką pozostaje Australijka Ashleigh Barty, a najwyżej sklasyfikowana Polka, Iga Świątek, straciła punkty za ubiegłoroczne zwycięstwo w Adelajdzie (WTA 500). W efekcie spadła z czwartej na ósmą pozycję.

St. Petersburg Ladies Trophy, Sankt Petersburg (Rosja)