Krzysztof Piątek gol na YouTube. Milan - Cagliari 3:0, świetny mecz Polaka (WIDEO)

Damian Wiśniewski
EASTNEWS
Krzysztof Piątek wciąż jest w rewelacyjnej formie! Jego Milan wygrał 3:0 z Cagliari, a Polak ustalił wynik tego spotkania!

AC Milan wygrał swoje spotkanie z Cagliari w 23 kolejce włoskiej Serie A. Dzięki zdobytym trzem punktom podopieczni Gennaro Gattuso awansowali w tabeli na czwarte miejsce gwarantujące grę w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów.

Milan był tego dnia stroną bezdyskusyjnie lepszą od rywala. Gospodarze przeważali od samego początku i stwarzali sobie więcej klarownych sytuacji do zdobywania goli.

Piątek w pierwszej połowie jeszcze nie strzelał, ale był bardzo aktywny. Często cofał się po piłkę bliżej linii środkowej boiska, chcąc brać większy udział w rozgrywaniu akcji ofensywnych. To była spora różnica w porównaniu z poprzednim meczem z AS Romą, kiedy bardziej czekał na to, aż koledzy będą mu stwarzali okazje do strzelenia gola.

Pierwszą bramkę milaniści zdobyli już w trzynastej minucie gry. Po strzale Suso niefortunnie interweniował Cepittelli i wpakował on futbolówkę do własnej bramki.

Na podwyższenie wyniku nie trzeba było długo czekać. Ledwie dziewięć minut później i po dośrodkowaniu Calabrii Lucas Paqueta oddał precyzyjny strzał z wcale nie łatwej pozycji.

Do przerwy gospodarze przeważali, jednak wynik już nie uległ żadnej zmianie.

Po przerwie goście mieli jedną wyborną okazję do tego by strzelić bramkę kontaktową. Po uderzeniu Jao Pedro piłka najpierw odbiła się od poprzeczki, a następnie Gianluigi Donnaruma fenomenalnie obronił jedną z dobitek.

I kiedy mogło się wydawać, że teraz Cagliari pójdzie za ciosem i w końcu wpakuje jakiegoś gola przeciwnikom, ze swojej najlepszej strony pokazał się Krzysztof Piątek. Polak świetnie odnalazł się w polu karnym i po tym, jak Cragno odbił piłkę po pierwszym strzale, zapakował ją do bramki. Czwarty mecz i czwarty gol Piątka!

Już w drugiej połowie na 3:0 strzelił Krzysztof Piątek!

Wynik po tym trafieniu już się nie zmienił. Milan wygrał pewnie, 3:0 i dzięki temu, że punkty straciło zarówno Lazio jak i Roma, awansował na czwartą pozycję w tabeli. W tej chwili ma jeden punkt przewagi nad piątym zespołem, którym jest... Atalanta Bergamo. To najlepiej pokazuje, jak zacięta i zapewne do ostatniej kolejki będzie walka o miejsce w top 4 Serie A.

Skrót całego meczu

AC Milan - Cagliari Calcio 3:0 (2:0)

Ceppitelli 13' (samobój), Paqueta 22', Piątek 62'

Milan: Donnarumma - Calabria (Conti 66'), Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Bakayoko, Paqueta - Suso, Piątek (Cutrone 65'), Calhanoglu (Borini 77')

Cagliari: Cragno - Srna, Pisacane, Ceppitelli, Pellegrini - Padoin (Deiola 68'), Barella, Faragò, Ionita (Despodov 76') - Joao Pedro (Bradaric 80'), Pavoletti.

Jeszcze więcej o meczu przeczytasz tui tu.

Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]

Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]

Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Materiał oryginalny: Krzysztof Piątek gol na YouTube. Milan - Cagliari 3:0, świetny mecz Polaka (WIDEO) - Echo Dnia Świętokrzyskie