Ksiądz Mariusz Kozłowski odchodzi z parafii akademickiej w...

  Ksiądz Mariusz Kozłowski odchodzi z parafii akademickiej w Stalowej Woli do Gorzyc

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ksiądz doktor Mariusz Kozłowski

  Ksiądz doktor Mariusz Kozłowski © Zdzisław Surowaniec

  Po 10 latach posługi duszpasterskiej jako proboszcza w parafii pod wezwaniem świętego Jana Pawła II (parafia akademicka) i duszpasterza Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli ksiądz Mariusz Kozłowski odejdzie do pracy do Gorzyc.
  Ksiądz doktor Mariusz Kozłowski

  Ksiądz doktor Mariusz Kozłowski © Zdzisław Surowaniec

  To decyzja biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. W Gorzycach ksiądz Mariusz Kozłowski będzie proboszczem tamtejszej parafii. Każdy kto chce podziękować duszpasterzowi za lata spędzone w Stalowej Woli oraz za pracę na rzecz parafii i miasta, może wziąć udział we Mszy Świętej, w czwartek, 12 kwietnia o godzinie 19 w parafii akademickiej, w podziemiach auli Katolickiego Uniwersytetu.

  Ksiądz Mariusz Kozłowski oprócz posługi duszpasterskiej, był współorganizatorem Podkarpackiego Memoriału Sportowego imienia Świętego Jana Pawła II.
  Corocznie prowadzi zbiórkę w ramach Akcji „Szlachetna Paczka”. Stworzył Wolontariat Akademicki Agape i grupa ta obecnie liczy około 50 osób. Są to głównie studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli.

  Jego największym przedsięwzięciem w 2016 roku było zaangażowanie się w organizacje Światowych Dni Młodzieży, do których przygotowywał młodzież już od stycznia, organizując dla młodzieży naukę języka włoskiego. Następnie akcje „Z pączkiem na Światowe Dni Młodzieży”, „Dla chrześcijan, u których ogień płonie, wyciągnijmy wszyscy dłonie” – chodziło o zakup koszulek dla młodzieży, którzy nie mogli przyjechać do Krakowa.

  Ksiądz Mariusz był pomysłodawcą i inicjatorem licznych przedsięwzięć w 2016 roku: Orszak Trzech Króli, Marsz dla Życia i Rodziny, Obchody „Dnia dziecka Utraconego”, Papieski Rajd Rowerowy Sandomierz – Stalowa Wola, spływ kajakowy na roztoczu w ramach Światowego Dnia Młodzieży, plenerowe Jasełka w Kochanach nad stawami, zbiórka na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech, projekt „Zabawolandia” – dzieło wsparcia dzieci z onkologii dziecięcej w Lublinie, pielgrzymki do Leżajska, na Jasną Górę, do Kalwarii Pacławskiej, spotkań z interesującymi ludźmi.

  W 2016 roku otrzymał tytuł Wolontariusza Roku organizowało Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej „Spectrum” w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

  - My, którzy pomagamy, mamy na względzie tych, którym niesiemy pomoc. To dzięki nim możemy spełniać dobre uczynki. Nagrodę, jaką otrzymałem, dedykuje także właśnie tym, którzy naszej pomocy potrzebują - powiedział wówczas ksiądz Mariusz na rozdaniu nagród.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Tych aut lepiej nie kupujcie. Albo już szukajcie mechanika
  Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]


  Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Rozwiąż test! [10 ZDJĘĆ - QUIZ]
  Którzy Polacy piją najwięcej alkoholu? [LISTA ZAWODÓW]

  Najseksowniejsze imiona. Zobacz czy jesteś na liście!
  Piłeś? Sprawdź, kiedy znów możesz wsiąść za kółko


  ZOBACZ TAKŻE: 60 SEKUND BIZNESU - o rozwoju polskich lotnisk i ruchu lotniczym w Polsce i Europie

  (Źródło:vivi24)

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Zobacz koniecznie:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!