Ksiądz Mariusz Kozłowski odchodzi z parafii akademickiej w...

  Ksiądz Mariusz Kozłowski odchodzi z parafii akademickiej w Stalowej Woli do Gorzyc

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ksiądz doktor Mariusz Kozłowski

  Ksiądz doktor Mariusz Kozłowski © Zdzisław Surowaniec

  Po 10 latach posługi duszpasterskiej jako proboszcza w parafii pod wezwaniem świętego Jana Pawła II (parafia akademicka) i duszpasterza Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli ksiądz Mariusz Kozłowski odejdzie do pracy do Gorzyc.
  Ksiądz doktor Mariusz Kozłowski

  Ksiądz doktor Mariusz Kozłowski © Zdzisław Surowaniec

  To decyzja biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. W Gorzycach ksiądz Mariusz Kozłowski będzie proboszczem tamtejszej parafii. Każdy kto chce podziękować duszpasterzowi za lata spędzone w Stalowej Woli oraz za pracę na rzecz parafii i miasta, może wziąć udział we Mszy Świętej, w czwartek, 12 kwietnia o godzinie 19 w parafii akademickiej, w podziemiach auli Katolickiego Uniwersytetu.

  Ksiądz Mariusz Kozłowski oprócz posługi duszpasterskiej, był współorganizatorem Podkarpackiego Memoriału Sportowego imienia Świętego Jana Pawła II.
  Corocznie prowadzi zbiórkę w ramach Akcji „Szlachetna Paczka”. Stworzył Wolontariat Akademicki Agape i grupa ta obecnie liczy około 50 osób. Są to głównie studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli.

  Jego największym przedsięwzięciem w 2016 roku było zaangażowanie się w organizacje Światowych Dni Młodzieży, do których przygotowywał młodzież już od stycznia, organizując dla młodzieży naukę języka włoskiego. Następnie akcje „Z pączkiem na Światowe Dni Młodzieży”, „Dla chrześcijan, u których ogień płonie, wyciągnijmy wszyscy dłonie” – chodziło o zakup koszulek dla młodzieży, którzy nie mogli przyjechać do Krakowa.

  Ksiądz Mariusz był pomysłodawcą i inicjatorem licznych przedsięwzięć w 2016 roku: Orszak Trzech Króli, Marsz dla Życia i Rodziny, Obchody „Dnia dziecka Utraconego”, Papieski Rajd Rowerowy Sandomierz – Stalowa Wola, spływ kajakowy na roztoczu w ramach Światowego Dnia Młodzieży, plenerowe Jasełka w Kochanach nad stawami, zbiórka na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech, projekt „Zabawolandia” – dzieło wsparcia dzieci z onkologii dziecięcej w Lublinie, pielgrzymki do Leżajska, na Jasną Górę, do Kalwarii Pacławskiej, spotkań z interesującymi ludźmi.

  W 2016 roku otrzymał tytuł Wolontariusza Roku organizowało Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej „Spectrum” w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

  - My, którzy pomagamy, mamy na względzie tych, którym niesiemy pomoc. To dzięki nim możemy spełniać dobre uczynki. Nagrodę, jaką otrzymałem, dedykuje także właśnie tym, którzy naszej pomocy potrzebują - powiedział wówczas ksiądz Mariusz na rozdaniu nagród.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Tych aut lepiej nie kupujcie. Albo już szukajcie mechanika
  Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]


  Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Rozwiąż test! [10 ZDJĘĆ - QUIZ]
  Którzy Polacy piją najwięcej alkoholu? [LISTA ZAWODÓW]

  Najseksowniejsze imiona. Zobacz czy jesteś na liście!
  Piłeś? Sprawdź, kiedy znów możesz wsiąść za kółko


  ZOBACZ TAKŻE: 60 SEKUND BIZNESU - o rozwoju polskich lotnisk i ruchu lotniczym w Polsce i Europie

  (Źródło:vivi24)

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.