KSZO II przegrał z Siarką (zdjęcia, video)

Rafał SOBOŃ
Marcin Machocki w walce o piłkę w meczu KSZO II - Siarka Tarnobrzeg
Marcin Machocki w walce o piłkę w meczu KSZO II - Siarka Tarnobrzeg Rafał Soboń
W swoim drugim spotkaniu sparingowym, piłkarze KSZO II ulegli na własnym stadionie występującej w III lidze Siarce Tarnobrzeg 1:4. Honorowe trafienie dla gospodarzy na 3 minuty przed końcowym gwizdkiem zaliczył Dawid Żak.

W gruntownie odmłodzonym zespole ostrowieckich rezerw, który wybiegł na sobotni sparing, tylko pięciu zawodników grało na IV-ligowych boiskach w poprzednim sezonie. Pozostali zasili drużynę prowadzoną przez Marcina Wróbla z juniorów MKS KSZO. Od pierwszych minut na boisku zaprezentował się również Radosław Kardas.

Pierwszą bramkę gospodarze stracili po celnym strzale Tomasza Walata z rzutu karnego. W 41 minucie na 2:0 podwyższył Piotr Mazurkiewicz i jak się okazało, nie był to koniec strzelania piłkarzy Siarki w Ostrowcu. Kolejne błędy w obronie wykorzystali kolejno Paweł Krzemiński w 66 i Janusz Hynowski w 75 minucie gry. Honorowe trafienie dla KSZO padło w 87 minucie, kiedy to dośrodkowanie z rzutu rożnego celną główką wykończył Dawid Żak. Piłka odbiła się od poprzeczki, następnie już za linią bramkową i wyszła w pole. Dobitka Żaka była również skuteczna, ale już zbyteczna, ponieważ asystent sędziego już przy pierwszym strzale wskazał na środek boiska.
- Siarka to naprawdę solidny, poukładany zespół. Dostaliśmy od nich solidną lekcję, która na pewno nam się przyda, szczególnie tym młodym chłopcom. Dziś na pewno zauważyli, że jest kolosalna różnica między piłką juniorską a seniorską - powiedział po spotkaniu trener KSZO II, Marcin Wróbel.

KSZO II - Siarka Tarnobrzeg 1:4 (0:2)

Bramki: Dawid Żak 87' - Tomasz Walat 21', Piotr Mazurkiewicz 41', Paweł Krzemiński 66', Janusz Hynowski 75'

KSZO II: Dymanowski - Dębniak, Nowik, Kardas, Zdrojewski, Nogaj, Mąka, Michalski, Machocki, Czyż, Dziadowicz oraz Żak, Szafirowski, Wróbel, Zygmunt, Ulikowski

Siarka: Ćwiczak - Duda, Beszczyński, Stępień, Jakubowski, Łukawski, Hynowski, Madeja, Rożek, Mazurkiewicz, Walat oraz Biało, Krzemiński, Stąporski, Szymański, Kamiński, Kwieciński, Kabata, Bomba

Materiał oryginalny: KSZO II przegrał z Siarką (zdjęcia, video) - Echo Dnia Świętokrzyskie