KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg po emocjonującej końcówce ograł KU AZS UE Wrocław

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W piątek piątego lutego zawodniczki KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg wróciły do rywalizacji w ekstraklasie kobiet. W trakcie ich meczu z AU AZS UE Wrocław wielkich emocji nie brakowało - mistrzynie Polski wygrały 3:2, ale ostatni, decydujący set był rozgrywany na przewagi!

KU AZS UE Wrocław - KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 2:3
Katarzyna Węgrzyn - Wiktorija Pawłowicz 1:3 (11:5, 3:11, 9:11, 10:12)
Natalia Bajor - Eliza Samara 3:0 (11:8, 11:5, 11:8)
Anna Węgrzyn - Julia Ślązak 3:1 (11:8, 10:12, 11:6, 11:7)
Katarzyna Węgrzyn - Elizabeta Samara 1:3 (8:11, 11:8, 10:12, 3:11)
Natalia Bajor - Wiktorija Pawłowicz 2:3 (7:11, 11:4, 11:9, 5:11, 14:16).

Bez wątpienia bohaterkami tego meczu były Wiktorija Pawłowicz, Białorusinka z Enea Siarkopolu, a także Natalia Bajor, polska zawodniczka drużyny z Wrocławia.

Pawłowicz zaczęła od wygranej z Katarzyną Węgrzyn tracąc przy tylko jednego seta. Natalia Bajor natomiast bez większych kłopotów ograła Elizabetę Samarę.

Następnie Julia Ślązak przegrała z Anną Węgrzyn i wrocławiankom brakowało już tylko jednej wygranej do zwycięstwa w całym meczu. Elizabeta Samara w pojedynku numer cztery pokonała jednak Katarzynę Węgrzyn.

Ogromne emocje przyniósł piąty mecz pomiędzy Bajor, a Pawłowicz. Obie panie stoczyły pasjonujący, pięciosetowy pojedynek, a Białorusinka piątego seta wygrała dopiero na przewagi!

Kolejny mecz tarnobrzeżanki zagrają w najbliższą niedzielę z SKTS Sochaczew.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0