Raków Częstochowa

3

2 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłej niedzieli!

• Znakomity mecz w Poznaniu. Jednak i druga drużyna zasłużyła na zwycięstwo, ale chyba najbardziej sprawiedliwy jest remis! Raków może dzisiaj stracić pozycję lidera PKO Ekstraklasy jeśli Legia wygra swój mecz z Cracovią, natomiast Lech pozostaje w bardzo złej sytuacji.

• Koniec meczu! Lech Poznań po fantastycznym meczu remisuje z Rakowem Częstochowa 3:3!

• Fantastyczną indywidualną akcją popisał się Daniel Szelągowski! Rezerwowy zawodnik Rakowa ruszył niemal z połowy boiska, minął kilku rywali, wpadł w pole karne i zdobył kapitalną bramkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Raków doprowadza do wyrównania za sprawą trafienia Daniela Szelągowskiego!!!

• Do drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

• W ostatnich minutach meczu Nika Kaczarawa zmienia Mikaela Ishaka.

• Dopiero druga zmiana w szeregach "Kolejorza". Bohdan Butko zmienia Michała Skórasia.

• Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego w pole karne Lecha do strzału głową doszedł Kamil Piątkowski! Jednak gracz Rakowa nieczysto trafił w piłkę i skończyło się tylko na strachu.

• Fantastyczna indywidualna akcja Vladislavsa Gutkovskisa, który wpadł w pole karne Lecha i oddał mocny strzał, który z wielkimi problemami na rzut rożny wybił Filip Bednarek!

• Natomiast Daniel Bartl zmienił Frana Tudora.

• Kolejne dwie zmiany w szeregach Rakowa Częstochowa. Daniel Szelągowski zmienia Marcina Cebulę

• Kamil Piątkowski ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Natomiast David Tijanić zmienił Marko Poletanovića.

• Dwie zamiany w szeregach Rakowa Częstochowa. Vladislavs Gutkovskis zmienił Oskara Zawadę

• W odpowiedzi szybka kontra Lecha. Jakub Moder zagrał do Daniego Ramireza, ten wpadł w pole karne gości, ale w decydującym momencie stracił piłkę.

• Ivi Lopez ładnie minął rywala, chciał ruszyć na pole karne Lecha, ale Hiszpan stracił piłkę i zmarnował dobrze zapowiadającą się akcję.

• Lech Poznań przejmuje inicjatywę, mądrze oddala grę od własnego pola karnego, a Raków ma problemy z przejęciem piłki.

• Pierwsza zmiana w zespole Lecha Poznań. Filip Marchwiński zastępuje Jana Sykorę.

• Oskar Zawada zdecydował się na indywidualną akcję, wpadł w pole karne gospodarzy, ale jego uderzenie było zbyt lekkie i pewną interwencją popisał się Filip Bednarek.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Petr Schwarz zmienia Macieja Wilusza.

• Żółtą kartką tym razem w zespole Rakowa został ukarany Patryk Kun.

• Ivi Lopez uderzył z okolic pola karnego rywali, ale ponownie świetnie interweniował Filip Bednarek.

• Andrzej Niewulis ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Znakomite dośrodkowanie w pole karne Lecha z rzutu wolnego, ale Andrzej Niewulis fatalnie skiksował!

• Fran Tudor wstrzelił piłkę z prawej strony w pole karne Lecha, ale na miejscu byli obrońcy gospodarzy, którzy z łatwością wybili piłkę.

• Dani Ramirez otrzymał piłkę po lewej stronie boiska, ruszył w pole karne i oddał strzał, który poleciał niemal w samo okienko bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Dani Ramirez zdobywa fantastyczną bramkę po strzale ze skraju pola karnego!

• Jakub Moder ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Jakub Moder daje wyrównanie swojej drużynie już na początku drugiej połowy meczu!

• Rzut karny dla Lecha po tym jak piłka trafiła w rękę Macieja Wilusza!

• Michał Skóraś popędził prawą stroną boiska, dośrodkował tak że piłka prawie wpadła do bramki Rakowa. Jednak pewną interwencją popisał się Jakub Szumski.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Oba zespoły pojawiają się już powoli na murawie stadionu w Poznaniu. Za moment początek drugiej połowy meczu.

• Na relację z drugiej połowy meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu! Po bardzo ciekawym widowisku do przerwy Raków zasłużenie prowadzi w Poznaniu z Lechem 2:1.

• Do pierwszej części meczu arbiter dolicza co najmniej jedną minutę.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Pedro Tiba, ale pewną interwencją popisał się Jakub Szumski.

• Kolejne prostopadłe podanie w pole karne Rakowa, tym razem strzał Mikaela Ishaka został zablokowany!

• Po rzucie rożnym dla Rakowa zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Piłka trafiła do Kamila Piątkowskiego, który ograł rywala i oddał strzał, który pewnie obronił Filip Bednarek!

• Ivi Lopez zagrał świetną prostopadłą piłkę do Oskara Zawady, ale ten z ostrego kąta nie zdołał wpakować piłki do bramki Lecha! Kolejna świetna interwencja Filipa Bednarka!

• Michał Skóraś ukarany żółtą kartką za niezgadzanie się z decyzją arbitra.

• Ivi Lopez ukarany żółtą kartką za uderzenie łokciem przeciwnika.

• Po stracie bramki Lech ruszył z szybką akcją, Michał Skóraś dośrodkował z prawej strony boiska, a niepilnowany w polu karnym Rakowa Mikael Ishak mocnym strzałem zmniejszył rozmiary porażki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Błyskawiczna odpowiedź Lecha po trafieniu Mikaela Ishaka!

• Po świetnej kombinacyjnej akcji Rakowa piłka trafiła po prawej stronie do Marcina Cebuli, ten zagrał wzdłuż bramki gospodarzy, a tam całą akcję zamknął Oskar Zawada!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Oskar Zawada podwyższa wynik meczu na 2:0!

• Tymoteusz Puchacz wpadł w pole karne gości, zagrał do Ishaka, ale ten nie zdołał oddać celnego strzału na bramkę Rakowa.

• Dani Ramirez dośrodkował piłkę w pole karne Rakowa, ta trafiła do Lubomira Satki, ale obrońca Lecha fatalnie skiksował!

• Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego uderzenie głową oddał Oskar Zawada, jednak teraz Filip Bednarek pewnie złapał piłkę.

• Po świetnym uderzenie z dystansu Iviego Lopeza jeszcze lepszą interwencją popisał się Filip Bednarek! Lech w opałach!

• Świetna kombinacyjna akcja gospodarzy, ale Mikael Ishak uderzył zbyt lekko i Jakub Szumski mógł spokojnie złapać piłkę.

• Po stracie piłki jednego z defensorów Lecha, piłkę przejął Ivi Lopez, zagrał w pole karne gdzie był Marcin Cebula, ale jego strzał świetnie obronił Bednarek!

• Po prostopadłym zagraniu Macieja Wilusza piłka trafiła do Marcina Cebuli, ten zagrał świetne podanie do Iviego Lopeza, a ten z zimną krwią otworzył wynik spotkania w Poznaniu!

• GOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Ivi Lopez daje prowadzenie gościom!

• Raków powoli przejmuje inicjatywę, ale "Kolejorz" świetnie prezentuje się w defensywie.

• W ostatnich minutach można zaobserwować bardzo dużo niedokładności w środku pola. Żaden z zespołów nie potrafi na dłużej utrzymać się przy piłce.

• Jakub Moder oddał strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Mikael Ishak oddał strzał z dalszej odległości, ale piłka o znaczną odległość minęła bramkę gości.

• Zabawa z piłką gospodarzy skończyła się stratą piłki, jednak Ivi Lopez źle dośrodkował i Raków stracił szansę na zaskoczenie rywali.

• "Kolejorz" nie chce oddać piłki rywalom, ale na razie rozgrywają piłkę jedynie w środkowej strefie lub na własnej połowie.

• Lech ofensywnie rozpoczął to spotkanie. Pedro Tiba oddał strzał z dalszej odległości, ale piłka po odbiciu się od jednego z rywali wyszła na rzut rożny.

• Sędzia Paweł Gil rozpoczyna spotkanie!

• Piłkarze obu zespołów są już na murawie stadionu w Poznaniu, za moment początek tego spotkania.

• Ławka rezerwowych Lecha Poznań: Malenica (Br.), Butko, Dajewski, Kaczarawa, Klupś, Kravets, Marchwiński, Muhar, Rogne.

• Ławka rezerwowych Rakowa Częstochowa: Pindroch (Br.), Bartl, Gutkovskis, Malinowski, Mikołajewski, Papanikolaou, Schwarz, Szelągowski, Tijanić.

• Już za kilka minut początek tego spotkania, a więc to najwyższa pora by podać ławki rezerwowych obu zespołów.

• W poprzednim sezonie PKO Ekstraklasy w bezpośrednich pojedynkach dwukrotnie lepiej prezentował się Lech Poznań. Najpierw w Bełchatowie "Kolejorz" po bardzo emocjonującym meczu wygrał 3:2, natomiast w Poznaniu drużyna Lecha rozbiła rywali aż 3:0. W meczu przy Bułgarskiej po bramce zdobyli Tymoteusz Puchacz i Filip Moder, którzy są dzisiaj w pierwszym składzie gospodarzy.

• W ostatnim meczu przed przerwą na reprezentację Raków Częstochowa w meczu we mgle bezbramkowo zremisował z Wisłą Kraków, natomiast Lech Poznań przegrał w Warszawie z Legią 1:2 po bramce w ostatniej akcji meczu Rafaela Lopesa.

• Natomiast Raków Częstochowa jest rewelacją tego sezonu PKO Ekstraklasy. Drużyna z Częstochowy lideruje w tabeli z przewagą jednego punktu nad drugą Legią Warszawa. Raków w tym sezonie wygrał aż sześć meczów, dwa zremisował i tylko jedno przegrał. Dzisiejsze spotkanie będzie bardzo ważne dla Rakowa w walce o najwyższe cele.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania muszą gonić pierwszą połówkę tabeli, bo przez skupienie się na walce w europejskich pucharach powoli ucieka im strefa, która daje szansę udziału w eliminacjach europejskich pucharów w następnym sezonie. Aktualnie Lech znajduje się dopiero na dwunastym miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie dziesięciu punktów. "Kolejorz" wygrał zaledwie dwa spotkania w tym sezonie PKO Ekstraklasy, trzy zremisował i trzy przegrał.

• W chyba najciekawszym meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań podejmie na własnym stadionie Raków Częstochowa. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.