Lekkoatletki i lekkoatleci ze Stalowej Woli świetnie wypadli w Radomiu

Grzegorz Lipiec
Joanna Jóźwik w czasie biegu na Mityngu w Radomiu.
Joanna Jóźwik w czasie biegu na Mityngu w Radomiu. Michał Nowak
Świetni zawodnicy, wielu kibiców na trybunach i świetna pogoda. Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd w Radomiu okazał się prawdziwym sukcesem. Z dobrej strony pokazali się sportowcy z naszego regionu z Joanną Jóźwik na czele.

Dla kibiców z naszego regionu najważniejszy był bieg na 800 metrów. To był bardzo wyrównany start w którym wychowanka Victorii Stalowa Wola Joanna Jóźwik pokonała 0.007 sekundy Sofię Ennaoui. Podopieczna Andrzeja Wołkowyckiego uzyskała czas 2:01.53, Ennaoui zmierzono 2:01.54, a finisz był arcyciekawy.

W tym samym biegu wzięła udział Oliwia Pakuła (wychowanka Victorii) - była 7. z czasem 2:08.50, 6. miejsce zajęła Angelika Sarna (wychowanka Victorii) - 2:07.52. 8. miejsce zajęła Anna Sabat (wychowanka Sparty Stalowa Wola) - 2:10.43. W biegu na 800 metrów panów wygrał Adam Kszczot, a szósty był Szymon Zięba (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa) - 1:50.66.

W biegu na 1500 metrów wystartował Stanisław Lebioda (Victoria) - był 12. z czasem 4:00.81, jego klubowy kolega Szymon Żywko zajął 9. miejsce - 3:54.46. Na dystansie 100 metrów kobiet wysokie 5. miejsce zajęła Emilia Dąbek (wychowanka Witaru Tarnobrzeg, obecnie Victoria Stalowa Wola) - czas: 12.32. Emilia była także 5. na 200 metrów - 25.27.

Z kolei Jóźwik w ciągu trzech dni zaliczyła dwa starty. W piątek biegła bowiem na 600 metrów w czasie Bydgoszcz Cup. - Pewne zwycięstwo na 600 metrów (1.26.74) w Bydgoszczy, ale obiecuję Wam, że to dopiero przedsmak przed szybkim bieganiem - tak skomentowała bieg z piątku nasza zawodniczka.

W rzucie dyskiem w Radomiu wynik 60.03 metra zanotował wychowanek Victorii Bartłomiej Stój. Był drugi, wygrał Piotr Małachowski.