Lekkoatletyczny weekend za nami. Joanna Jóźwik biegła charytatywnie

Grzegorz Lipiec
Piotr Małachowski wynikiem 66.93 metrów potwierdził w Stalowej Woli minimum olimpijskie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Bogdan Myśliwiec
W Stalowej Woli odbywały się zawody, których gwiazdą był mistrz świata w rzucie dyskiem, Piotr Małachowski. Dobry występ dyskobola Victorii Stalowa Wola, Bartłomieja Stója.

W niedzielne popołudnie Stadion Lekkoatletyczny w Stalowej Woli był miejscem pasjonującej rozgrywki. Odbyły się bowiem Mistrzostwa Stalowej Woli w Lekkiej Atletyce. Na starcie stanęła utalentowana grupa lekkoatletów z naszego regionu, ale także i wielu klubów z całej Polski. Publiczność mogła podziwiać w akcji choćby biegaczki i biegaczy oraz wiele innych. Na starcie pojawiły się między innymi zawodniczki Victorii Stalowa Wola: Oliwia Pakuła, Natalia Pawłowska, czy też Aleksandra Barszcz.

Najwięcej emocji wzbudziła jednak konkurencja rzutu dyskiem. Wszystko to przez obsadę turniejową. Obok niezwykle utalentowanego zawodnika Victorii, Bartłomieja Stója, stanął bowiem mistrz świata z Pekinu i wicemistrz olimpijski, Piotr Małachowski.

Dyskobol wrocławskiego Śląska odniósł pewne zwycięstwo. Wynikiem 66.93 metrów potwierdził minimum olimpijskie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny mistrz Europy juniorów Bartłomiej Stój - w najlepszej próbie zawodnik Victorii Stalowa Wola rzucił dysk na 60.88 metrów. Trzecie miejsce zajął Wojciech Praczyk (Śląsk Wrocław) - 60.12. Mistrzostwa Stalowej Woli zostały zorganizowane przez Katolicki Klub Sportowy Victoria. Bardzo dobra obsada mistrzostw sprawiła, że była to wyśmienita forma promocji „królowej sportu” i oby w przyszłości udało się zorganizować w Stalowej Woli podobne przedsięwzięcia sportowe.

Joanna Jóźwik wzięła w weekend udział w biegu charytatywnym Wings For Life World Run, którego polska edycja odbyła się w Poznaniu. Wychowanka Victorii Stalowa Wola, a obecnie zawodniczka AZS AWF Warszawa przyłączyła się do szczytnego biegu. Wings for Life World Run to organiczny twór, którego wzrost nie przestaje zadziwiać i ekscytować. Dlaczego bieg, który jednoczy biegaczy z różnych zakątków naszej planety wokół wspólnej misji ma tak ogromne znaczenie? Ponieważ każda kolejna osoba biegnąca dla tych, którzy nie mogą, przybliża do odnalezienia metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. Joanna przebiegła 12 kilometrów.

Jak sama przyznała po biegu mogła pokonać jeszcze większy dystans, ale jest w czasie przygotowań do igrzysk. Joanna nie była jedyną przedstawicielką naszego regionu. Na wózku inwalidzkim dystans 17 kilometrów pokonała pochodząca ze Stalowej Woli: Julia Torla, Miss Polski na wózku 2014.