Lekkoatletyka. Świetny bieg Jóźwik, choroba Cieślak

Grzegorz LIPIEC
Danuta Cieślak z Victorii Stalowa Wola zmagała się podczas zawodów we Francji ze skutkami choroby. PZLA
Kolejne starty lekkoatletów i lekkoatletek z regionu w hali. Szybki bieg Joanny Jóźwik i pechowa choroba Danuty Cieślak.

Halowy sezon lekkoatletyczny jest w pełni. 2:01.26 – z takim wynikiem wychowanka Victorii Stalowa Wola Joanna Jóźwik wygrała bieg na 800 metrów podczas halowego mityngu w Karlsruhe, zaliczanego do cyklu IAAF World Indoor Tour. Podopieczna Andrzeja Wołkowyckiego jeszcze na ostatnim wirażu biegła druga. Biegaczka klubu AZS-AWF Warszawa uzyskała czas 2:01.26, a mistrzyni Europy z hali w Pradze 2:01.57. Trzecie miejsce dla Mariny Arzamasowej – 2:01.98. Po mityngu w Karlsruhe do Jóźwik należą dwa najlepsze wyniki w tym sezonie na świecie: 2:00.91 oraz 2:01.26. W piątek Polka zmierzy się między innymi z Arzamasową w Arenie Toruń podczas mityngu Copernicus Cup. Podczas zawodów Meeting Elite en salle de l’Eure rozegranych w Val de Reuil biegaczka Victorii Stalowa Wola Danuta Cieślak zmagała się głównie ze skutkami choroby. Zawodniczka Victorii zajęła ósme miejsce (4:18.35), wygrała Etiopka Embaye Axumawit 4:12.31, przed swymi trzema rodaczkami.

Dobre rezultaty podczas 2. Sprawdzianu Kontrolnego w Spale osiągnęła młodzież z naszego regionu. Emilia Dąbek z Witaru Tarnobrzegu wygrała swoje biegu na 60 oraz 200 metrów. W tym drugim starcie pobiegła w czasie 26 sekund i to jest jej najlepszy wynik na tym dystansie. Drugie miejsce w swoim biegu na 200 metrów z czasem 28.13 zajęła Karolina Kosiorowska (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa). W startach na 300 metrów czwarte miejsce w swoich biegach zajęły Wanessa Krzyżewska oraz Wiktoria Dul (obie Victoria). Bieg na 600 metrów okazał się szczęśliwy dla Małgorzaty Osieckiej (Victoria) - 1:37,73 (rekord życiowy), która pokonała Angelikę Sarnę (wychowanka Victorii, obecnie AZS-AWF Warszawa) - 1:33.80. Siódma była Agnieszka Dybka (Victoria). W drugim biegu trzecie miejsce zajęła Aleksandra Barszcz (Victoria) - 1:41.69. Piąte miejsce w biegu na 800 metrów zajęła Oliwia Pakuła (Victoria) - 2:08.09, a szósta była wychowanka Sparty Anna Sabat - 2:08.49. Sylwia Bąba (Stal Nowa Dęba) w biegu na 1000 metrów zajęła dziewiąte miejsce.

Wśród mężczyzn drugie miejsce w skoku w dal zajął Jakub Gumiela (Victoria) - 6.44 metrów. Czwarte miejsce w swoim biegu na 800 metrów zajął Michał Wojciechowski z Witaru Tarnobrzeg - 1:59.81 (rekord życiowy). W biegu na 600 metrów siódme miejsce w swoim biegu zajął Szymon Żywko (Victoria) - 1:22.63 (rekord życiowy). Rekordem życiowym na dystansie 300 metrów - 37.94 może się też pochwalić Daniel Perez Garcia (Victoria).