Li Qian wyeliminowana z międzynarodowych Mistrzostw Austrii

Piotr Szpak
Li Qian wyeliminowana z międzynarodowych Mistrzostw Austrii.
Li Qian wyeliminowana z międzynarodowych Mistrzostw Austrii. Grzegorz Lipiec
Nie udało się tenisistce stołowej Siarki-ZOT Tarnobrzeg Li Qian awansować do drugiej rundy turnieju głównego rozgrywanych w Linzu Międzynarodowych Mistrzostw Austrii.

Korona Kielce - Wisła Kraków 1:0 (1/8 finału Pucharu Polski)

W pierwszej rundzie nasza zawodniczka przegrała z Japonką Hiną Hajatą 1:4 (7:11, 5:11, 14:12, 7:11, 9:11).

„Mała” zajęła pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej pokonując w niej zawodniczki z Tajwanu oraz Indii. Japonka była jednak znacznie trudniejszą rywalką dla naszej zawodniczki. Po przegraniu dwóch pierwszych setów w trzeciej partii „Mała” podjęła walkę wygrywając tę partię 14:12. Na więcej naszej zawodniczki nie było już stać.

Drugie miejsce w grupie eliminacyjnej zajęła Kinga Stefańska. Z udziały w turnieju głównym zrezygnowały dwie inne zawodniczki tarnobrzeskiego klubu Niemka Han Ying oraz Rumunka Elizabeta Samra. Obie były przemęczone udziałem w drużynowych Mistrzostwach Europy, które rozegrane zostały w Luksemburgu. W finale Rumunki niespodziewanie pokonały Niemki 3:2.

Teraz przed zawodniczkami tarnobrzeskiego klubu przygotowania do piątkowego meczu Lini Mistrzyń z Niemieckim Tus BAD Driburg. Spotkanie to rozegrane zostanie w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, początek o godzinie 18.

Dzień wcześniej w tarnobrzeskim „Hetmanie” odbędzie się oficjalna prezentacja tarnobrzeskiego zespołu.