Liceum dyplomacji w Tarnobrzegu. Nauczą wystąpień, etykiety...

  Liceum dyplomacji w Tarnobrzegu. Nauczą wystąpień, etykiety i tańca

  Zdjęcie autora materiału

  Wioletta Wojtkowiak

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Liceum dyplomacji w Tarnobrzegu. Nauczą wystąpień, etykiety i tańca
  1/3
  przejdź do galerii

  ©Wioletta Wojtkowiak

  Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, nazywanej, za przyczyną uczących się tam przyszłych stewardes, “szkołą wysokich lotów” mierzy jeszcze wyżej. Zapowiedziała właśnie otwarcie Liceum Dyplomacji.
  Innowacyjny kierunek rusza we wrześniu tego roku. Nabór poprzedzi spotkanie dla rodziców zainteresowanych absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, które odbędzie się 7 marca o godzinie 16.30 w siedzibie szkoły przy ulicy Kopernika 49.

  Dobre maniery to lepszy start

  - Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne są dobre maniery, wysławianie się, pewność siebie, znajomość języków obcych i umiejętność odnalezienia się w każdej sytuacji.
  Chciałbym, aby uczeń był przebojowy, pewny siebie, znał swoją wartość, był dobrze wychowany. Właśnie tego chcemy nauczyć naszych absolwentów, którzy dzięki temu będą mogli startować na najlepsze krajowe i zagraniczne uczelnie i poradzą sobie w zdobyciu dobrej pracy - mówi dyrektor szkoły dr Marcin Pilarski.

  - Znajomość savoir vivre’u z pewnością zaprocentuje w kontaktach towarzyskich i biznesowych. Doświadczenie zawodowe pozwala mi bowiem stwierdzić, że strategiczne decyzje zapadają najczęściej podczas nieoficjalnych, spotkań, podczas których są omawiane i negocjowane. Dobrze jest wiedzieć, jaką postawę przyjąć, jak się zachować, dobrze też umieć tańczyć - zauważa Pilarski.

  Od retoryki po taniec

  Jak będzie przebiegać nauka w nowym liceum? Uczniowie, którzy wybiorą liceum ogólnokształcące, oprócz lekcji ujętych w podstawie programowej będą mieć także zajęcia z wystąpień publicznych, etykiety i tańca towarzyskiego. To właśnie te trzy innowacyjne przedmioty mają im pomóc w odniesieniu w przyszłości zawodowego sukcesu.

  Dzięki przedmiotowi wystąpienia publiczne młodzi ludzie nauczą się sztuki prezentacji, wygłaszania przemówień, dowiedzą się jak twórczo wykorzystać tremę, poznają sztukę retoryki i poćwiczą emisję głosu. - Poradzą sobie ze stresem i poznają techniki wystąpień przed grupą, zostaną przygotowani na trudne sytuacje, dzięki czemu będą mogli odnieść sukce s - mówią nauczyciele. Natomiast dzięki znajomości etykiety nie będą mieli kłopotów w życiu towarzyskim i zawodowym, poznają zasady dress code’u, korespondencji, prowadzenia konwersacji, organizacji spotkań, uroczystych kolacji i tym podobnych.

  Uczniowie liceum dyplomacji mają pobierać też lekcje tańca, który, jak to opisano “oprócz kroków i figur uczy tolerancji i sztuki kompromisu”. Zaliczenie z tego przedmiotu będzie wymagało opanowania podstawowych kroków tańców towarzyskich.

  Czego nauczą duchowni?

  Dyrektor Pilarski informuje, że w nauce nowych przedmiotów, na przykład etykiety, czy emisji głosu wspomogą szkołę wykładowcy Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. - Rozmawiałem na ten temat z biskupem sandomierskim Krzysztofem Nitkiewiczem, który jest przychylny naszej propozycji, już wiemy kto poprowadzi zajęcia - mówi dyrektor Pilarski.

  Wioletta Wojtkowiak  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ: FLESZ. EMERYTURY DLA MATEK

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]