Liga Mistrzyń. Przegrana tenisistek stołowych Enea Siarki...

Liga Mistrzyń. Przegrana tenisistek stołowych Enea Siarki Tarnobrzeg. Nasz zespół już wcześniej zapewnił sobie awans do najlepszej ósemki

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

Eliza Samara, zawodniczka Enea Siarki Tarnobrzeg.
    1/11
    przejdź do galerii

Eliza Samara, zawodniczka Enea Siarki Tarnobrzeg. ©Marcin Radzimowski

W czwarty grupowym meczu Ligi Mistrzyń tenisistki stołowi Klubu Tenisa Stołowego Enea Siarka Tarnobrzeg przegrały we własnej hali z SKST Hodonín (Czechy) 1:3. Mimo tej porażki podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka już przed tym meczem zapewniły sobie awans do najlepszej ósemki w Europie.
    Oto wyniki poszczególnych gier (na pierwszym miejscu zawodniczki Enea Siarki).

Ying Han - Guo Riuchen 3:0 (11-8,11-5,11-3)

Viktoriya Pavlovich - Iveta Vacenovska 0:3 (6-11,9-11,4-11)

Eliza Samara - Natalia Partyka 1:3 (11-8,11-13,14-16,4-11)

Ying Han - Iveta Vacenovska 2:3 (11-6, 8-11, 8-11,11-6,11-13).

Tenisistki stołowe KTS Enea Siarka Tarnobrzeg przegrały we własnej hali z SKST Hodonin 1:3. Mimo porażki Enea Siarka zajęła pierwsze miejsce w grupie. Był to ich ostatni mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzyń.

Czwartkowa przegrana było jedyną porażką tarnobrzeżanek. W grupie D ich rywalkami oprócz SKST Hodonin był także austriacki zespół LZ Linz Froschberg. Do ćwierćfinału, z drugiego miejsca, awansował też SKST Hodonin z Natalią Partyką w składzie.

Enea Siarka, podobnie jak w poprzednim meczu w Linzu, wystąpiła bez Li Qian. Lidera tarnobrzeskiego zespołu ma kłopoty zdrowotne i nie będzie grała do końca roku. Jej brak miał wpływ na rezultat spotkania.

W pierwszym pojedynku Han Ying w trzech setach pokonała Guo Riuchen. Zawodniczka polskiej drużyny dominowała, szczególnie w drugim i trzecim secie, nad rywalką. W kolejnym pojedynku lepszą okazała się Iveta Vacenovska. Reprezentantka SKST Hodonin łatwo wygrała z Wiktorią Pawłowicz.

Natomiast wyrównana i ciekawa była rywalizacja pomiędzy Elizabetą Samara a Natalią Partyką. Po zaciętej walce wygrała Polka. O końcowym wyniku zadecydował pojedynek Han Ying z Vacenovską. Po pięciu setach lepsza okazała się Vacenovska.

W ubiegłorocznych rozgrywkach LM Siarka była trzecim zespołem w Europie. Rok wcześniej zajęła drugie miejsce. W finale uległa wtedy zespołowi TTC Berlin Eastside. Taki sam wynik zanotowała także w sezonie 2015/16; wówczas też lepsza okazała się ekipa z Berlina.