Liga Mistrzyń. Przegrana tenisistek stołowych Enea Siarki Tarnobrzeg. Nasz zespół już wcześniej zapewnił sobie awans do najlepszej ósemki

Eliza Samara, zawodniczka Enea Siarki Tarnobrzeg.
Eliza Samara, zawodniczka Enea Siarki Tarnobrzeg. Marcin Radzimowski
W czwarty grupowym meczu Ligi Mistrzyń tenisistki stołowi Klubu Tenisa Stołowego Enea Siarka Tarnobrzeg przegrały we własnej hali z SKST Hodonín (Czechy) 1:3. Mimo tej porażki podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka już przed tym meczem zapewniły sobie awans do najlepszej ósemki w Europie.

Oto wyniki poszczególnych gier (na pierwszym miejscu zawodniczki Enea Siarki).

Ying Han - Guo Riuchen 3:0 (11-8,11-5,11-3)

Viktoriya Pavlovich - Iveta Vacenovska 0:3 (6-11,9-11,4-11)

Eliza Samara - Natalia Partyka 1:3 (11-8,11-13,14-16,4-11)

Ying Han - Iveta Vacenovska 2:3 (11-6, 8-11, 8-11,11-6,11-13).

Tenisistki stołowe KTS Enea Siarka Tarnobrzeg przegrały we własnej hali z SKST Hodonin 1:3. Mimo porażki Enea Siarka zajęła pierwsze miejsce w grupie. Był to ich ostatni mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzyń.

Czwartkowa przegrana było jedyną porażką tarnobrzeżanek. W grupie D ich rywalkami oprócz SKST Hodonin był także austriacki zespół LZ Linz Froschberg. Do ćwierćfinału, z drugiego miejsca, awansował też SKST Hodonin z Natalią Partyką w składzie.

Enea Siarka, podobnie jak w poprzednim meczu w Linzu, wystąpiła bez Li Qian. Lidera tarnobrzeskiego zespołu ma kłopoty zdrowotne i nie będzie grała do końca roku. Jej brak miał wpływ na rezultat spotkania.

W pierwszym pojedynku Han Ying w trzech setach pokonała Guo Riuchen. Zawodniczka polskiej drużyny dominowała, szczególnie w drugim i trzecim secie, nad rywalką. W kolejnym pojedynku lepszą okazała się Iveta Vacenovska. Reprezentantka SKST Hodonin łatwo wygrała z Wiktorią Pawłowicz.

Natomiast wyrównana i ciekawa była rywalizacja pomiędzy Elizabetą Samara a Natalią Partyką. Po zaciętej walce wygrała Polka. O końcowym wyniku zadecydował pojedynek Han Ying z Vacenovską. Po pięciu setach lepsza okazała się Vacenovska.

W ubiegłorocznych rozgrywkach LM Siarka była trzecim zespołem w Europie. Rok wcześniej zajęła drugie miejsce. W finale uległa wtedy zespołowi TTC Berlin Eastside. Taki sam wynik zanotowała także w sezonie 2015/16; wówczas też lepsza okazała się ekipa z Berlina.