Maciej Nalepka i Paweł Włodyka z IKS Jezioro Tarnobrzeg zdobyli medale dla reprezentacji Polski

Damian Wiśniewski
archiwum klubu
Maciej Nalepka i Paweł Włodyka z IKS Jezioro Tarnobrzeg zagrali w barwach reprezentacji Polski na międzynarodowym turnieju ITTF Costa Brava Spanish Para Open 2022, który był kwalifikacjami do Mistrzostw Świata Polacy wygrali klasyfikację medalową w Hiszpanii w Platja D’aro zdobywając 18 medali (5 złotych, 8 srebrnych i 5 brązowych).

Maciej Nalepka w klasie 3 wózki w turnieju singlowym w fazie grupowej rozegrał trzy świetne, zwycięskie pojedynki. Dotarł do ścisłego finału, w którym 0:3 z Amerykaninem Jensonem Van Emburgh. W deblu, w parze z Rafałem Lisem, odpadł w półfinale. Tam mierzył się z amerykańską parą Ahad Bakhshaei Sarand / Jenson Van Emburgh. Nalepka zdobył więc srebro i brąz.

Paweł Włodyka w klasie 10 w półfinale przegrał 0:3 z kolegą z reprezentacji z Igorem Misztalem. Zdobył więc brąz. W deblu, w parze z Michałem Deigslerem, zajął miejsce 5-8.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0