Małgorzata Cetnarska została mistrzynią Polski do lat 23

DW
W Warszawie odbyły się mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na 20 kilometrów. Z bardzo dobrej strony pokazała się na nich zawodniczka KKS Victorii Stalowa Wola, Małgorzata Cetnarska, która w klasyfikacji do lat 23 zdobyła złoty medal.

Zawody w ramach mistrzostw Polski odbywały się w stolicy naszego kraju, Warszawie. Rywalizowano w wielu kategoriach wiekowych, a także w kategorii open. Startowali mężczyźni i kobiety.

Wśród mężczyzn wygrał Dawid Tomala (KU AZS Politechniki Opolskiej) z czasem 1:24:44. Drugi był Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec) - 1:24:52. Trzecie miejsce zajął Łukasz Niedziałek (WLKS Nowe Iganie) - 1:26:25.

W kategorii open wśród kobiet triumfowała zawodniczka LKS Stali Mielec, Katarzyna Zdziebło - uzyskała czas 1:30:41. Była bezkonkurencyjna, ponieważ druga zawodniczka, Agnieszka Elleward (WKS Flota Gdynia) uzyskała rezultat o około dziesięć minut gorszy - 1:41:30. Trzecia była Olga Niedziałek (WLKS Nowe Iganie) - 1:42:11.

Małgorzata Cetnarska uzyskała czas 1:48:47, co dało jej piąte miejsce w kategorii open, ale pierwsze do lat 23.

Do lat 20 wśród kobiet wygrała Patrycja Oller (MLKS Nadwiślanin Chełmno) z czasem 1:55:05. Wśród mężczyzn najlepszy był Tomasz Strzeszewski z (reprezentujący klub AZS_AWF Gorzów) z czasem 1:44:26.