Alan Rogalski
Kamila Kubas
Kamila Kubas Adrian Stykowski
W sobotę 4 września, w przedostatnim dniu igrzysk paraolimpijskich w Tokio zdobyliśmy dwa medale. Ale do tego, by było ich więcej, zabrakło niewiele. Podsumujmy to, co wydarzyło się w sobotę 4 września w najważniejszej imprezie sportowej w ostatnim pięcioleciu.

Czwarte miejsce w pchnięciu kulą w klasie niepełnosprawności F-34 zajął Tomasz Pauliński ze Startu Bydgoszcz. Uzyskał wynik 11,09 m, a więc o 27 centymetry za mało, by stanąć na podium.

Na to wskoczyć też mogła parakajakarka Katarzyna Kozikowska. Zawodniczka Startu Wrocław w klasie KL-3 na 200 m osiągnęła rezultat 52,264 s, czyli straciła do trzeciej mniej niż 0,4 sekundy.

Za na piątej pozycji w biegu na 200 m w klasie T-37 uplasował się Michał Kotkowski. Paralekkoatleta Startu Poznań czasem 23,12 s pobił rekord życiowy.

Inna niepełnosprawna kajakarka Kamila Kubas ze Startu Zielona Góra co prawda triumfowała w finale na 200 m, ale B. Była więc dziewiąta. Pochodząca z Małomic paraolimpijka popłynęła w klasie KL-2.

Za to w strzelectwie mieszkaniec Staniątek Szymon Sowiński z zielonogórskiego Startu zajął dziewiąte miejsce, a Filip Rodzik ze Skorpiona Polkowice uplasował się na 31. pozycji w eliminacjach SH-1 50 m i obaj nie awansowali do finału.

Z kolei Milena Olszewska ze Startu Gorzów wraz z Łukaszem Ciszkiem ze Startu Kielce odpadli w ćwierćfinale miksta w parałucznictwie na igrzyskach w Tokio. Polacy w 1/16 finału wyeliminowali parę z Australii Taymona Kentona-Smitha i Imalię Oktrinindę, pokonując ją 6:0 (34:32, 31:30, 36:32), ale w kolejnej rundzie ulegli faworyzowanemu duetowi Chińczyków Wu Chunyan i Zhao Lixue 0:6 (33:34 31:34 30:33). Wcześniej obydwoje biało-czerwonych w startach indywidualnych nie awansowali do strefy medalowej. Zajęli więc siódmą pozycję.

Natomiast inny gorzowianin Michał Głąb pchnął kulę na odległość 8,88 m w klasie F-33 i był szósty.

Przypomnijmy, złoty medal na szyi zawiesiła w sobotę Renata Śliwińska ze Startu Gorzów w pchnięciu kulą w klasie F-40 oraz brąz Alicja Jeromin ze Startu Radom w biegu na 200 m w klasie T-47.

PRZECZYTAJ TEŻ
Alicja Jeromin ze Startu Radom z brązem igrzysk paraolimpijskich w Tokio i kolejnym rekordem Europy na 200 m!