Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Maseczki ochronne szyte są przez kobiety w więzieniach trafią do mieszkańców Niska

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Z lewej przedstawiciele służby więziennej, z prawej wiceminister Marcin Warchoł i burmistrz Niska Waldemar Ślusarczyk
Z lewej przedstawiciele służby więziennej, z prawej wiceminister Marcin Warchoł i burmistrz Niska Waldemar Ślusarczyk Urząd Miasta
W miniony piątek w Urzędzie Gminy i Miasta Nisko dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie przekazał burmistrzowi Niska ostatnią turę około 14,5 tysiąca maseczek ochronnych.

Współpraca pomiędzy Zakładem Karnym w Rzeszowie i burmistrzem Gminy i Miasta Nisko Waldemarem Ślusarczykiem została zawarta dzięki inicjatywie wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła i jest elementem działań podejmowanych w jednostkach penitencjarnych w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga.

Maseczki zostały uszyte przez kobiety odbywające karę pozbawienie wolności w rzeszowskiej jednostce w ramach programu resocjalizacyjnego pod nazwą „Art w Koronie”, który został opracowany przez funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Rzeszowie.

W przekazaniu maseczek w miniony piątek wzięli udział: Marcin Warchoł – sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Waldemar Ślusarczyk – burmistrz Miasta i Gminy Nisko, pułkownik Marek Grabek – dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie i podpułkownik Krzysztof Kulczycki – dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie.

W sumie w tym roku Zakład Karny w Rzeszowie przekazał do Gminy i Miasta Nisko 33,5 tysięcy maseczek ochronnych.

- Służba Więzienna pomaga szpitalom, hospicjom, placówkom medycznym, Domom Pomocy Społecznej, Domom Dziecka. Część środków ochronnych jest przekazywana na potrzeby sądów, prokuratur, kuratorów, funkcjonariuszy Służby Więziennej i innych służb mundurowych - stwierdził major Maciej Słysz.

Materiał i maszyny z Niska

Od połowy kwietnia kobiety odbywające karę w Zakładzie Karnym w Rzeszowie przygotowują maseczki ochronne dla mieszkańców Gminy i Miasta Nisko. Dzięki inicjatywie wiceministra Marcina Warchoła, w ramach programu, w Zakładzie Karnym w Rzeszowie powstanie ponad 20 tysięcy maseczek ochronnych na potrzeby Niska. Materiał i maszyny do produkcji dostarczyły władze Niska, a program readaptacyjny opracowali funkcjonariusze Zakładu Karnego w Rzeszowie. Ze względu na potrzeby mieszkańców maseczki są przekazywane burmistrzowi Niska w turach. Pierwsza partia środków ochronnych w ilości około 7 tysięcy sztuk trafiło do mieszkańców w 18 maja.

Nie tylko maseczki

Współpraca pomiędzy Zakładem Karnym w Rzeszowie i burmistrzem Gminy i Miasta Nisko Waldemarem Ślusarczykiem jest elementem działań podejmowanych w jednostkach penitencjarnych w ramach akcji resortu sprawiedliwości i więziennictwa. W zakładach karnych i aresztach śledczych szyte są maseczki, produkowane są przyłbice, odzież ochronna. W rzeszowskim zakładzie szyciem maseczek zajmuje się dziesięć kobiet, pięć zajmuje się pakowaniem. Dyrektor Zakładu Karnego Krzysztof Kulczycki zapewnił, że szycie przez osadzone maseczek jest formą resocjalizacji i pracy w grupie, co sprzyja dobrej atmosferze.

Jak wspomniał wiceminister Marcin Warchoł, Służba Więzienna pomaga szpitalom, hospicjom, placówkom medycznym, Domom Pomocy Społecznej, Domom Dziecka. Część środków ochronnych jest przekazywana na potrzeby sądów, prokuratur, kuratorów, funkcjonariuszy Służby Więziennej i innych służb mundurowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie