Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Maturzyści ze Stalowej Woli optymistycznie po egzaminie z języka niemieckiego

Zdzisław Surowaniec
Maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjaalnych numer 2 imienia Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli, zwanej „budowlanką”, mają dobre humory, co dobrze wróży wynikowi.
Maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjaalnych numer 2 imienia Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli, zwanej „budowlanką”, mają dobre humory, co dobrze wróży wynikowi. Zdzisław Surowaniec
Z językiem niemieckim na poziomie podstawowym i rozszerzonym zmagali się w czwartek na maturze absolwenci techników i liceów. O godzinie 9 rozpoczął się egzamin z niemieckiego podstawowego. Po popołudniu przyszedł cas na poziom rozszerzony. Język niemiecki jest drugim, jeśli chodzi o popularność wśród maturzystów językiem obcym nowożytnym.
Zobacz także:

Matura 2016 z niemieckiego. Odpowiedzi i arkusze w serwisie EDUKACJA

W tym roku na poziomie podstawowym zdaje go 21, 5 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników. Egzamin sprawdzający znajomość języka niemieckiego na poziomie podstawowym trwał 120 minut.

- Optymistycznie byli nastawieni uczniowie po egzaminie. To mnie cieszy - powiedział dyrektor Liceum Ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli Mariusz Potasz.

Również o godzinie 14 część uczniów (8,3 tysiąca w Polsce) przystąpiło także do pisemnego egzaminu z niemieckiego na poziomie rozszerzonym. Ta część trwała 180 minut. Tegoroczni absolwenci liceów i techników nie są jedynymi, którzy w czwartek będą pisać na maturze egzamin z niemieckiego. Razem z nimi piszą go też abiturienci z wcześniejszych roczników. Takich osób jest łącznie około 2,2 tys. w całym kraju.

Tegoroczni absolwenci mają obowiązek przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Każdy z maturzystów musi zdać każdy z tych egzaminów na poziomie podstawowym, chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym.Poza angielskim (najczęściej zdawanym), maturzyści zgodnie z deklaracjami, będą zdawać języki rosyjski, francuski, hiszpański i włoski. Dodatkowo maturzyści ze szkół dla mniejszości narodowych mają jeszcze obowiązkowy egzamin z języka narodowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie