Mecz Polska - Rosja ONLINE. Ważny sprawdzian przed Euro....

Mecz Polska - Rosja ONLINE. Ważny sprawdzian przed Euro. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

1 1 połowa

• Koniec meczu! Mecz towarzyski przed Euro 2020 pomiędzy Polską i Rosją zakończył się wynikiem 1:1. Polacy już w 4. minucie wyszli na prowadzenie po świetnej akcji i wykończeniu Jakuba Świerczoka. Goście wyrównali kilkanaście minut później po błędzie w kryciu Tymoteusza Puchacza.

• Brzydki faul Krychowiaka na rywalu. Ostatnia szansa w tym meczu dla gości.

• Moder zauważył Linettego wbiegającego w pole karne, ten wycofał przed szesnastkę do Kozłowskiego, który jednak niecelnie uderzył z dystansu.

• Pomyłka Modera zaczęła kontratak Rosjan 3 na 3, ale świetnie zachował się Bednarek, który wybiegł przed napastnika i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Ostry faul na Kozłowskim, który zwija się teraz z bólu.

• Kozłowski płasko do Linettego w pole karne, ale Rosjanie dzielnie bronią się we własnej szesnastce.

• Rajd Jóźwiaka fantastycznie wyszedł rajdem z własnej połowy, zagrał do Świerczoka, którego kiwka nie była skuteczna.

• Jóźwiak na pozycję wahadłowego, Linetty w miejsce Frankowskiego. Zagęszczamy środek i w takim zestawieniu dokończymy to spotkanie.

• Spadło nam znacznie tempo pod koniec tego spotkania. Dużo bezpośrednich podań, które okazują się niecelne.

• Ależ znakomicie wybrnął z tego Kozłowski! Poradził sobie z trzema rywalami, Jóźwiak ograł dryblingiem dwóch z nich i dopiero faulem na Świerczoku Rosjanie zatrzymali naszą akcję.

• Dośrodkowanie Puchacza prosto w obrońcę. Zebraną piłkę huknął jeszcze Moder, ale bardzo wysoko nad bramką.

• Kacper Kozłowski z kolejnym występem w biało-czerwonych barwach. Pojawił się w miejsce Mateusza Klicha.

• Dobra piłka z lewej strony na Modera, ale ten - będąc na prawym skrzydle - nie zdecydował się na indywidualną akcję i zaczynamy atak pozycyjny.

• Karol Świderski kończy swój występ na dziś. Zastąpił go Jakub Moder.

• Zabołotnyj w miejsce Dziuby.

• Żirkow w miejsce Kuziajewa.

• Frankowski nie zdołał zatrzymać rywala, ten zagrał mocną piłkę na lewe skrzydło, ale dopiero pod własnym polem karnym zatrzymaliśmy Rosjan.

• Rifat Żemaletdinow zastąpił Aleksieja Miranczuka.

• Matwiej Safonow zastąpił Antona Szunina. Zmiana bramkarza dość niespodziewana.

• Zagranie do Dziuby, ale ten został złapany na pozycji spalonej.

• Jóźwiak odebrał piłkę rywalowi na jego połowie, utrzymał się z nią, odegrał do Bereszyńskiego, lecz ten niecelnie dośrodkował na Świerczoka.

• Zaprzepaszczony kontratak przez Polaków! Za mocne dogranie Świderskiego, przewrócił się jeszcze Frankowski. Szkoda.

• I w zespole Rosjan pojawił się Mukhin za Ozdojewa.

• Jan Bednarek za Kamila Piątkowskiego.

• Jóźwiak za Kownackiego.

• Potrójna zmiana w ekipie Paulo Sousy. Bereszyński zastąpił Kędziorę.

• Puchacz mocno, ale nad bramką ok. 1,5 metra.

• Kudriaszow zdemolował niemal Kownackiego. Zasłużona kartka, szansa dla Puchacza na uderzenie z rzutu wolnego.

• Pomyłka dwóch naszych obrońców, Dziuba wyszedł niemal sam na sam z Fabiańskim, ale znakomitą walką wykazali się Kędziora z Helikiem i naprawili swój błąd.

• Dośrodkowanie Frankowskiego w pole karne, ale nie sięgnął piłki Świderski.

• Dużo niedokładności w środku pola, trudno drużynom zbudować składną akcję, wymienić kilkanaście podań, nie popełniać błędów.

• Diveev zastąpił Semenowa w przerwie.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Wracamy do Wrocławia, gdzie do przerwy remisujemy z Rosją 1:1.

• Koniec pierwszej połowy.

• Kędziora ratuje nasz zespół! Karawajew wybiegł do prostopadłej piłki, zagrał wzdłuż linii bramkowej na napastnika i Tomasz Kędziora cudem odbił futbolówkę tak, że ta padła łupem Fabiańskiego.

• Zamknęli nas w polu karnym Rosjanie, miękkie dośrodkowanie z lewej strony pola karnego na prawą, ale uderzający z pierwszej piłki Dziuba huknął w trybuny.

• Piłka opuściła boisko i nasi rywale mają korner.

• Fatalne dośrodkowanie Klicha tym razem.

• Szarżował Puchacz i mamy rzut wolny na wysokości linii pola karnego.

• Ale akcja Polaków! Kilka podań, płynnie przeszliśmy do ofensywy, wrzutka z lewego skrzydła do kompletnie niepilnowanego Świderskiego, który głową uderzył prosto w Szunina! Dośrodkowywał Klich.

• Groźna strata w środku pola, ale poradziliśmy sobie z wrzutką Kuziajewa.

• Po dłuższej przerwie wznowiliśmy grę. Rosjanie wciąż na naszej połowie, grają sobie z nami w "dziadka".

• Dżikija leży na murawie i potrzebuje pomocy medycznej.

• Niedokładne, płaskie dośrodkowanie na Dziubę i mamy szczęście, że był tam Kędziora, który dopadł do bezpańskiej piłki.

• Spokojniejszy fragment z obu stron. Mieliśmy akcję na lewej stronie boiska, ale Kownacki nie opanował piłki.

• Karawajew miękko na Dziubę, duże mamy problemy z tymi piłkami i Helik na raty wybił piłkę z Kędziorą. Ostatnio coraz gorzej radzimy sobie w defensywie.

• Świerczok wszedł do środka ze skrzydła i uderzył na bramkę lobem. Szunin miał duży problem z przeniesieniem futbolówki nad poprzeczką.

• Gołowin znów na lewej stronie, kolejna miękka wrzutka wybita przez Helika.

• W akcji arbiter uznał przywilej korzyści. Karol Świderski cudem uszedł bez szwanku w tym starciu. Słuszna żółta kartka.

• Dobra akcja Polaków, ale można to było zrobić lepiej. Kownacki za daleko wypuścił sobie piłkę na skrzydle, pojawiło się jeszcze zgranie do Klicha, który huknął z 18 metrów, ale tuż nad bramką.

• Polacy utrzymują się przy piłce na własnej połowie. Uspokoiło się nieco widowisko.

• Akcja Rosjan na lewej stronie boiska, niepilnowany Gołowin miękko wrzucił w nasze pole karne, tam zza pleców Tymoteuszowi Puchaczowi wybiegł prawy obrońca gości i strzałem głową pokonał Łukasza Fabiańskiego. Szkoda tej bramki, bo do tej pory nasz zespół wyglądał bardzo dobrze. Mecz zaczyna się od nowa.

• GOL! WIACZESŁAW KARAWAJEW!

• Miranczuk stara się przejść jednego z naszych zawodników, ale od razu przychodzi do asekuracji kolejny. Mają problem goście, aby cokolwiek stworzyć w bliższej odległości niż 30 metrów od bramki Łukasza Fabiańskiego.

• Świderski wypatrzył wbiegającego do prostopadłej piłki Świerczoka, ale napastnik został podwojony w kryciu i Rosjanie odzyskali posiadanie.

• Pierwsza niebezpieczna akcja Rosjan, zagranie do Zobnina, który niemal z linii końcowej wycofał futbolówkę na Dziubę, ten zgrywał już do kolejnego partnera, ale Helik przewidział to i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Dziuba zmusił Fabiańskiego do błędu - daleki wykop w aut, dzięki któremu Rosjanie zdobyli cenne metry.

• Miranczuk i Dziuba minęli się z górną piłką i ta trafiła do Fabiańskiego.

• Wysoko atakujemy rywali, nie dajemy im nawet na moment odpocząć. Frankowski wywalczył aut.

• Świetny odbiór w środku pola, wymiana podań, aż w końcu piłka trafia do Świerczoka, który podwójnie kryty przez obrońców, zanotował niestety stratę.

• Niecelna wrzutka na Kownackiego, ale napastnik Fortuny naciskał rywala, który musiał wybić piłkę byle przed siebie. Mamy aut na połowie przeciwników.

• Nieudany atak Rosjan bez piłki, utrzymujemy się przy niej i nadal gramy "swoje".

• Kapitalna akcja reprezentacji Polski! Wysoki pressing, napastnicy zaatakowali bramkarza, który musiał ratować się niecelnym wybiciem. Piłka powędrowała z lewego skrzydła w pole karne, gdzie Frankowski uniknął spalonego, zagrał prostopadle do Świerczoka, a ten precyzyjnym uderzeniem dał naszej drużynie prowadzenie! Kapitalny okres dla tego napastnika, powrót do reprezentacji w wielkim stylu. Polska prowadzi z Rosją 1:0!

• GOOOOOOOOOOOL! JAKUB ŚWIERCZOK!

• Nasza drużyna przez dłuższy czas wytrzymała napór przeciwników, poradziła sobie z pressingiem celnymi podaniami i od własnej połowie rozpoczyna atak na bramkę.

• Mocne rozpoczęcie Polaków, dwa podania w pole karne i rosyjscy obrońcy w ostatniej chwili ratują się wybiciem. Kontratak rywali zatrzymany przez Kędziorę.

• Zaczynamy spotkanie!

• Zawodnicy wyszli już na murawę, odśpiewali hymny i szykują się już na pierwszy gwizdek arbitra.

• Z Rosją po raz ostatni zagraliśmy na Euro 2012. Padł wynik 1:1, bo na gola Alana Dżagojewa po przerwie odpowiedział Jakub Błaszczykowski. Z tamtej kadry w obecnej są jedynie Robert Lewandowski oraz Maciej Rybus.

• Nasz dzisiejszy rywal również wystąpi na Euro. Do turnieju przygotowuje się na zgrupowaniu w Austrii. W grupie B zmierzy się z Belgią, Danią oraz Finlandią. Przed turniejem czeka go jeszcze sparing z Bułgarią (5 czerwca).

• Z Rosją nie zagra kapitan Robert Lewandowski. Zabraknie też wracającego do zdrowia Arkadiusza Milika czy Piotra Zielińskiego, któremu urodził się syn.

• Minął tydzień od kiedy reprezentacja zaczęła przygotowania w Opalenicy. Pracę uprzykrzają nieco kontuzje, ale sam selekcjoner nie załamuje rąk; cieszy się z rodzinnej atmosfery i nastawienia graczy do zajęć. Portugalczyk przekonuje, że czeka nas fantastyczny turniej.

• Paulo Sousa nie wystawił we Wrocławiu optymalnej jedenastki, ale przetestuje model gry i kilku zawodników z drugiego szeregu. To nasz przedostatni sprawdzian przed inauguracją Euro.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania towarzyskiego Polska - Rosja!

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Gol24

Polska - Rosja LIVE! Ważny sprawdzian przed Euro

Polska - Rosja LIVE! Ważny sprawdzian przed Euro ©Szymon Starnawski

Mecz Polska - Rosja ONLINE. Paulo Sousa nie wystawi we Wrocławiu optymalnej jedenastki, ale przetestuje model gry i kilku zawodników z drugiego szeregu. To nasz przedostatni sprawdzian przed inauguracją Euro. Relacja LIVE od godziny 20:45.

Mecz Polska - Rosja ONLINE

Z Rosją nie zagra kapitan Robert Lewandowski.
    Zabraknie też wracającego do zdrowia Arkadiusza Milika czy Piotra Zielińskiego, któremu urodził się syn. Szansę we wtorek mają otrzymać m.in. Łukasz Fabiański i Tymoteusz Puchacz. Były piłkarz Lecha Poznań a obecnie Unionu Berlin jeszcze nie zadebiutował w pierwszej drużynie.

Transmisja na żywo meczu Polska - Rosja. Komentuje nowy duet [01.06.2021]

Decyzją rządu mecz we Wrocławiu obejrzy więcej osób. Limit 25 procent zajętych miejsc został podwyższony do 50 procent. Z trybun kadrę powinno więc dopingować około 20 tys. gardeł.

Z Rosją po raz ostatni zagraliśmy na Euro 2012. Padł wynik 1:1, bo na gola Alana Dżagojewa po przerwie odpowiedział Jakub Błaszczykowski. Z tamtej kadry w obecnej są jedynie Robert Lewandowski oraz Maciej Rybus. W Rosji ostali się bramkarz Anton Szunin oraz boczny obrońca Jurij Żyrkow.

Paulo Sousa, selekcjoner Polski: - Wtorkowy mecz, jak również ten z Islandią w Poznaniu, mają pokazać wszystko to, nad czym pracowaliśmy w Opalenicy. Musimy zaprezentować powtarzalność i regularność tego, co ćwiczyliśmy. We wtorek zobaczymy mieszankę - tych, którzy grali w marcu i tych, którzy nie dostali ode mnie szansy. Co do Roberta, to mając na uwadze jego sezon i kontuzje, to planujemy pracę tak, by on nie był jednak w wyjściowej jedenastce. Taka też była jego prośba. Chcemy zobaczyć zwłaszcza utrzymanie piłki i tworzenie szans na zdobywanie bramek. Musimy ocenić, jak zachowujemy się w fazach przejściowych.

Stanislaw Czerczesow, selekcjoner Rosji: - Mecze towarzyskie są potrzebne przed turniejami. To jeden z etapów przygotowań. Chcemy w meczu przeciw Polsce przetestować nowe pomysły taktyczne. Tylko w ten sposób możemy sprawdzić, czy podążamy właściwą drogą.

Przewidywane składy na mecz Polska - Rosja:
    Polska: Fabiański - Bereszyński, Helik, Bednarek, Puchacz - Płacheta, Klich, Moder, Jóźwiak - Kownacki, Świerczok (Świderski?).
    Rosja: Szunin - Karawajew, Siemionow, Dżykija, Żyrkow - Ozdojew, Zobnin, Al. Miranczuk, Kuziajew, Gołowin - Zabolotny (Sobolew?)

Nie zagrają w meczu Polska - Rosja:
    Polska: Milik, Zieliński, Lewandowski, Rybus, Dawidowicz, Majecki
    Rosja: Dziuba

Ostatnie mecze bezpośrednie:
    Polska - Rosja 1:1 (Euro 2012, 12.06.2012)
    Rosja - Polska 2:2 (mecz towarzyski, 22.08.2007)

Mecz Polska - Rosja TRANSMISJA TV
    Transmisja na żywo w TVP 1 oraz w Polsacie Sport. W internecie mecz za darmo na stronie i w aplikacji TVP Sport. Dla TVP komentuje duet Mateusz Borek – Kazimierz Węgrzyn. Przedmeczowe studio w TVP Sport od godziny 18:45. Gośćmi Sylwii Dekiert będą: Wojciech Kowalewski, Sebastian Mila oraz Robert Podoliński.