Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto Stalowa Wola ma zapewniony tani prąd na oświetlenie uliczne na przynajmniej rok

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Tej zimy nie będzie włączenia ulicznego oświetlenia w Stalowej Woli
Tej zimy nie będzie włączenia ulicznego oświetlenia w Stalowej Woli Pixabay
Miasto Stalowa Wola poinformowało, iż nie powinno być problemu z oświetleniem tej zimy i przez najbliższy rok. Świąteczne ozdoby świetlne będą w użyciu.

Miasto Stalowa Wola wybrało dostawcę energii

Jak przypomniał prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny miasto w listopadzie ubiegłego roku, kiedy nikomu się nie śniły problemy z energią, wybrało dostawcę energii elektrycznej na dwa lata. Rozstrzygnięto wówczas przetarg na zakup energii elektrycznej dla miasta. Dostawcą został rzeszowski PGE Obrót, który dostanie za energię od miasta 7,8 miliona złotych.

Do przetargu stanęły wówczas dwa podmioty: rzeszowski PGE Obrót za 7,8 miliona złotych oraz Entrade z Jawczyc za 9,2 miliona złotych. Miasto początkowo zarezerwowało na ten cel 6,4 miliona złotych. Musiało zgodzić się na dopłatę. Dzisiaj może czuć się wygrane.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny przypomniał, że rząd przeznaczy samorządom 12 miliardów złotych na dopłaty do energii elektrycznej. Stalowa Wola otrzyma z tej puli 7 milionów 200 tysięcy wsparcia na prąd. To pozwoli także nie podnosić cen dla mieszkańców za usługi komunalne, co wpływa na czynsze za mieszkania.

Przybywa punktów poboru energii w Stalowej Woli

Punktów poboru energii elektrycznej w Stalowej Woli przybywa nie tylko za sprawą miejsc rekreacyjnych, ale i remontów ulic i parkingów. To sprawia, że na energię elektryczną miasto przeznacza coraz więcej pieniędzy.

Przetarg na prąd dotyczył między innymi oświetlenia ulicznego w liczbie 144 punktów, dostawy energii do: 27 tablic informacji pasażerskiej, pompowni wód opadowych, znaków drogowych, fontann, budynku Sokoła, Urzędu Stanu Cywilnego, garaży na ulicy Wolności, schronu na ulicy Wyszyńskiego, Urzędu Miasta, syren alarmowych na Metalowców, Al. Jana Pawła II oraz na Podleśnej 3 i Dmowskiego 6, biura Urzędu Miasta, budynku administracyjnego Urzędu Miasta, placówek oświatowych, Środowiskowego Domu Samopomocy na Wańkowicza i Popiełuszki, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, instytucji kulturalnych: wystawy Centralnego Okręgu Przemysłowego, budynku po byłym sądzie, Muzeum Regionalnego, Miejskiego Domu Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Planowane ilości poboru to około 6 389 829 kWh/rok.

Rosną koszty energii elektrycznej w Stalowej Woli

Koszty za energię elektryczną, jak tłumaczono, wzrastają głównie za sprawą przesyłu. Miasto stara się niwelować skutki podwyżek, inwestując w energooszczędne rozwiązania, między innymi oświetlenie ledowe, które pomniejsza bezpośrednio koszty zużycia. Z kolei budowane żłobko-przedszkole w technologii pasywnej ma o 40 procent zużywać mniej energii niż obecne obiekty.

W przetargu w roku 2017 miasto za dwuletnią umowę na dostawę energii elektrycznej zapłaciło 3,5 miliona złotych, w 2019 - 5,6 miliona złotych, w 2021- 7,8 miliona złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stalowawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto