Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miejska Biblioteka Publiczna prezentuje tarnobrzeskie ulice, place i ronda

Grzegorz LIPIEC, [email protected]
Autorki książki „Tarnobrzeskie ulice”. Od lewej: Justyna Krasuska, Anna Świderek i Barbara Wygoda. Pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu przygotowały ciekawą publikację prezentującą ulice Tarnobrzega i ich patronów.
Autorki książki „Tarnobrzeskie ulice”. Od lewej: Justyna Krasuska, Anna Świderek i Barbara Wygoda. Pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu przygotowały ciekawą publikację prezentującą ulice Tarnobrzega i ich patronów. Grzegorz Lipiec
Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu przygotowała ciekawe opracowanie.

Tego jeszcze nie było. Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu wydała książkę "Tarnobrzeskie ulice", w której znaleźć możemy wyczerpujące noty o patronach ulic, placów i rond naszego miasta. Całość wzbogacona jest zdjęciami.

- Nikt jeszcze nie zebrał w jednym opracowaniu informacji o patronach tarnobrzeskich ulic, placów i rond - mówi Stanisława Mazur, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu.

WYDŁUŻONA PRACA PRZEZ PODZIAŁ DZIKOWA

Książka nie powstałaby gdyby nie praca trzech pracownic biblioteki. Materiały zebrała i opracowała Anna Świderek, za zdjęcia i oprawę graficzną odpowiadała Barbara Wygoda, a potem do korekty przystąpiła Justyna Krasuska.

- Prace nad książką trwały sześć miesięcy. Wszystko zostało wydłużone przez podział osiedla Dzików. Nie chcieliśmy wydawać książki, która po miesiącu będzie nieaktualna, bo nie uwzględniliśmy nowego osiedla - opowiada Anna Świderek.

Zdjęcia wykorzystane w wydawnictwie były robione w trakcie letnich miesięcy. - Tarnobrzeg jest naprawdę ładnym miastem, a szczególnie widać to, kiedy jest słonecznie - dodaje Barbara Wygoda.

LUDZIE I WYDARZENIA ZWIĄZANE Z MIASTEM

W książce "Tarnobrzeskie ulice" szeroko opisane są sylwetki osób oraz wydarzenia historyczne, które patronują ulicom, placom, rondom, i są związane z naszym miastem. Tak na przykład mamy ulicę Dekutowskiego i wyczerpującą notkę o majorze Hieronimie Dekutkowskim pseudonim "Zapora". Rondo Gracjana Fróga, czy też Plac Akademii Ciechocińskiej.

- Dodatkowo chciałabym podziękować za wsparcie Sławomirowi Stępakowi oraz Stanisławowi Czucharze - kończy Stanisława Mazur.

- Wykaz został przygotowany na podstawie danych udostępnionych przez Wydział Geodezji i Gospodarki Gruntami Urzędu Miasta Tarnobrzeg.

Oprócz ciekawych tekstów i zdjęć w książce znajdziemy mapy poszczególnych osiedli Tarnobrzega, zbiór uchwał w sprawie nazewnictwa ulic w naszym mieście oraz wykaz, jak zmieniały się nazwy ulic. Książka jest dostępna w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie