Mieszkańcy przysiółka Osina, w sołectwie Stale walczą z...

  Mieszkańcy przysiółka Osina, w sołectwie Stale walczą z ciężkim tonażem

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Od momentu położenia asfaltu nasilenie ruchu na drodze jest tak duże, że ludzie niepokoją się o własne zdrowie i życie.
  1/5
  przejdź do galerii

  Od momentu położenia asfaltu nasilenie ruchu na drodze jest tak duże, że ludzie niepokoją się o własne zdrowie i życie. ©Klaudia Tajs

  Mieszkańcy przysiółka Osina, w sołectwie Stale w powiecie tarnobrzeskim walczą z ciężkim transportem, który rozjeżdża ich wyasfaltowaną drogę, jednocześnie zagrażając bezpieczeństwu mieszkańców.
  ZOBACZ TAKŻE:
  Mężczyzna podpalił się przed sądem w Rzeszowie. Wypowiedź Marty Tabasz Rygiel rzecznika KWP


  (Źródło: nowiny24.pl)


  Swoimi obawami podzielili się z władzami gminy i poprosili o podjęcie kroków, które na osiedlowej ulicy przywrócą spokój i bezpieczeństwo.
  - Dopóki na tej ulicy nie położono asfaltu do granicy z gminą Tarnobrzeg na Orliskach Żupawskich, to była to wiejska dróżka uczęszczana przez mieszkańców - przypominają właściciele pobliskich posesji. - Niestety od kilku lat nasilenie ruchu jest tak duże, że ludzie niepokoją się o własne zdrowie i życie, gdy się po niej poruszają. Natężenie na tej drodze jest tak ogromne, że zaczynają pękać fundamenty domów.

  Zdaniem mieszkańców w celu ograniczenia ruchu należy ograniczyć prędkość na ulicy do 40 kilometrów na godzinę oraz ustawić dwa, dodatkowe progi zwalniające, murowane. - Takie, przy którym kierowca nie zwolni, to pozbędzie się podwozia - sugerują mieszkańcy.

  Droga prowadzi z Orlisk Żupawskich do Stalów. Kazimierz Skóra, wójt Grębowa zapewnia, że gmina już podjęła kroki, które ograniczyły nasilenie ruchu. - Próg zwalniający już został zamontowany - wyliczył wójt Skóra. - Są także znaki ograniczające tonaż do 15 ton od strony Stalów i Orlisk Żupawskich. Tyle, że przewoźnicy nie respektują znaków i faktu, że jest to droga osiedlowa, i przewożą drogą duże ilości kruszywa i piasku.

  W celu ograniczenia ciężkiego transportu, w najbliższym czasie przy wjeździe na drodze pojawią się nowe znaki. Tym razem ograniczające tonaż do pięciu ton. Zostaną także zamontowane kolejne progi zwalniające. - Musimy tylko przyjrzeć się w jakiej odległości można je zamontować - dodaje wójt. - Poinformowaliśmy także policję, aby częściej sprawdzała przewożony tonaż.


  QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]