Mieszkańcy przysiółka Osina, w sołectwie Stale walczą z...

  Mieszkańcy przysiółka Osina, w sołectwie Stale walczą z ciężkim tonażem

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Od momentu położenia asfaltu nasilenie ruchu na drodze jest tak duże, że ludzie niepokoją się o własne zdrowie i życie.
  1/5
  przejdź do galerii

  Od momentu położenia asfaltu nasilenie ruchu na drodze jest tak duże, że ludzie niepokoją się o własne zdrowie i życie. ©Klaudia Tajs

  Mieszkańcy przysiółka Osina, w sołectwie Stale w powiecie tarnobrzeskim walczą z ciężkim transportem, który rozjeżdża ich wyasfaltowaną drogę, jednocześnie zagrażając bezpieczeństwu mieszkańców.
  ZOBACZ TAKŻE:
  Mężczyzna podpalił się przed sądem w Rzeszowie. Wypowiedź Marty Tabasz Rygiel rzecznika KWP


  (Źródło: nowiny24.pl)


  Swoimi obawami podzielili się z władzami gminy i poprosili o podjęcie kroków, które na osiedlowej ulicy przywrócą spokój i bezpieczeństwo.
  - Dopóki na tej ulicy nie położono asfaltu do granicy z gminą Tarnobrzeg na Orliskach Żupawskich, to była to wiejska dróżka uczęszczana przez mieszkańców - przypominają właściciele pobliskich posesji. - Niestety od kilku lat nasilenie ruchu jest tak duże, że ludzie niepokoją się o własne zdrowie i życie, gdy się po niej poruszają. Natężenie na tej drodze jest tak ogromne, że zaczynają pękać fundamenty domów.

  Zdaniem mieszkańców w celu ograniczenia ruchu należy ograniczyć prędkość na ulicy do 40 kilometrów na godzinę oraz ustawić dwa, dodatkowe progi zwalniające, murowane. - Takie, przy którym kierowca nie zwolni, to pozbędzie się podwozia - sugerują mieszkańcy.

  Droga prowadzi z Orlisk Żupawskich do Stalów. Kazimierz Skóra, wójt Grębowa zapewnia, że gmina już podjęła kroki, które ograniczyły nasilenie ruchu. - Próg zwalniający już został zamontowany - wyliczył wójt Skóra. - Są także znaki ograniczające tonaż do 15 ton od strony Stalów i Orlisk Żupawskich. Tyle, że przewoźnicy nie respektują znaków i faktu, że jest to droga osiedlowa, i przewożą drogą duże ilości kruszywa i piasku.

  W celu ograniczenia ciężkiego transportu, w najbliższym czasie przy wjeździe na drodze pojawią się nowe znaki. Tym razem ograniczające tonaż do pięciu ton. Zostaną także zamontowane kolejne progi zwalniające. - Musimy tylko przyjrzeć się w jakiej odległości można je zamontować - dodaje wójt. - Poinformowaliśmy także policję, aby częściej sprawdzała przewożony tonaż.


  QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Oto prawdziwe pytania z testu MultiSelect


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (6) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Zobacz koniecznie:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!