Mieszkańcy Stalowej Woli i Tarnobrzega w milczeniu oddają...

  Mieszkańcy Stalowej Woli i Tarnobrzega w milczeniu oddają hołd zmarłemu prezydentowi Gdańska

  Zdjęcie autora materiału

  Marcin Radzimowski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Mieszkańcy Stalowej Woli w spontanicznym geście zebrali się przy Spółdzielczym Domu Kultury
  1/20
  przejdź do galerii

  Mieszkańcy Stalowej Woli w spontanicznym geście zebrali się przy Spółdzielczym Domu Kultury ©Zdzisław Surowaniec

  Około trzystu osób w Stalowej Woli, około trzydziestu w Tarnobrzegu w poniedziałek wieczorem spontanicznie zebrało się, zapalając znicze. W milczeniu oddali cześć Pawłowi Adamowiczowi, prezydentowi Gdańska zamordowanemu podczas światełka do nieba w trakcie niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku.
  W Tarnobrzegu dzięki spontanicznej inicjatywie w mediach społecznościowych, około 30 osób w poniedziałek o godzinie 18 zgromadziło się przed siedzibą Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ulicy Kościuszki. Mieszkańcy zapalili znicze, w milczeniu każdy na swój sposób przeżywał dramatyczne zdarzenia, do jakich doszło w Gdańsku oraz śmierć prezydenta tego miasta, Pawła Adamowicza. Ktoś zapalił również znicz na Placu Bartosza Głowackiego, gdzie w niedzielę odbył się tarnobrzeski finał WOŚP.

  Na swoim profilu na facebooku prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek podzielił się swoimi odczuciami, zapraszając we wtorek na godzinę 19 do udziału w marszu przeciw przemocy i nienawiści: "Żegnamy z bólem Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
  Każda śmierć boli i zostawia po sobie niezatarty ślad. Ta śmierć boli szczególnie. Nie powinna się wydarzyć - nie w takim miejscu, czasie i wśród ludzi, którym orkiestrowa gra WOŚP w niczym nie przeszkadzała. Jestem wstrząśnięty tą niepotrzebną śmiercią, która dotknęła całą naszą rodzinę grającą od wielu lat z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Prezydent Adamowicz był jednym z nas, był wielkim przyjacielem i orędownikiem idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dlatego tym bardziej nie godzę się na taki wymiar nienawiści oraz szaleństwa. Razem ze mną jednym głosem mówią moi bliscy, współpracownicy, samorządowcy, młodzież, ich wychowawcy i mieszkańcy Tarnobrzega. To tylko słowa, ale nasze serca pogrążone są w smutku i żałobie za nieżyjącym Pawłem Adamowiczem - Tobą mógł być każdy z nas... Niech światełko do nieba będzie z Tobą i Twą rodziną. Wyrazem łączności i solidarności w tej trudnej dla Gdańska i Polaków chwili będzie spotkanie w ciszy. Przejdziemy wspólnie spod Urzędu Miasta w Tarnobrzegu na plac Bartosza Głowackiego, gdzie od lat gra orkiestra. Dołączcie: wtorek, 15 stycznia, godz.19".

  Także mieszkańcy Stalowej Woli w poniedziałek oddali hołd Pawłowi Adamowiczowi. Zebrali się o godzinie 20 przed Spółdzielczym Domem Kultury w Stalowej Woli, w którym to w niedzielę zorganizowano finał WOŚP. Zebrali się o godzinie 20, kiedy to cała Polska rozświetliła się światełkiem do nieba a w Gdańsku rozegrała się tragedia. Grupa około trzystu mieszkańców Stalowej Woli w poniedziałkowy wieczór posłała światełko do nieba, oddając cześć brutalnie zamordowanemu prezydentowi Gdańska. Ułożyli otoczone zniczami serce, na środku którego ktoś położył zdjęcie prezydenta Gdańska. Uczcili pamięć Pawła Adamowicza kwadransem ciszy.  Do tragedii na facebooku odniósł się prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny: "Wielkie zło zebrało swoje żniwo, pozbawiając życia na służbie ŚP Prezydenta Pawła Adamowicza. Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać Panie...W imieniu własnym oraz Mieszkańców Stalowej Woli na ręce Rodziny oraz Mieszkańców Gdańska składam głębokie wyrazy współczucia i solidarności. #PawełAdamowicz [*]".


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (11)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (11) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love