Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Młodzież wystawiła spektakl „Róża” w parafii świętego Floriana w Stalowej Woli. Cel był charytatywny

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Rolę papieża Jana Pawła II zagrał uczeń, łudząco podobny do „naszego” Ojca Świętego
Rolę papieża Jana Pawła II zagrał uczeń, łudząco podobny do „naszego” Ojca Świętego Złota Kościuszkowska
W kościele Źródło Bożego Miłosierdzia, w parafii świętego Floriana, młodzież pod kierunkiem katechetów przedstawiła spektakl ”Róża” według scenariusza Marcina Kobierskiego dla mieszkańców Stalowej Woli. Spektakl odbył się też w auli szkolnej dla uczniów „budowlanki”

Przedstawienie wystawione zostało w ramach XIX Dnia Papieskiego oraz Roku Jana Pawła II. Jego zadaniem było wzbudzenie refleksji nad tym, co jest w życiu najważniejsze oraz przypomnienie głównych wątków nauczania Papieża Jana Pawła II. Wstęp wynosił 1 zł od osoby. Była to okazja do włączenia się w charytatywną akcję pomocy potrzebującej rodzinie ze szkolnej społeczności. W sumie zebrano kwotę około 1 tysiąca 240 złotych.

- Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za hojność i wsparcie. Zaś wspaniałej młodzieży występującej w spektaklu gratulujemy talentu i pięknej gry aktorskiej oraz wyrażamy wdzięczność za zaangażowanie, poświęcenie i trud włożony w to dzieło, a także za ich wielkie serca - powiedzieli katecheci.

Marcin Kobierski – absolwent krakowskiego Szkoły Teatralnej, aktor teatru Bagatela. W swoim aktorskim dorobku ma takie spektakle, jak Skrzypek na Dachu, Makbet. Zagrał również w filmach np.Lista Schindlera oraz w serialach, m.in. Buła i spóła, Pierwsza miłość, Majka.

Powieść „Oskar i pani Róża” to afirmacja życia, które trzeba nauczyć się smakować każdego dnia, nie tylko w obliczu ostateczności. To historia dziesięcioletniego chłopca umierającego na białaczkę i wolontariuszki (wróżki, zjawy, anioła?) Pani Róży, która namawia go na korespondencję z Panem Bogiem i proponuje specyficzną grę: Oscar będzie każdy dzień traktował tak, jakby to było dziesięć lat. Odtąd kolejne dni to przyspieszone dorastanie i skondensowanie życia – wiek młodzieńczy pełen szaleństw i zabawy, dorosłość – założenie rodziny i troski przeplatane chwilami radości, starość – umiejętność doceniania mijającego czasu i szukanie znaków Boga w otaczającym człowieka świecie. I w końcu śmierć – ciche zaśnięcie w samotności.

Adaptacja zachowała błyskotliwe monologi i dialogi, pełne ciepła, humoru i filozoficznej zadumy nad upływającym czasem, nad sensem istnienia i zagadką śmierci. Zresztą młodzi aktorzy poddawali tekst z dużym talentem i wyczuciem.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Rekordowe polskie budynki. Co o nich wiesz?



Zmiany klimatyczne - czarne scenariusze

Z którą partią ci po drodze? Quiz


Tu mieszka się najlepiej - ranking jakości życia


Co wiesz o grillowaniu? Quiz


od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie