Młodzieżowa Liga Mistrzów UEFA. W Stalowej Woli Ruch Lwów U19 pokonał Inter Mediolan U19 w rzutach karnych [ZDJĘCIA]

Marcin Radzimowski
W Stalowej Woli Ruch Lwów U19 (żółte stroje) pokonał Inter Mediolan U19 w rzutach karnych. Po 90 minutach było 1:1 Marcin Radzimowski
W meczu fazy play-off rozgrywek Młodzieżowej Ligi Mistrzów UEFA, w środę 8 lutego na stadionie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli zmierzyły się zespoły ukraińskiego Ruchu Lwów U19 i włoskiego Interu Mediolan U19. Ekipa ze Lwowa wygrała dopiero w rzutach karnych, ponieważ w regulaminowym czasie gry było 1:1.

Młodzieżowa Liga Mistrzów UEFA. Ruch Lwów pokonał Inter Mediolan

Zwycięstwem Ruchu Lwów w rzutach karnych 4:3 zakończył się mecz fazy play-off rozgrywek Młodzieżowej Ligi Mistrzów UEFA z Interem Mediolan. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1 po golach zdobytych przez Serhiya Panchenkę w 30 minucie i Francesco Pio Esposito w 52 minucie.

flashscore.pl

W poprzednich rundach Ruch Lwów wyeliminował z rozgrywek Zagłębie Lubin U19 oraz Galatasaray Istambul U19. Z kolei mediolańczycy okazali się lepsi w grupie C od Bayernu Monachium U19 oraz Viktorii Pilzno U19. W Stalowej Woli mediolańczycy okazali się gorsi od ekipy ze Lwowa. W środowym meczu, którego stawką był awans do 1/8 rozgrywek, w ekipie Interu zagrał między innymi Aleksandar Stankovic, syn znakomitego byłego serbskiego piłkarza Dejana Stankovića, który zagrał na Mistrzostwach Świata w barwach trzech różnych reprezentacji: Jugosławii, Serbii i Czarnogóry oraz Serbii.
Zobaczcie zdjęcia w galerii.

Liga Młodzieżowa UEFA to międzynarodowe, europejskie, klubowe rozgrywki piłkarskie, utworzone z inicjatywy UEFA w 2012 dla wszystkich drużyn młodzieżowych klubów, które zakwalifikowały się do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dotychczasowe finały rozgrywek odbywały się w szwajcarskim Nyon. Zwycięstwo zdobywały drużyny: FC Barcelona, Chelsea Londyn, Real Madryt, FC Porto oraz Red Bull Salzburg.