Motor Lublin: Krzysztof Ropski jest naszym zawodnikiem, zgłosimy go do rozgrywek

Damian Wiśniewski
Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
Motor Lublin wydał oświadczenie, w którym jasno i wyraźnie zaznacza, że Krzysztof Ropski jest piłkarzem tego właśnie klubu.

Oficjalny komunikat klubu Moto Lublin brzmi następująco:

Przedstawiamy komunikat Zarządu Klubu Motor Lublin S.A. odnośnie transferu zawodnika Krzysztofa Ropskiego z Siarki Tarnobrzeg.

Klub Motor Lublin zgodnie z regulacjami zawartymi w Uchwale nr III/54 z dnia 27 marca 2015 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej „Minimalne wymagania dla standardowych kontraktów zawodników w sektorze zawodowej piłki nożnej” wpłacił odstępne za piłkarza Pana Krzysztofa Ropskiego, czyli oznaczoną w kontrakcie kwotę pieniężną umożliwiającą automatyczne rozwiązanie kontraktu w Klubie odstępującym, czyli w Siarce Tarnobrzeg. Dodatkowo Motor Lublin powiadomił klub Siarka Tarnobrzeg o zamiarze skorzystania z tej klauzuli.

Biorąc pod uwagę stanowisko klubu Siarka Tarnobrzeg podwyższanie kwoty odstępnego od zobowiązań (zaległości) klubu względem zawodnika od początku rundy jesiennej (01.07-31.12) oraz rundy wiosennej (01.01-30.06) jest naszym zdaniem niezgodne z ogólnie przyjętymi zasadami tworzenia kontraktów, a w szczególności instrumentu jakim jest wartość odstępnego za zmianę przynależności klubowej. Kwota odstępnego musi być określana według jasnych i czytelnych parametrów (wartości), a nie od kwot / wartości nieznanych klubowi pozyskującemu.

Klub pozyskujący nie ma i nie może mieć wiedzy jaka jest wartość kontraktu pozyskiwanego zawodnika, a tym bardziej kwoty zobowiązań klubu odstępującego wobec zawodnika. Zawodnik także tych kwot nie może ujawniać.

Klub Motor Lublin wykupił Krzysztofa Ropskiego z Siarki Tarnobrzeg, korzystając z klauzuli zawartej w kontrakcie piłkarza.

Klub Motor Lublin nie będzie płacił za zobowiązania Siarki Tarnobrzeg wobec Krzysztofa Ropskiego.

Po zasięgnięciu opinii w odpowiednich strukturach PZPN stanowisko Motoru Lublin jest zgodne z ogólnie obowiązującymi regułami dotyczącymi tworzenia kontraktów zawodniczych.

Postawa klubu Siarka Tarnobrzeg jest dla nas tym bardziej niezrozumiała wobec oficjalnego komunikatu na stronie klubu Siarka Tarnobrzeg. Cytujemy „…Klub z Lublina wykupił Ropskiego z Siarki, korzystając z klauzuli zawartej w kontrakcie piłkarza…”. Analizując oficjalny komunikat klubu Siarka Tarnobrzeg przed jego zamieszczeniem klub Siarka Tarnobrzeg z pewnością dokonał stosownej analizy pod kątem formalnym i prawnym.

Pozwolimy sobie nie komentować udzielenia zgody zawodnikowi na zmianę przynależności klubu od zdania sprzętu sportowego.

Mając na uwadze dobro zawodnika i powagę sytuacji nie będziemy się również odnosili do pytań dziennikarzy, w szczególności z mediów podkarpackich odnośnie wartości zaległości klubu Siarka Tarnobrzeg względem zawodnika Krzysztofa Ropskiego.

Klub Motor Lublin zgłosi do rozgrywek wiosennych Krzysztofa Ropskiego jako zawodnika klubu Motor Lublin.

Zarząd Klubu Motor Lublin S.A.

Wcześniej próbowaliśmy się skontaktować z prezesem Motoru Lublin, Pawłem Majką, ale odmawiał on komentarza twierdząc, że komunikować się z mediami będzie za pośrednictwem klubowej strony internetowej.

Klub Siarka Tarnobrzeg również uważa Krzysztofa Ropskiego za swojego piłkarza. W piątek 17. stycznia anulował transfer i zwrócił Motorowi przelane przez niego pieniądze (więcej o tym piszemy tutaj).

Po oświadczeniu klubu z Lublina tarnobrzeżanie podtrzymują swoją opinię o tym, że Krzysztof Ropski wciąż jest ich piłkarzem.

Więcej informacji na ten temat wkrótce.

Paulo Sousa nowym trenerem polskiej kadry

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

To Motor miał pokryć zaległości klubu wobec zawodnika.? Jeżeli tak to strasznie małe.

G
Gość

Ropski czy jak mu tam jest tu najmniej ważny.Ważne jest jak traktujecie człowieka.I to nie tylko jego.Siarka to zaściankowy klub kierowany przez gbura bez honoru i jaj..Jasne ze piłkarz nie może tak sobie odejść kiedy chce i gdzie chce ale może zachorować kiedy zechce i kuleć kiedy zechce .

Dodaj ogłoszenie