Jacek Czaplewski
PAP, EPA/Noushad Thekkayil
MŚ 2022. To czysta, nieskalana radość z futbolu. Brazylijczycy po trzeciej bramce wbitej Korei Południowej w meczu 1/8 finału zaprosili do wspólnej zabawy swojego selekcjonera. Tite nie odmówił i razem z nimi zatańczył przy linii bocznej. Nagranie od razu stało się hitem internetu.

Gdyby Brazylijczycy byli bezczelni to w przerwie mogliby zapytać Koreańczyków czy kiedyś w to grali. Mecz w pierwszej połowie toczył się bowiem do jednej bramki. Strzelali kolejno Vinicius Junior, wracający po kontuzji Neymar, Richarlison i na 4:0 Paqueta.

Po trzecim golu, strzelonym dzięki wspaniałej wymianie podań, Richarlison pobiegł do ławki rezerwowych. Tam razem z kolegami wywołał do tańca selekcjonera. Tite nie zważając na powagę pełnionej funkcji dał się porwać do zabawy.

- Myślę, że to brak szacunku tańczyć tak za każdym razem, gdy zdobywają bramkę. Nawet ich trener się w to angażuje. Nie podoba mi się to - uważa Roy Keane cytowany przez angielskie media.