Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nagroda Miasta Stalowej Woli „Gałązka Sosny” dla twórców kultury w trudnym czasie epidemii

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Nagroda Miasta Stalowej Woli „Gałązka Sosny” została wręczona w niedzielę na plenerowej imprezie przed Miejskim Domem Kultury. Uroczystość uświetnił Koncert Muzyki Filmowej z orkiestrą pod batutą Krzesimira Dębskiego.

Mimo chłodu i deszczu publiczność nie zawiodła. „Gałązka Sosny” to doroczna nagroda przyznawana wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury osobom, zespołom, animatorom, a także organizacjom mającym swoją siedzibę na terenie miasta Stalowej Woli lub działającym na jego rzecz. Nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach: literatura, wydarzenie kulturalne, debiut artystyczny, szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki oraz po raz pierwszy w kategorii kultura cyfrowa.

Kapituła przyznała nagrodę "Gałązka Sosny" następującym osobom:Kategoria „Literatura”: Marta Gdula- Żukowicz za tomik poezji „Ślady życia”. Jest autorką wierszy i prozy wspomnieniowej. Wzruszona dziękowała Annie Garbacz za zachęcanie jej do pisania. Nagrodę otrzymał także Stanisław Chudy za książkę "I poszli za Polskę się bić". Książka o żołnierzach znad Wisły i Sanu walczących pod Monte Cassino. Autor dotarł do rodzin żołnierzy, z dwójką rozmawiał osobiście.

Kategoria „Debiut”: Mateusz Łojek, raper ŁJK za koncert "Dyletantyzm", powstały na podstawie prozy Leopolda Tyrmanda, inspirowany muzyką jazzową. To spektakl upamiętniający setną rocznicę urodzin pisarza.

Kategoria „Szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki”: Magdalena Pamuła, pianistka, nauczycielka muzyki oraz organizatorka życia muzycznego, prezes Fundacji Wspierania Kultury „Amadeusz”. Inicjuje i organizuje wydarzenia o charakterze muzycznym dla mieszkańców Stalowej Woli i regionu. Pomysłodawczyni dwóch konkursów plastycznych promujących muzykę.

Kategoria „Kultura Cyfrowa”: Roksana Bąk z zespołem Pracowni Intermedialnej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, w skład którego wchodzą: Lilianna Nawrocka, Krzysztof Misiak i Mariusz Łojek. Pracownia w 2020 roku stała się główna sceną prezentacji wydarzeń artystycznych organizowanych w Miejskim Domu Kultury. Na żywo nadawano Festiwal Tyrmanda czy Festiwal Teatralny „Relacje”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stalowawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto