Niezwykły klimat czarno-białych zdjęć Marcina Walko z Niska

  Niezwykły klimat czarno-białych zdjęć Marcina Walko z Niska

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Marcin Walko z bukietem róż na otwarciu wystawy w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji
  1/8
  przejdź do galerii

  Marcin Walko z bukietem róż na otwarciu wystawy w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji ©NCK Sokół i Marcin Walko

  W Niżańskim Centrum Historii i Tradycji otwarto wystawę fotografii Marcina Walko zatytułowaną „Europa”. Na wystawie w Nisku zobaczymy ekspresyjne czarno-białe fotografie pejzaży, które Marcin uwiecznił podczas swoich wędrówek po Europie.
  Marcin Walko jest mieszkańcem Niska, tu się urodził i tutaj wraca ze swoich licznych podróży. Z wyjazdów przywozi niesamowite kadry, w których uwiecznia ludzi i piękno przyrody. Na wystawie w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji można oglądać cykl czarno-białych fotografii - pejzaży z różnych zakątków Europy. Zdjęcia zachwycają światłem, uwagę przykuwa faktura i dynamika fotografowanych obrazów.

  Na otwarciu stawili się tłumnie wielbiciele talentu fotografa.
  - Osoby, które nie mogły do nas dotrzeć na wernisaż oraz tych, którzy nie mieli dotąd okazji poznać twórczości Marcina Walko zapraszamy do obejrzenia wystawy. Będzie ona czynna do końca lutego. Wstęp wolny - zachęca dyrektor Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” Alicja Sochacka .

  Marcin Walko – urodzony i zamieszkały w Nisku, na Podkarpaciu. Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Dyplom pierwszego stopnia za pracę „Fotografia wojenna - studium wojny, punctum fotografii”. Wielbiciel struktur, krzywych, pionów i poziomów w krajobrazie - jak sam siebie określa.

  Z pasją, zamiłowaniem i uwielbieniem odkrywa starą część Europy, początki jej powstania - Bałkany. W miejscach pomieszania kultury i języka. Ma za sobą dekadę twórczości fotograficznej. W poszukiwaniu unikalnych “endemicznych” miejsc, a jednocześnie w obawie o dynamikę zmian zachodzących w krajobrazie stworzył cykl „Europa w ciszy”, który zawiera przekrój fotografii krajobrazowej z całej Europy.

  Zdjęcia Marcina Walko
  http://www.marcinwalko.pl/galleries/blackviews/

  Wielokrotnie nagradzany i honorowany w najważniejszych konkursach o randze międzynarodowej i krajowej, m.in.: Monovisions Photography Awards, Monochrome Awards, Neutral Density Awards, Discover Europe, Międzynarodowy Fotograf Roku. Jego zdjęcia były publikowane w czasopismach w Polsce i za granicą.

  W czerwcu 2016 roku Marcin został okrzyknięty „Inspiracją” magazynu „Szeroki Kadr”. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki i sztuki.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz. Prezes PiS nagrany. Czy ta afera pogrąży rząd?

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]