Nina Nowak światowej sławy śpiewaczka dziś zaśpiewa z Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie

Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Już dziś, w sobotę 25 stycznia czołowa polska śpiewaczka pochodząca z Podkarpacia Nina Nowak wystąpi w sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej. W programie koncertu na zakończenie karnawału najpiękniejsze arie operowe oraz operetkowe. Początek o godzinie 18.

Nina Nowak to czołowa polska śpiewaczka klasyczna (rodzaj głosu-alt). Występuje z najbardziej elitarnymi orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą. Artystka pochodzi z rodziny z dużymi tradycjami muzycznymi. Jak sama często podkreśla, urodziła się w pięknym starodawnym mieście, w Przemyślu. Nina Nowak specjalizuje się w muzyce symfonicznej - styl od klasyki do muzyki rozrywkowej, poprzez operetkę, musical, muzykę filmową czołowych polskich i międzynarodowych kompozytorów oraz muzyce sakralnej. Od 2004 roku współpracuje z najwybitniejszym polskim kompozytorem Krzysztofem Pendereckim. Wystąpiła między innymi w jego Te Deum z okazji jego 70. urodzin.

Prowadzi bogatą działalność charytatywną na rzecz głodujących krajów Afryki oraz na rzecz pokoju na Bliskim Wschodzie. Zaśpiewała na uroczystościach kanonizacji Jana Pawła II a także podczas Mszy celebrowanej przez papieża Franciszka. W czerwcu tegoż roku, na zaproszenie prezydenta UEFA Michela Platiniego zaśpiewała na wielkiej Gali UEFA Euro 2012 otwarcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej na Zamku Królewskim w Warszawie oraz na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Pochodząca z Przemyśla artystka nagrała z Orkiestrą Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie płytę „Najpiękniejsze arie operowe, operetkowe, światowe przeboje polskiej i międzynarodowej muzyki filmowej”. W marcu 2014 roku zaśpiewała na Wielkiej Gali Pokoju z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Jordanii ku czci wszystkich poległych w walkach w Gazie i Bliskim Wschodzie, zorganizowanej przez króla i królową Jordanii, na której były czołowe głowy państw wspierających pokój na świecie.

Artystka wspiera Międzynarodowy Czerwony Krzyż ,głodujące dzieci krajów trzeciego świata Afryki i Azji, które regularnie odwiedza. Wspiera misje pokojowe, budowę szpitali terenów objętych wojną dalekiej Azji oraz pokoju na Bliskim Wschodzie. Pomaga też kobietom krajów arabskich w budowie szpitali -sekcji ginekologicznej i badań każdej kobiety z tym związanych.
Jak podkreśla artystka, największym dla niej zaszczytem była współpraca z Ojcem Świętym Janem Pawłem II: charytatywne koncerty na Watykanie, wspieranie Międzynarodowego Czerwonego Krzyża na rzecz ludzi chorych i potrzebujących, objętych wojną oraz koncerty na światowych zjazdach młodzieży,wszystko zawsze charytatywnie, którym przewodniczył Ojciec Święty -w imię przesłania naszego Boga-troski o drugiego człowieka.

Koncert Niny Nowak w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie już dzisiaj, początek godzina 18.

Stanowcze „nie” zmianom w przepisach

Wideo

Dodaj ogłoszenie