Nisko. Zmodernizowana aula w liceum ogólnokształcącym posłuży powiatowi na cele kulturalne

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Zmodernizowana aula w liceum posłuży teraz powiatowi
Zmodernizowana aula w liceum posłuży teraz powiatowi Starostwo powiatowe
Udostępnij:
W ostatnich dniach grudnia odebrano zadanie zrealizowane przez powiat niżański pod nazwą „Przebudowa auli wraz z zakupem wyposażenia na potrzeby działalności kulturalnej Powiatu Niżańskiego”.

Przedmiotem zrealizowanego zadania był remont i modernizacja pomieszczeń po byłej auli szkolnej wraz ze sceną, zapleczem artystycznym oraz wymianą pokrycia dachu w budynku przy ulicy Wolności 3 w Nisku. To budynek Liceum Ogólnokształcącego.

Wykonawcą inwestycji była firma Usługi Remontowo – Budowlane Eugeniusz Drabik z Jeżowego. Koszt realizacji zadania wyniósł 466 tysięcy 201,86 złotych, z czego 230 tysięcy złotych stanowi dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a pozostała część to wkład własny powiatu.

W ramach zrealizowanego projektu powstanie w jednym miejscu, w centrum miasta powiatowego, jakim jest Nisko, przyjazna i nowoczesna baza techniczna, która przyczyni się do zwiększenia efektywności działalności instytucji kultury oraz wzrostu uczestnictwa w kulturze mieszkańców Powiatu Niżańskiego. Jak się spodziewają samorządowcy, powstanie auli wpłynie również na wzrost konkurencyjności niżańskiego powiatu, wzmocnienie działalności o charakterze ponadregionalnym, a także przyczyni się do wzmocnienia dostępności lokalu dla podmiotów realizujących zadania z zakresu edukacji kulturalnej.

- Do chwili obecnej powiat niżański zadania z zakresu kultury prowadził wykorzystując aule szkół, oraz dzięki dobrej współpracy z samorządami gminnymi, domami i ośrodkami kultury. Dzięki przebudowie auli powiat niżański będzie mógł realizować swoje zadania jednocześnie wspierając lokalnych twórców kultury oraz stowarzyszenia i grupy mieszkańców, począwszy od występów dzieci aż do wystaw dla seniorów. Mamy pięknie wyremontowaną aulę, dlatego czynimy starania o pełne, nowoczesne jej wyposażenie, nie tylko w meble, ale również w sprzęt wystawienniczy, instrumenty – mówił starosta niżański Robert Bednarz.

W odbiorze prac udział wzięli starosta niżański Robert Bednarz, wicestarosta Adam Mach, inspektorzy nadzoru Stanisław Siek i Andrzej Tarczyński, właściciel Firmy wykonawczej Eugeniusz Drabik, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Nisku Jerzy Stelmach, naczelnik Wydziału Gospodarki Mieniem Powiatu Jadwiga Maluga oraz podinspektor w Wydziale Gospodarki Mieniem Powiatu Katarzyna Piskorowska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Podkarpackie
Dodaj ogłoszenie