Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niżański uczniowie oglądali sztukę w języku angielskim, bawiąc się i ucząc

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Na finał przedstawienia była okazja zrobić sobie selfie z angielskojęzycznymi aktorami
Na finał przedstawienia była okazja zrobić sobie selfie z angielskojęzycznymi aktorami Liceum Ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące imienia hetmana Stefana Czarnieckiego na zaproszenie nauczycielek języka angielskiego, odwiedził teatr anglojęzyczny Wild West Theatre, który przedstawił sztukę „The Double-cross Dance”.

Była to już druga wizyta tego teatru w niżańskim liceum. Spektakle anglojęzyczne są dla uczniów niezwykłą lekcją, pozwalającą na sprawdzenie oraz rozwinięcie swoich umiejętności językowych poprzez kontakt z autentycznym językiem obcym.

Tym razem przedstawienie zostało zorganizowane dla wszystkich uczniów w ramach projektu „Team Up & Reform Netizens - Outdoor Fantastic Fun” (Wyłącz się z sieci - pracuj z ludźmi, zmieniaj ich, baw się!), realizowanego w szkole w ramach programu Erasmus+ od września 2017 roku. Jednym z celów projektu jest uświadomienie uczniom zagrożeń płynących z nadużywania nowoczesnych technologii.

Tematyka przedstawienia doskonale wpasowała się w cele projektu. „The Double-cross Dance” to wyjątkowy wgląd w świat dwóch młodych osób, które starają się uporać z nieprzewidzianymi skutkami niefrasobliwego umieszczania prywatnych treści w Internecie. Jeremy nagrał filmik, w którym „wygłupia się”, tańcząc do muzyki pop.

Fabuła tego przedstawienia skłoniła widzów do głębszych przemyśleń na temat lekkomyślnego publikowania prywatnych zdjęć czy filmów w Internecie. Swoimi wnioskami i wrażeniami uczniowie dzielili się bezpośrednio po spektaklu, a zwłaszcza podczas lekcji języka angielskiego.

To kolejne doświadczenie językowe. Licealiści wzięli udział w Konkursie Języka Niemieckiego „An der KUL ist Deutsch cool!”, organizowanym przez Instytut Filologii Germańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w celu rozpropagowania oraz upowszechnianie nauki języka niemieckiego i kultury krajów niemieckojęzycznych. W tegorocznej 6 edycji konkursu, którego I etap odbył się 14 grudnia 2018 roku, uczestniczyli chętni uczniowie z klas I i II. Spośród nich do II etapu zakwalifikowali się: Aleksandra Kobylarz (II A), Tomasz Kluk (I A) i Dorota Wołosz (II B). Zmierzą się z testem, obejmującym zagadnienia leksykalno-gramatyczne oraz z zakresu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy



10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu



Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają



Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking



Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


Zobacz także:Flesz. Matematyka do poprawki, czy nie będzie już obowiązkowa na maturze? NIK alarmuje, że poziom fatalny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie