Nowa Dęba: Konsultacje w sprawie zamknięcia dla ruchu...

  Nowa Dęba: Konsultacje w sprawie zamknięcia dla ruchu fragmentu ulicy w centrum

  KaT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Ulica Żeromskiego sąsiaduje z centralnym placem miasta.

  Ulica Żeromskiego sąsiaduje z centralnym placem miasta. ©K. Tajs

  Dokładnie chodzi o odcinek ulicy Żeromskiego przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury, który sąsiaduje z plantami centralnym punktem miasta, ulubionym miejscem spacerów i zabaw w okresie letnim. -Stąd głosy, aby ten 150 metrowy odcinek zamknąć całkowicie dla ruchu - mówi Leszek Mirowski, wiceburmistrz Nowej Dęby.
  Ulica Żeromskiego sąsiaduje z centralnym placem miasta.

  Ulica Żeromskiego sąsiaduje z centralnym placem miasta. ©K. Tajs

  - Nie było tam incydentów i skarg, że ktoś szaleje samochodami, ale poznanie głosu mieszkańców ma znaczenie, bo to oni codziennie podróżują po mieście i korzystają z miejskiej infrastruktury. Warto zatem dowiedzieć się, jak wyobrażają sobie ulicę Żeromskiego i jej otoczenie. Z jednej strony jest to miejsce spacerów, a z drugiej skupia się tam biznes, który też chce mieć dojazd do siebie.

  Przeprowadzenie konsultacji społecznych zbiegło się z przystąpieniem gminy do bezpłatnego projektu „W Dialogu” objętego programem „Innowacje Społeczne” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
  W ramach projektu zespół Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Związku Miast Polskich, Polskiego Forum Osób Niepełnosprawnych, Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania przygotował platformę internetową, która wspiera dobre planowanie i realizację konsultacji społecznych. Nowodębski samorząd postanowił wykorzystać platformę do przeprowadzenia konsultacji w sprawie ulicy Żeromskiego, a jeśli ta forma kontaktowania się z mieszkańcami przyniesie oczekiwane rezultaty, niewykluczone, że w przyszłości, mieszkańcy będą wypowiadać się także na inne, nurtujące ich tematy.

  Mieszkańcy mogą wypowiedzieć się w temacie podczas spotkania w Samorządowym Ośrodku Kultury, w środę, 27 kwietnia o godzinie 17 lub wziąć udział w dyskusji na forum http://testnd.dialog.ii.pw.edu.pl od 27 kwietnia do 11 maja.

  Bezpośrednio po wymianie argumentów „za” lub „przeciw” zamknięciu fragmentu ul. Żeromskiego dla ruchu samochodowego, opinie mieszkańców zostaną zebrane za pośrednictwem ankiety w formie papierowej i on-line od 12.05 do 18.05. Wyniki konsultacji zostaną udostępnione w postaci raportu w pierwszym tygodniu czerwca.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (7) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Zobacz koniecznie:

  Czy pamiętasz kultowe dobranocki?

  Czy pamiętasz kultowe dobranocki?

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!