Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe władze powiatu tarnobrzeskiego wizytują podległe placówki

Klaudia Tajs
Dom Dziecka w Skopaniu, to jedna z dziesięciu placówek, jakie podlegają tarnobrzeskiemu staroście. Dyrektor placówki przestawił nowym władzom powiatu koncepcję, budowy przy placówce ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego.
Dom Dziecka w Skopaniu, to jedna z dziesięciu placówek, jakie podlegają tarnobrzeskiemu staroście. Dyrektor placówki przestawił nowym władzom powiatu koncepcję, budowy przy placówce ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego. fot. Klaudia Tajs
Po zmianie warty na stanowisku starosty i wicestarosty powiatu tarnobrzeskiego, nowi gospodarze ruszyli w teren i sprawdzają, w jakim stanie są ich placówki. - Chcemy zobaczyć jak wyglądają budynki, jaka jest sytuacja finansowa placówek oraz wewnętrzna struktura organizacyjna - tłumaczy Jerzy Sudoł, tarnobrzeski wicestarosta.

Powiat zarządza dziesięcioma placówkami. Dotychczas starosta Mirosław Pluta i jego zastępca Jerzy Sudoł odwiedzili Dom Dziecka w Skopaniu, Szpital w Nowej Dębie, Centrum Kształcenia Praktycznego w Gorzycach i Zespół Szkół numer 2 w Nowej Dębie. Przed nimi jeszcze spotkanie z dyrekcją Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Grębowie, Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie, Centrum Wsparcia w Gorzycach i Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej w Nowej Dębie.

LICZNIE ZMIANY

Zapoznając się ze strukturą i sposobem funkcjonowania Domu Dziecka w Skopaniu, gospodarze powiatu, poznali plany dyrektora placówki na najbliższe miesiące oraz dotychczasowe zmiany wprowadzenie, których wymusiły przepisy. To jeden z najliczniejszych domu dziecka na Podkarpaciu, w którym mieszka dziś 42 wychowanków. - Dochodzimy do standardów, kiedy domy dziecka przestają być molochami, dlatego i ta placówka jest modernizowana i dostosowywana do wymogów - tłumaczy wicestarosta. - W jednym budynku działa dom dziecka i część dla pełnoletnich mieszkańców, którzy powinni usamodzielnić się, ale nie mają gdzie wrócić. Dlatego są tam mieszkania zastępcze. Całość dzieli odrębna klatka schodowa.

Najbliższe lata to ogromne wyzwanie dla władz powiatu. Budynek wymaga termomodernizacji. W mniejszym, parterowym budynku, gdzie działa kotłownia, mogłoby powstać kilka mieszkań, dla pełnoletnich wychowanków. - Dyrektor placówki przestawił nam także koncepcję, budowy przy placówce ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego - dodał Jerzy Sudoł. - To bardzo dobry pomysł, który będziemy wspierali w miarę naszych możliwości.

ROZBUDOWA OŚRODKA
REMONT HALI

Na spotkanie z nowymi władzami powiatu czeka dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Grębowie. Po wielu latach zapowiedzi i oczekiwań, jeszcze poprzedni zarząd rady powiatu, wykonał projekt rozbudowy budynku szkoły i internatu. Tym samym uczniowie opuściliby zabytkowy Pałac Dolańskich, którego przyszłość nie jest jeszcze znana. Inwestycję wyceniono na kilkanaście milionów złotych.

Na dokończenie modernizacji czeka hala sportowa przy Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Po ociepleniu dwóch ścian szczytowych, na remont czeka podłoga hali, gdyż ta, która dziś służy ćwiczącym jest mocno wyeksploatowana. - Chcemy porozmawiać z dyrekcją na temat warsztatów szkolnych i stacji diagnostycznej - wylicza wicestarosta. - Termomodernizacja warsztatów będzie niezbędna, gdyż odnotowujemy tam olbrzymie straty ciepła. Mamy projekt na ocieplenie dachu. Konieczna jest także zmiana oświetlenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie