O Stalowa Wola. Pogoń Leżajsk walczyła do końca i wygrała z drużyną LZS Ździary

Puch
archiwum
W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry piłkarzom z Leżajska udało się zdobyć jedyną bramkę, jaka padła w spotkaniu Pogoni ze Ździarami.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry piłkarzom z Leżajska udało się zdobyć jedyną bramkę, jaka padła w spotkaniu Pogoni ze Ździarami. To pierwsze zwycięstwo Pogoni na własnym boisku. Pierwsze trzy punkty natomiast zdobyła Siarka po wygranym meczu ze Stalą Gorzyce. Sokół Nisko po 5 minutach gry w Łowisku prowadził już 2:0, a ostatecznie zwyciężył 3:0.

Unia Nowa Sarzyna - Bukowa Jastkowice 2:3 (0:2)

Bramki: Łuczak 55, Gnatek 75 - Lebioda 31, Tofil 36-głową, Ryński 76.

Unia: Żuraw - Jandziński, Wośko ż, Wiatr, Madej (68 W. Filip), K. Filip (46 B. Gnatek ż), Wołoch (41 Grześkiewicz), Bieńkowski (36 Grabarz), Błajda, Łuczak, D. Gnatek ż.

Bukowa: Siudzik – Cichoń, T. Bartnik, Ożóg, D. Bartnik ż, Partyka, Brzeźiński, Ryński, Lebioda, Kaczmarczyk, Tofil ż.

Sędziowali: Tomasz Chamera oraz Piotr Chmura i Tomasz Giżka (Stalowa Wola).

W spotkaniu Unii z Bukową nie brakowało ani okazji, ani bramek, ani emocji. Wynik otworzyli goście, po dobitce Jakuba Lebiody do pustej bramki. Szybko też wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Tym razem celnym strzałem głową popisał się Grzegorz Tofil. Unici jeszcze przed przerwą mieli szasnę na zdobycie pierwszego gola, ale nie wykorzystali sytuacji „sam na sam”. Jednak to oni na II połowę wyszli w bardziej bojowych nastrojach, co poskutkowało najpierw bramką kontaktową, a później wyrównaniem. Gości jednak podział punktów nie satysfakcjonował i, wykorzystując błąd w obronie gospodarzy, znów objęli prowadzenie. Unia mogła jeszcze zmienić losy tego spotkania, jednak na drodze stanęła im poprzeczka.

Pozostałe wyniki:

Pogoń Leżajsk - LZS Ździary 1:0 (0:0) Leja 90,

ŁKS Łowisko - Sokół Nisko 0:3 (0:2) Juda 3, Urban 5, 48,

Siarka II Tarnobrzeg - Stal Gorzyce 2:0 (0:0) Podolak 47, 57,

Olimpia Pysznica - Stal Nowa Dęba 4:1 (1:0) dla gospodarzy: Młynarczyk 40, Bąk 50, Błażejowicz 75-karny, Socha 79,

Słowianin Grębów - Transdźwig Stale 0:4 (0:2) Kabata 13, Stąporski 27, Szeser 57, Szlęk 77,

Sokół Sokolniki - Sokół Kamień 0:0,

LKS Brzyska Wola - Francesco Jelna 5:1 (0:1) Wilkos dwie, Leniart dwie, Wnuk - Fimiarz 23.