OAB Stalowa Wola. Wygrana Pysznicy na własnym boisku

Pysznica pokonała Rzeczycę Długą 2:1
Pysznica pokonała Rzeczycę Długą 2:1 Damian Kuziora
W weekend o kolejne punkty walczyli piłkarze w klasach OAB Stalowa Wola.

Klasa O

W ciekawie zapowiadającym się meczu w Zdziarach gospodarze nie sprostali spadkowiczowi z 4 ligi Sokołowi Nisko. Bardzo dobrze zagrała Stal Nowa Dęba, która nie dała żadnych szans rezerwom Stali Stalowa Wola. Już do przerwy piłkarze z Nowej Dęby prowadzili 3:1, a hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Anes. Do sporej niespodzianki doszło natomiast w Nowej Sarzynie, gdzie miejscowa Unia uległa znacznie niżej notowanej Pogoni Leżajsk.

Łowisko – Stale 0:0

Łowisko: Osipa – K. Delekta, Wilk (56 Kida), Olko ż, Kobylarz (63 Doktor), Leja, Hanula, Gumieniak, Bąk (55 Ożóg), Głowacki, J. Delekta. Trener Łukasz Prucnal.

Stale: Biało – Pyszczek, Szlęk (46 R. Rzepiela ż), Stala, J. Rzepiela ż, Janeczko ż (70 Horodeński), Stąporski ż (90 Borkowski), Kabata, Dziuba (63 Kowalski ż), Misiak ż, Franus. Trener Adam Mażysz.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Zdziary – Nisko 0:2 (0:0) Dziopak, Młynarski;

Nowa Dęba – Stal II Stalowa Wola 5:2 (3:1) dla gospodarzy Serafin 10, Wilk 43, Anes 45, 49 i 62;

Pysznica – Rzeczyca Długa 2:1 (1:1) Tofil 28, Bajgierowicz 70 – Markut 17;

Nowa Sarzyna – Leżajsk 0:1 (0:0) Bosak 69;

Wola Zarzycka – Gorzyce 1:2 (0:1) dla gości Kaczmarczyk 43, Golik 54;

Brzyska Wola – Tarnobrzeg 2:5.

Pauza Kłyżów.

Klasa A1

Jeziorak Chwałowice stracił pierwsze punkty od startu sezonu, na własnym stadionie zremisował z Unią Skowierzyn 2:2. Potknięcie lidera z Chwałowic wykorzystały ekipy Juniora Zakrzów oraz Słowianina Grębów. Zakrzów pokonał na wyjeździe Żabno i zrównał się punktami z Jeziorakiem, natomiast Grębów wygrał u siebie z Łęgiem Kopcie i traci do czołówki zaledwie jeden punkt. Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotowali Czarni Lipa, którzy okazali się lepsi od LZS-u Woli Rzeczyckiej.

WYNIKI:
Serbinów – Wielowieś 3:3 (1:1) Sobieraj 38, Jarosz 47, D. Prarat 48 – Skuza 10, 83, Sitarski 74;

Żabno – Zakrzów 0:2 (1:0) Wolak 23, Kopała 81;

Jastkowice – Skopanie 3:5 (2:2) bramki dla gości zdobyli: Lis, Leśniak, Furdyna, Kubiak, Pietraszko;

Wola Rzeczycka – Lipa 1:3;

Chwałowice – Skowierzyn 2:2;

Wrzawy – Dąbrowica 3:3;

Grębów – Kopcie 5:1

Klasa A2

Zawodnicy Czarnych Sójkowa przyjechali do Podwoliny mocno osłabieni. Z powodu kontuzji w ich składzie zabrakło trzech piłkarzy. Miejscowy LZS potrafił to skutecznie wykorzystać. Gospodarze zagrali dobry mecz, strzelili trzy bramki i ostatecznie wygrali, sięgając tym samym po pierwsze zwycięstwo w sezonie. Całe spotkanie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych, były też czerwone kartki, a pierwsze dwa gole padły po rzutach karnych. Piłkarzem meczu był napastnik Podwoliny Gabriel Wolski, który strzelił dwie bramki i zaliczył asystę przy trafieniu Krystiana Chmiela. Dla ekipy Czarnych była to siódma porażka w lidze. Spośród wszystkich drużyn stracili do tej pory najwięcej bramek, bo aż 33. W innym meczu Sparta Jeżowe nieznacznie wygrała na wyjeździe z Sokołem Hucisko. Pojedynek był bardzo wyrównany, ale to ostatecznie goście sięgnęli po trzy punkty. Gol na wagę zwycięstwa padł dopiero w końcowych minutach.

Klasa B1

Ciekawy był mecz w Wydrzy. Miejscowy zespół nie zaczął najlepiej, bo po 25 minutach przegrywał już z Krzątką 0:2. Szybko jednak wziął się do roboty i przed przerwą doprowadził nawet do wyrównania. W końcówce wydawało się jednak, że przyjezdni wywiozą komplet punktów, bo w 85. minucie gola zdobył Majewski. Jednak gospodarze się nie poddali i między 87. a 89. minutą meczu zdobyli aż trzy gole! Natomiast w meczu na szczycie rozstrzygnięcia nie było. Spotkanie pomiędzy Żupawą i Jadachami było bardzo wyrównane i ostatecznie zakończyło się remisem 4:4.

WYNIKI:
Wspólnota II Serbinów – Ocice 5:0 (2:0) Kulczycki 18 i 61, Mysłek 29, Sudoł 57, Furdyna 86;

Klasa B2

Glinianka nie dała żadnych szans rywalom ze Zdziechowic i pewnie ograła ich na wyjeździe. Do niespodzianki doszło w Kurzynie, gdzie miejscowy zespół pokonał znacznie wyżej notowany Zaklików. W meczu drużyn, które zajmują sąsiednie miejsca w tabeli Przędzel okazał się wyraźnie lepszy od Bielin.

WYNIKI:
Zdziechowice – Glinianka 1:6;

Bieliny – Przędzel 2:4;

Kurzyna – Zaklików 1:0;

Zbydniów – Zarzecze 2:1 dla gospodarzy Przybysz, Ryba; Stany – Turbia 7:0.

KSTŁK Stalowa Wola – Krzaki-Słomiana 5:0.

Pauza Rudnik nad Sanem, Kotowa Wola.

Klasa B3

Zawodnicy z Brzózy Królewskiej rozegrali fantastyczny mecz w Kuryłówce. Zdobyli aż sześć bramek i sięgnęli po czwarte zwycięstwo w tym sezonie. W innym meczu Sarzyna rozgromiła na wyjeździe Jodłę Przychojec. Graczem tego spotkania był Bartosz Kołodziej, strzelec dwóch bramek dla ekipy lidera.

WYNIKI:
Kuryłówka – Brzóza Królewska 1:6 dla gospodarzy: Bucior 31;

Przychojec – Sarzyna 1:4 (1:2) Plichta 26 – Gnatek 31, Kołodziej 45, 63, Zebzda 56;

Górno – Tarnogóra 0:1 (0:1) Smoła 20; Wierzawice – Harasiuki 3:0 (2:0) Fimiarz 11, samobójcza 13, Tołpa 85;

Kopki - Giedlarowa 5:2 (2:0) Olko, Maczuga, Zastawny dwie, Waliłko;

Wola Zarczycka II - Biedaczów 2:1;

Wólka Grodziska – Majdan Łętowski 2:0.